En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 25.02.2018 05:33
Taşeron İşçilere Sınav Şartı

Taşeron İşçilere Sınav Şartı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro düzenlemesi ile sınav şartı getirildiğini, 720 bin taşeron işçiden sadece bazı şartları yerine getirebilenlerin kadroya alınacağını söyledi..

 

Taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, söz konusu düzenleme ile yeni bir statü getirildiğini, geleceğe dönük bir sistem oluşturulduğunu ve bu sistem kapsamında sınav şartı getirileceğini söyledi. Kurumların ihtiyaçlarına göre eleman alacağını vurgulayan Bakan Ağbal, yaklaşık 720 bin taşeron işçiden sadece bazı şartları yerine getirebilenlerin kamuda çalışabileceğini ifade etti.
 
Kamuda çalışan 720 bin taşeron personel belirlediklerini söyleyen Bakan Ağbal, bundan sonra kamuda özellikle yardımcı işler başta olmak üzere ihtiyaç duyulan alanlarda çalışacaklara yeni bir özel sözleşmeli personel statüsü getirdiklerini, bu sistemin geleceğe dönük olarak tasarlandığını kriterlerin hayata geçirilmesi halinde kadroya alınacak taşeron işçi sayısının 720 binden çok daha az olacağını belirtti.
 
Yeni kanun kapsamında kamuya alınacak taşeron işçilerin 1 Kasım 2015 tarihinden önce kamu kurumlarında çalışıyor olması gerektiğini, bu kapsamda 1 Kasım 2015 tarihinden sonra işe girenlerin bu haktan faydalanamayacağını söyledi.
 
Sosyal güvenlik sistemine göre emeklilik yaşı geçenlerin de yeni haklardan faydalanamayacağını söyleyen Bakan Ağbal, sınav şartı getirdiklerini, kurumların ihtiyaçlarına göre yapılacak sınavlarla eleman alımı yapacaklarını söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Karayollarında 3 Bin 500 Taşeron İşçi Kadroya Alınıyor


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, taşeron işçilerin kadroya alınmasına Karayolları'ndan başlandığını belritti..

 

 

 
Karayolları bünyesinde kadroya alınan taşeron işçilerin "örnek" niteliğinde olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu işçisinin işine az sahip çıktığı mentalitesi ile taşeronluk kavramının ortaya çıktığını, bu görüşün yanlış olduğunu ve bundan en kısa sürede dönülmesi gerektiğini, bunun ilk örneğinin de Karayolları'nda kadroya alınan taşeron işçiler olduğunu söyledi.
 
Karayolları'nda kadroya alınan işçilerinin kamu işçisinin işine az sahip çıktığı  algısını değiştirmesi gerektiğini, kadroya geçen işçinind aha fazla çalışarak işine sahip çıkmasının önemli olduğunu da söyleyen Bakan Arslan, kadroya alnınan taşeron işçileirn 15 Temmuz itibarıyla iş başı yaptıklarını söyledi.
 
 
24-03-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?