En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 30.03.2015 07:26
Pendik Belediyesi'nden Satılık Arsa

Pendik Belediyesi'nden Satılık Arsa

Pendik Belediyesi, ViaPort Alışveriş Merkezi'nin bitişiğindeki akaryakıt istasyonu arsasını satışa çıkardı.

 

Pendik Belediyesine ait akaryakıt istasyonu arsası, satışa çıkarılıyor.
 
İstanbul Anadolu yakasının en değerli akaryakıt istasyonlarından biri olmaya aday arazi, günde binlerce aracın dahil olduğu trafiğin merkezinde yer alıyor. Pendik ViaPort Alışveriş Merkezi'nin hemen bitişiğindeki, TEM'e paralel arsa, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise sadece 5 dakika mesafede. Pendik'in hızla gelişen ve uluslararası yatırımlara ev sahipliği yapan bu bölgesindeki yoğun araç trafiği, arsa ihalesini daha cazip hale getiriyor. 
 
Pendik Belediyesi'ne ait arazi imar planında akaryakıt ve Lpg satış, servis ve bakım istasyonu olarak kayıtlı. Arsanın ihalesi, "Batı Mah. 23 Nisan Caddesi No: 11 PENDİK/İSTANBUL" adresindeki Pendik Belediye binasının 5. katındaki Encümen Odasında, Belediye Encümenince 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 36. maddesi uyarınca "Kapalı Teklif Usulü" artırma suretiyle yapılacak. Şartname bedelinin 250(İkiyüzelli)TL olup, Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden temin edilebiliyor. 
 
Parsel alanı 3368 m2 olan Pendik Kurtköy'deki akaryakıt istasyonu arsası 12.000.000 (on iki milyon TL) muhammen bedeli ile ihaleye açılacak. İhale 12 Ekim 2011 Çarşamba günü, saat 14.30'da gerçekleştirilecek. Gerekli bilgiler Pendik Belediyesinin 0216 585 11 00 2353-2354 ve 1274 dâhili numaralı telefonlarından öğrenilebilir.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kadıköy Belediyesi İnşaat Denetimlerini Artırdı


3 araç ve mühendis ekipleri ile inşaatları denetleyen Kadıköy Belediyesi, inşaat denetimlerini sıklaştırdı. Tüm gün şantiyeleri denetleyen ekipler eksiklik tespit ettiklerinde cezai işlem uyguluyor..

 

İstanbul Kadıköy Belediyesi çevrenin korunmasını ve iş güvenliğinin sağlanmasıamacıyla inşaat denetimlerini sıklaştırma kararı aldı. Sadece inşaatlarda denetim yapılması için tahsis edilen araçla inşaatları gezen mühendisler, eksiklik tespit ettikleri inşaatlar için cezai işlem uygulayacak.
 
Yoğunlaşan inşaat faaliyetleri sebebiyle 12 kişilik bir denetim ekibi kuran Kadıköy Belediyesi, 3 ayrı araç ve ekip iel kentte yer alan şantiyeleri tek tek dolaşıp, inşaat faaliyetlerini denetleyecek.  Kadıköy Belediyesi tarafından görevlendirilen mühendisler inşaatlarda iş güvenliği, inşaat kalitesi, inşaatın çevreye etkileriyle ilgili kurallara uyulup uyulmadığını inceleyecek ve tespit edieln aykırı durumlar için sorunlulara ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulayacak. 
 
Öte yandan sadece yıkımların denetlemesi için de mühendis görevlendiren Kadıköy Belediyesi, kentte 2014 yıllında 29 adet yıkımda yeterli güvenlik önlemi alınmadığını saptarken gürültü sebebiyle de 358 inşaata toplam 858 bin 668 TL para cezası uyguladı.
 
 
 
04-10-2011
Bu haber toplam 9639 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?