En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 20.03.2018 05:50
Maliye Bakanlığı Hacizli Malları Satışa Çıkarıyor

Maliye Bakanlığı Hacizli Malları Satışa Çıkarıyor

Maliye Bakanlığı, depolarındaki hacizli malları sanal alemde satmak için kolları sıvadı
Eve haciz gelmesini engelleyecek yasa çıkmadan Maliye kolları sıvadı. Depoları dolduran hacizli mallar sanal alemde satışa çıkaracak
İcra-iflas dairelerindeki 7 milyonu aşkın dosyayı düşürecek ve eve hacizi önleyecek yargı paketi bugün Meclis Adalet Komisyonu'nda görüşülecek. Yasa geçtikten sonra icraiflas müdürlüklerine yapılan her türlü tahsilat ve ödeme artık bankalar aracılığıyla yapılacak. İcra memurları artık eve gelip televizyon, buzdolabı, koltuk, kanepe ne varsa alıp götüremeyecek. Başta küçük işletmeler olmak üzere işletmelerin üretimini sürdürebilmesi için zorunlu araçlarına el konulamayacak. 
 
İKİ İHALE YAPILACAK 
Yasa çıktıktan sonra icra müdürlükleri ve vergi daireleri tarafından haciz konulan ve yediemin depolarını dolduran mallar da satışa çıkacak. Maliye Bakanlığı depoları dolduran hacizli malların satış ilanını elektronik ortamda vermek için kolları sıvadı. Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanacak. Bunun için iki kez ihale yapılacak. Sanal ortamda verilecek teklifler, hacizli malın tahmin edilen kıymetinin yüzde 50'sinden az olamayacak ve teklif vermeden önce hacizli malın tahmin edilen kıymetinin yüzde 20'si nispetinde teminat gösterilmesi zorunlu olacak. Elektronik hacizin kapsamı da genişletilecek. Böylece, depoları dolduran hacizli malların hızlı bir şekilde satışı sağlanacak. 
 
Dolgu sahalara da vergi!
Gelir yelpazesini genişletmeye çalışan Maliye, İstanbul başta olmak üzere liman, dolgu sahalar, iskele ve rıhtımları da mercek altına aldı. Son dönemde deniz kıyılarını Hazine'den kiralayıp doldurarak liman işletmeciliği yapan firmaların sayısı artıyor. Bu sahalardan vergi alınması için düzenleme yapılması gerekiyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Maliye Bakanı: 2017'de bütçe açığı hedefi 46,9 milyar TL


Maliye Bakanı Naci Ağbal, düzenlediği basın toplantısında 2017 yılında genel bütçe açığının 46,9 milyara düşürülmesinin hedeflendiğini açıkladı..

 

Ocak-Eylül 2016 Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe  Uygulama Sonuçları, 2016 Yıl sonu Bütçe Gerçekleşme Tahmini ve 2017 Yılı Merkezi  Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı'na ilişkin bakanlıkta basın toplantısı düzenleyen Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılı bütçesinde bütçe giderlerinin 645,1 milyar TL, faiz hariç bütçe giderlerinin 587,6 milyar TL, bütçe gelirlerinin 598,3 milyar TL, vergi gelirlerinin 511,1 milyar TL, bütçe  açığınının 46,9 milyar TL, faiz dışı fazlanın ise 10,6 milyar TL olarak öngörüldüğünü açıkladı.
 
2017 yılında yüzde 1,7 olarak öngörülen genel devlet açığının milli gelire oranını program dönemi sonunda yüzde 1'e düşürmeyi hedeflediklerini belirten Bakan Ağbal, 2016 yılı sonunda yüzde 32,8 oranında gerçekleşeceği tahmin edilen AB tanımlı borç stokunun milli gelire oranının ise 2017 yılı sonunda yüzde 31,9'a, 2019 yılı sonunda ise yüzde 29,9'a  düşürülmesinin hedeflendiğini söyledi.
 
2017 yılı bütçe tasarısının Orta Vadeli Program'a (OVP) uyumlu olacak şekilde hazırlandığını vurgulayan Bakan Ağbal, 2017 yılı ve takip eden yıllarda mali disiplinden taviz verilmeden, kamu maliyesi alanında elde edilen kazanımların korunmasının hedeflendiğini de belirtti.
 
 
15-02-2012
Bu haber toplam 23955 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?