En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 20.03.2018 05:57
Kırşehir'de 500 Kişilik Spor Salonu İhalesi Yapılacak

Kırşehir'de 500 Kişilik Spor Salonu İhalesi Yapılacak

Kırşehir'e yaptırılacak bin 500 kişilik spor salonunun ihalesi 26 Ağustos'ta yapılacak

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, yaptığı açıklamada, spor salonunun yapımı için 26 Ağustosta ihale düzenleneceğini belirtti.
İhale sürecinin ardından salonun yapımına en kısa sürede başlanacağını dile getiren Arslan, şunları söyledi:
''Spor, bütün insanların sağlıklı yaşamaları için en çok ihtiyaç duyulan araçlardan birisidir. Ülkemizde ve özellikle ilimizde sporcu sayısının nüfusa oranla oldukça düşük olduğu görülmektedir. Aktif olarak sporla uğraşan kişiler ise genelde bireysel sporları tercih etmektedir. Bunun bir nedeni de ilimizde spor yapılabilecek mekanların yetersizliği ve mevcutların ihtiyaçları karşılayamamasıdır. Eğitimde ve bireysel sporlarda gösterdiğimiz başarıyı, salon sporlarında da ortaya koymamız gerekir. Bu sebeple ilimizdeki spor salonu ihtiyacını gidermek amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde inşallah bu ay sonunda tesisimizin ihalesi yapılacak. İhale mevzuatı doğrultusunda en kısa zamanda tesisin inşaatına başlanılacaktır. Hizmete açılması ile büyük bir eksikliğin giderileceği tesisin şimdiden Kırşehir'imize ve spor camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.''
Uluslararası spor müsabakalarının oynanabileceği standartlarda inşa edilecek spor salonu, bin 500 seyirci kapasiteli olarak bin 650 metrekare kapalı alanda inşa edilecek.
Antrenman amaçlı salon ve idari birimlerinde bulunacağı tesiste, soyunma odaları, hakem odası, dinlenme mekanları, ilk yardım ve teknisyen odası ve TV odası yer alacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kırşehir'de Samandan Natürel Ev Yapıldı


Kırşehir’de görsel sanatlar öğretmenliği yapan Özgür ve Esin Ekinci çifti, 3 ay gibi bir sürede saman ve çamur kullanarak natürel ev inşa etti..

 

 

Kırşehir’de görsel sanatlar öğretmenliği yapan Özgür ve Esin Ekinci çifti, Ökse Mahallesi'ndeki bin 250 metrekarelik bahçelerine saman ev yapma kararı aldı. 3 ay gibi bir sürede sama balyaları ve çamur kullanarak çocukları ile oturulabilir bir ev inşa eden çift bazı bölümler dışında ev için usta çalıştırmadı.
 
 
Sağlam olması için sadece su basmanı kısmına beton atılan naturel evin kiriş ve kolonları tomruk, duvarları da saman balyaları ve çamurdan yapıldı. Kapı ve pencere için eski konak ve evlerden alınan kapı ve pencereler kullanılan ev yaklaşık 60 metrekare alan üzerinde hayata geçirildi.
 
Samanın çok sağlıklı ve nemi dengede tutan bir özelliği olduğunu söyleyen Ekinci, samanların arasına yerleştirdikleri 5-10'luk demirlerle de sallanmayı engellemeye çalıştıklarını, samanların üzerine ise çamurdan sıva yaptıklarını söyledi.
09-08-2010
Bu haber toplam 7338 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?