En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 20.03.2018 05:47
İzmit Belediyesi Eski Binasi İhalesi

İzmit Belediyesi Eski Binasi İhalesi

İzmit Belediyesi eski binasi 3 kez satılamayınca 4. kez ihaleye çıkartılacak.

İzmit Belediyesi eski binasi 3 kez satılamayınca 4. kez ihaleye çıkartılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, iki yıl önce İzmit Belediyesi’nden devraldığı eski hizmet binasını 3 kez satışa çıkarmış fakat alıcı bulunamamıştı. Bina, 1 Aralık’ta 4. kez ihaleye çıkıyor. Belsa Plaza'ya karşılık Büyükşehir Belediyesi`ne devredilen Cumhuriyet Caddesi Yürüyüş Yolu üzerindeki İzmit Belediyesi'nin eski binasına 1999 depremi sonrası orta hasarlı bina raporu verildiği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi'nin satışa çıkarttığı binaya 11 milyon TL değer biçildi. Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı bina için geçici teminatı bedelini ise 330 bin TL olarak belirledi. Kentin en işlek ve görünür bölgesinde bulunan iki cepheli İzmit Belediyesi`nin eski hizmet binasına daha önceki satışlarda fiyatının yüksekliği nedeni ile alıcı çıkmamaştı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmit Körfez Köprüsü'nün Geçiş Ücreti 35 Dolar + KDV Olacak


İsmi Osman Gazi Köprüsü olarak açıklanan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde geçiş ücretinin 35 dolar + KDV olacağı açıklandı..

 

Orta açıklığına göre dünyanın en büyük dördüncü köprüsü olan İzmit Körfez Köprüsü nam-ı diğer Osman Gazi Köprüsü'nün 27 milyar liralık bir ekonomik hareketi başlatması bekleniyor. Geçiş ücretinin 35 dolar + KDV olarak açıklandığı Körfez Köprüsü sayesinde birçok sektöde hareketlilk yaşanacağı ve 15 bin kişiye dolaylı olarak istihdam sağlanacağı tahmin ediliyor.
 
Bölge ekonomisini yüzde 7 büyütecek olan otoyol ise tamamlandığında TEM’den daha yararlı bir otoyol olacak. Ege turizmine katkı sağlayacak olan otoyol ve Körfez Köprüsü'nün yanı sıra Çandarlı Limanı'nın faaliyete geçmesi ile birlikte Ege’de üretilen zirai ürünlerin limanlara daha hızlı ulaşımı da sağlanmış olacak. Hem sürücülere hem de Türkiye'ye ciddi kazanç sağlayacak olan Körfez Köprüsü zaman ve yakıttan da tasarruf sağlayacak.
 
 
 
26-11-2010
Bu haber toplam 7641 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?