En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 17.03.2018 08:16
Giresun'da Fakülte İnşaatı İhalesi Yapılacak

Giresun'da Fakülte İnşaatı İhalesi Yapılacak

Giresun'un Tirebolu ilçesinde yapılacak olan iletişim fakültesi ana binası ve çok amaçlı salon inşaatı ihaleye çıktı.

14 Ağustos 2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Giresun Üniversitesi bünyesinde kurulmasına karar verilen Tirebolu İletişim Fakültesi için bir aşama daha kaydedildi. Geçtiğimiz aylarda inşaatı Giresun Üniversitesi Rektörlüğü'ne teslim edilen Tirebolu İletişim Fakültesi ana binası ve çok amaçlı salon yapımı ihaleye çıkarıldı. İhalenin 28 Ekim Perşembe günü saat 14.00'de Giresun'da yapılacağı belirtilirken, 7 bin 202 metrekarelik ana bina ve bin 300 metrekarelik ek bina yapımı ihale edilerek yer teslimi yapılacak. İhaleyi alan firmadan yer teslim tarihinden itibaren 450 gün sonra binaların teslimatını yapacak. Bina inşaatı tamamlandıktan sonra fakültenin tam donanımlı şekilde hizmete girebilmesi için ilçe halkının diğer ihtiyaçları tamamlaması gerekiyor.
Bilindiği üzere, Giresun Üniversitesi bünyesinde ilçelere kurulacak fakülteler için bina yapım işleri söz konusu ilçenin halkına bırakılmıştı. 29 Haziran 2009 tarihinde hayırsever vatandaşlar sayesinde temeli atıldıktan sonra su basman katına kadar yükseltilen fakülte inşaatı, Tirebolu İletişim Fakültesi Yaptırma Komitesi'nin girişimleri sonucu Giresun Üniversitesi Rektörlüğü'ne devredilmişti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 
10-10-2010
Bu haber toplam 5346 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?