En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 24.03.2018 09:59
Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kabataş Transfer Merkezi 2018 Yılı Sonunda Tamamlanacak


İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, günde 1 milyon yolcuyu ağırlaması beklenen martı şeklindeki Kabataş Transfer Merkezi'nin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını açıkladı..

 

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi projesinin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını, proje hayata geçirirken bölgedeki tarihi eserlere ve çevreye zarar vermemek için her türlü detayın dikkate alındığını söyledi. 
 
Günde 1 milyon yolcu kapasiteli olacak martı şeklindeki “Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi'nin bir ayağını oluşturan Kabataş'tan Üsküdar'a deniz altından uzanan yaya yolu tünelinin fikir babasının Başbakan Binali Yıldırım olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, Transfer Merkezi'nin fındıklı Molla Çelebi Camii'nin kuzey tarafından başlayıp, Kabataş Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'ne bitişik Kabataş Balıkçı Barınağı'nı da içerisine alacak şekilde projelendirildiğini belirtti.
09-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?