En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 24.03.2018 17:55
Ekinözü'ne Otel Yapılacak

Ekinözü'ne Otel Yapılacak

Kahramanmaraş Ekinözü Aşağı İçmeler mevkisinde otel yapımı için düzenlenecek ihalenin tarihi belli oldu.

Ekinözü, Aşağı İçmeler mevkisinde yapılacak olan otel binasının ihalesi, 22 Haziran tarihinde yapılacak.

İhale öncesi il genel meclis üyeleriyle birlikte toplantı düzenleyen Ekinözü Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, projenin örnek olacağını ifade ederek, yatırımcıları bölgeye davet etti.

İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Göçer, Hüseyin Tanrıverdi ve Turgut Şakalar ile birlikte otelin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Kaya, ilçenin en değerli arsasının yatırımcılara açıldığını söyledi.

Kaya, Özel İdare'ye ait olan arsanın oldukça kıymetli ve geleceği olan bir arsa olduğunu belirterek, müteşebbislerin bu yatırımı iyi düşünmelerini istedi.

Yaklaşık 2 yıldır Ekinözü Kaymakamı olarak görevini sürdürdüğünü dile getiren Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

"Burası turizm açısından oldukça kıymetli ve açık bir yer. Yaz aylarında 25-30 bin kişi arasında yerli turist ağırlanmakta. Buraya gelen yerli turistlerin bazıları zaman zaman kaymakamlığımıza veya belediyeye seslerini duyurmak istiyorlar. Buradaki isteklerin başında, turistlerin bazı imkansızlıkları geliyor. Bu konu il genel meclisi üyelerimizin dikkatini çekmiş ki, buraya gelen misafirlerimizin daha rahat konaklama sağlayabileceği bir yer teminine gidildi. Özel idareye ait olan bu arsa kat karşılığında isteklilere açıldı. Burası Ekinözü'nün en kıymetli ve en değerli yeri. Hem mevki olarak hem maliyet olarak bunu söyleyebiliriz. Hizmetin çok iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Bu vesile ile bu konuyu gündeme getiren encümenlerimize, Elbistan ve Ekinözü başta olmak üzere bütün il genel meclis üyelerine, sayın genel sekreterimize, meclis başkanımıza ve sayın valimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmet amacına ulaşır. İhaleyle ilgili olarak katılımcılar, kaymakamlık internet sitesinden bilgi alabilirler. "

İl Genel Meclis İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ise, yapılacak tesisin teknik özellikleri konusunda bilgi verdi.

Tanrıverdi, "Buranın alanı yaklaşık 2 bin 500 metre kareye tekabül etmektedir. Burada Özel İdare olarak nasıl bir tesis yapılabilir diye komisyon olarak bir çalışma yaptık. Komisyon çalışması sonrasında Vali bey buraya geldi. Daha önceki projelerimizi inceledik. Burada yaklaşık bin 100 metre kare oturum ile 4 katlı, yaklaşık 5 bin metre karelik bir inşaat sahası bulunmaktadır. Zemin katta yaklaşık 16 tane iş yerimiz bulunacaktır. Normal katlarda ise 48 tane apart otel daire yer alacak. Burada kat karşılığıyla ihale yapmayı düşündük. Buradaki yatırımcı arkadaşlar, 22 Haziran'da yapılacak olan ihaleden önce dosyalarını teslim alsınlar. Müracaat etsinler. Bu çalışmanın yapılmasında emeği geçen sayın Valimiz başta olmak üzere, Ekinözü Kaymakamına, Genel Sekreterimize ve İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarıma sağlamış oldukları katkılarından dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 
14-06-2011
Bu haber toplam 5751 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?