En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 22.11.2014 23:13
Çanakkale Ayvacık'ta Taşınmaz İhalesi

Çanakkale Ayvacık'ta Taşınmaz İhalesi

Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesindeki taşınmazı , turizm tesis alanı olarak projelendirerek 31 yıl süreyle kiraya vermek üzere ihale açtı.

Küçükkuyu beldesinde 3 bin 422 metrekare kargir ev ve arsası, yapım karşılığı uzun süreli kiralama modeli çerçevesinde, mevcut imar durumuna göre (turizm tesis alanı) projelendirilerek en az 3 yıldız standartlarında otel yaptırılmak üzere, inşaat süresi olan 3 yıl dahil 31 yıllığına kiraya verilecek.

Kapalı teklif usulü ile yapım karşılığı kira ihalesi, 15 Aralık 2010 tarihinde saat 14.00'te Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

Muhammen bedeli 2 milyon 770 bin 945 lira olarak belirlenen ihalede katılımcılardan 83 bin 128 lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

Söz konusu ihaleye katılmak isteyenler, ihale dokümanlarını mesai saatleri içerisinde Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğünden görebilecekler.

Kira işinde, yüklenicisi tüm masrafları karşılanmak üzere, imar durumunda belirtilen turizm tesis alanı fonksiyonu doğrultusunda, en az 3 yıldız standartlarında otel yaptıracak ve projelendirecek.

Yapılacak olan tesise ait mimari, statik, mekanik, elektrik ve diğer tüm uygulama projelerinin ve imalat detayları hazırlanacak.

Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile gerekli tüm kurum ve kuruluşların onayının alınmasına müteakip, inşaat ruhsatı alınacak ve inşaat bitirilerek tesis tüm ekipman ve iç donanımı ile tamamlanmış olarak gerekli tüm izinler alınarak, tüm donatılarıyla birlikte işletmeye açılacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Köprü ve Otoyolların Özelleştirilmesinde İhale Tarihi Belli Oldu


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile bazı otoyolların özelleştirilmesi için yeniden çalışmalara başladı..

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile bazı otoyolların özelleştirilmesi için yeniden harekete geçti. ÖİB, danışmanlarını seçmek için  ilgili şirketlere davet mektuplarını gönderdi ve tekliflerin kasım ayı sonuna kadar
verilebileceğini kaydetti.
 
Özelleştirme metoduna da danışman ile birlikte karar verecek olan ÖİB, sürece ilişkin ilk ihaleyi ise 2015 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirecek.
 
Daha öbnce köprü ve otoyolların özelleştirlimesi için açılan ilk ihalenin iptali sonrasında halka arz seçeneği ön plana çıkmıştı. Ancak 2015 yılında yapılacak yeni ihalede işletme hakkı devri ya da köprü ve otoyolların gelirlerine göre gruplandırılarak özelleştirilmesi seçenekleri gündemde.
 
Köprü ve otoyolların özelleştirilmesi kapsamında yapılan ilk ihalede Koç Holding, Malezyalı Berhad ve Yıldız Holding otoyol köprülerin 25 yıllığına özelleştirilmesi için Aralık 2012'de 5.7 milyar dolar ile en yüksek teklifi vermişti. 
 
O dönem özelleştirme değerinin en düşük 7 milyar dolar olması gerektiğine yönelik değerlendirmenin ardından Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından ihale iptal edilmişti.
 
24-11-2010
Bu haber toplam 7326 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?