En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 18.03.2018 09:27
Antalya Devlet Hastanesi Yıkılıyor

Antalya Devlet Hastanesi Yıkılıyor

Eski Antalya Devlet Hastanesi'nin yıkımı için ihale düzenlenecek.

Antalya Eski Devlet Hastanesi ve Ek Hizmet Binalarının içinden çıkacak malzeme karşılığı yıkım işi ihalesi sonuçlandı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Mülkiyeti Hazineye ait eski Devlet Hastanesi ve ek binalar şartnamede belirtilen esaslar dahilinde her türlü yıkım, işçilik, sigorta, nakliye gibi giderler alıcısına ait olmak üzere yıkım esnasında içinden çıkacak malzemeler, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51/a maddesi gereğince Antalya Defterdarlığı Toros Emlak Müdürlüğünce ihalesi yapıldı. İhaleye 10 firma katıldı. İhale sonucunda her türlü yıkım, işçilik, sigorta, nakliye gibi giderler alıcısına ait olmak üzere yıkım sırasında içinden çıkacak malzemeler, en yüksek bedeli teklif eden Ali Fuat Kılıç Uğur Petrol Mühendislik Şirketine 479 bin TL'ye satılmış olup kat'i ihale onayı için Maliye Bakanlığı'na sunuldu" denildi.

İhaleye göre, Devlet Hastanesi ana binası, acil binası, kazan dairesi binası, kazan dairesi yanı ek depo 1 binası, ek depo 2 binası, 112 binası, bahçedeki eczane deposu binası, bahçedeki su deposu tankı 90 gün içinde yıkılacak.

Diş sağlığı binası ve diş hastanesi bitişik nizam kantin binasının da yıkımına kasım 2011 de yer tesliminden sonra başlanacak ve 30 gün içinde tamamlanacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
26-05-2011
Bu haber toplam 7575 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?