En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 18.03.2018 17:22
Antalya Defterdarlığı'ndan Gayrimenkul İhalesi

Antalya Defterdarlığı'ndan Gayrimenkul İhalesi

Antalya Defterdarlığı, Hazine'ye ait arsa ve arazilerin satış ve kiralanması için ihale düzenliyor.
Antalya Defterdarlığı tarafından yayınlanan (2011/17) sayılı duyuruda Antalya’da bulunan atıl vaziyetteki Hazine arsa ve arazilerinin, ekonomiye kazandırılması amacı ile Alanya'da bulunan gayrimenkullerin de bulunduğu bazı taşınmazların satış ve kiralanması için ihale edildiği açıklandı. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bu amaçla, İlimiz Merkez İlçeleri ile Korkuteli, Kaş, Manavgat, Alanya ve Kumluca ilçelerinde toplam 145.892,65 m2 büyüklüğünde 53 adet Hazine arsa ve arazisi 9 milyon 205 bin 150 TL satış bedeli üzerinden; Aksu ve Alanya İlçelerinde bulunan 80 bin 210 m2 büyüklüğündeki toplam 5 adet tarım arazisi 43 bin 750 TL yıllık kira bedeli, Kemer İlçesinde ise 2 adet dükkan toplam 71 bin TL yıllık kira bedeli üzerinden 2011 Aralık Ayı içerisinde yapılacak ihalelerle ekonomiye kazandırılacaktır. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 
09-12-2011
Bu haber toplam 4929 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?