En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 22.02.2018 02:41
Antalya'da Satılık Hazine Arazileri

Antalya'da Satılık Hazine Arazileri

Antalya Defterdarlığı, Kepez, Alanya, Döşemealtı ve Konyaaltı ilçelerindeki arsa ve arazilerin satışı için ihale düzenlyecek.
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı yazılı açıklamada, Hazine'ye ait konut, arsa ve arazilerin ekonomiye kazandırılması amacıyla ihale yoluyla satılacağını belirtti. 
 
Kepez ilçesi Duraliler Mahallesi'nde bulunan Hazine'ye ait 8 dairenin 1 milyon 9 bin lira bedel üzerinden, Döşemealtı ve Konyaaltı ilçelerinde bulunan 8 arsa ve arazinin de 15 Şubat'ta yapılacak ihale ile satılacağını kaydeden Mat, Alanya'da bulunan 16 arsa ve arazinin de 14 Şubat'ta ihaleye çıkılarak satılacağını bildirdi. 
 
İhalelerin açık teklif usulü ile yapılacağını belirten Mat, taşınmazların hak ettikleri değerden satışa sunulmasını hedeflediklerini kaydetti. Duraliler Mahallesi'nde satışa çıkarılan konutların Akdeniz Üniversitesi'nin kuzeyinde bulunduğunu anlatan Mat, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 
 
"Konutların yer aldığı sitede spor alanları, çocuk oyun parkı, yürüyüş yolları, her bir sitenin önünde bulunan ahşap kamelyası ile modern çağın gerektirdiği tüm özellikler bulunmaktadır. Güvenlik sistemi mevcuttur, görüntülü zil ve diafon, çelik kapı, ortak kullanım alanları için jeneratör sistemi, yangın merdiveni ile konutlar, ailelere güvenli bir yaşam alanı sunmaktadır. İhalede, defterdarlığımızca satılacak dairelerin 6'sı bahçe katı, biri zemin üstü, biri birinci kattadır." 
 
Dairelerin tamamında günısı, ikişer klima bulunduğunu kaydeden Mat, ıslak zeminlerin tavana kadar fayans kaplama, zeminlerin de laminat parke ile döşendiğini bildirdi. 
 
Hazine'ye ait taşınmaz malların satış ve devir işlemleri konusunda satışı yapılan taşınmaz malların satış tarihini takip eden 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmayacağını belirten Hidayet Mat, ihalesi yapılacak taşınmaz mallarla ilgili Antalya Defterdarlığı'nın internet sitesinde ayrıntılı bilgi verildiğini bildirdi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 
08-02-2012
Bu haber toplam 19479 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?