En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » İhaleler 01.03.2015 02:35
Faruk Mehmet çolakoğlu

Faruk Mehmet çolakoğlu

Faruk Mehmet çolakoğlu , Toprak Holding'e ait İşkodralı Tahir Paşa Yalısı ve arsasını Türkiye Ekonomi Bankası ortaklarından Çolakoğlu ailesine 46 milyon liraya satıldı..

Faruk Mehmet çolakoğlu

Haberinin Devamı ↓↓↓
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 45 milyon TL muhammen bedelle satışa sunulan Halis Toprak'tan devraldığı Beykoz Paşabahçe'deki 7 bin 639 metrekarelik yalı arsasının ihalesi 5 Haziran'da gerçekleştirildi.
 
İki büyük firmanın katıldığı ihalede, TEB'in ortaklarından Çolakoğlu ailesi, 46 milyon TL'ye yalıyı ve arsasını satın aldı. Saip Molla Caddesi'nde yer alan İşkodralı Tahir Paşa Yalısı 47.5 metre boyuyla Boğaz'ın en uzun rıhtımlı yalıları arasında yer alıyor. Andonaki Yalıları ile Tevfik Paşa Yalısı arasında kalan yalı, bin 800 metrekarelik taban oturumuyla da en büyük olma özelliğine sahip. Arsada biri 2 katlı diğerleri tek katlı metruk durumda 4 adet yapı ve 100'ün üzerinde ağaç bulunuyor. Mimar Erol Sevimlisoy'un, yalının eski resimlerinden röleve projelerini çizdiği ve Anıtlar Kurulu'na tescilini yaptırdığı kaydediliyor. Halen harap durumdaki yalının, 1938'de çıkartılan bina vergisinden kurtulmak isteyen mirasçıları tarafından yıkıldığı belirtiliyor. 
 
BİR HASTA AYAĞA KALKACAK 
 
Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan, İşkodralı Tahir Paşa Yalısı'nın büyüklüğü, tarihi kimliği, bahçedeki ağaçların çeşitliliği gibi nedenlerle çok bilinen bir yalı olduğunun altını çizdi. Özcan, "Tekrar yapılmasıyla Boğaziçi bir hastasını daha ayağa kaldırmış olacak. Yalının otel ve kongre merkezi gibi ticari fonksiyonlarla kullanılması halinde maksimum verimliğin yakalanabileceğini düşünüyorum" diye konuştu. 
 
AİLE YALILARI 6'LADI
 
Çolakoğlu Ailesi bu yalıyla birlikte Boğaz'daki mülk sayısını altıya çıkardı. Kuruçeşme'de Hotel Les Ottomans'ın 20 metre yanındaki arsada iki yalı inşaatı bulunuyor. Yalılardan birinin Hasan Çolakoğlu'nun oğlu Haydar Nuri Çolakoğlu, diğerinin de yeğeni Çolakoğlu Metalurji'nin veliahtı Faruk Mehmet Çolakoğlu'na ait olduğu biliniyor. Müflis İşadamı Orhan Aslıtürk'e aitken, İstanbul 3. İflas Müdürlüğü'nün geçen yıl satışa çıkardığı Zarifi Mustafa Paşa Yalısı'nın haremlik bölümünü de 25 milyon TL bedelle Çolakoğlu Ailesi satın almıştı. Kandilli'de bulunan M. Fazıl Paşa Yalısı ve Hadi Semi Bey Yalısı da ailenin yalıları arasında bulunuyor.
 
 
Haber: Seda Tabak / Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TMSF, Ceylan Grubu'nun Arsasını Satışa Çıkardı


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), mülkiyeti Ceylan Grubu’na ait olan 188 dönümlük değerli arsayı 24 Şubat tarihinde gerçekleştireceği ihale ile satışa çıkaracağını duyurdu..

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Ceylan Grubu’na ait, Yalova-Bursa yolu üzerinde yer alan arsasını satışa çıkaracağını duyurdu.
 
Eskihisar-Topçular iskelesine 5 kilometre mesafede bulunan 188.000 metyrekare yüzölçümlü arsanın muhammen bedeli 35 milyon lira olarak belirlenirkenihalenin 24 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.
 
Satışa konu olan arsanın 15.000 metrekaresi ticaret alanı imarıne, 110.000 metrekaresi ise konut imarına sahip durumda.
 
Satışa çıkarılan arsanın yıl sonunda tamamlanması planlanan İstanbul-İzmir otoyoluna da yakın olması sebebiyle, ihaleye yoğun katılım bekleniyor.
 
02-07-2013
Bu haber toplam 4578 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?