En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » GYO 21.03.2018 03:26
Halk GYO'nun Net Karı Yüzde 42 Arttı

Halk GYO'nun Net Karı Yüzde 42 Arttı

2013 yılının ilk 6 aylık dönemine ilişkin finansal göstergeleri yayımlayan Halk GYO, 6 aylık süreçte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artış gösterdi.
Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) 2013 ilk yarıyılı itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını %53 oranında arttırarak 18,5 milyon TL’ye, dönem karını ise %42 artışla 9,3 milyon TL’ye yükseltti.
 
2013 Haziran sonu itibariyle 747 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaşan Halk GYO, toplam aktiflerinde de 2012 yılsonuna kıyasla %25 oranında büyüme gerçekleştirdi. Halk GYO tamamı 2012 yılı karından karşılanmak üzere toplam 11,1 Milyon TL tutarında ve yüzde 1,7 oranında sermaye artışı gerçekleştirdi ve şirket elde ettiği karı geçtiğimiz Haziran ayında yatırımcılarına bedelsiz hisse senedi olarak dağıttı. 
 
Bu yıl içerisinde Eskişehir Odunpazarı’ndaki arsası üzerinde geliştireceği konut ve ticari alan projesi için ruhsat sürecini tamamlayan Halk GYO inşa sürecini başlatma noktasına geldi… Levent arsası üzerinde inşa edeceği otel için Dedeman Grubu ile anlaşarak hızla çalışmalarını sürdüren firma projeyi 2014’te teslim etmeyi hedefliyor. Arsaları üzerinde karlı ve yüksek gelir getirecek projeleri hızla hayata geçirmeye başlayan Halk GYO Kocaeli Şekerpınar’daki arsasını ise banka veri merkezi olarak değerlendirilmek üzere projelendirdi. En büyük paydaşlarından biri olduğu İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin tasarımı için AECOM - SEYAŞ ile işbirliği yapan Halk GYO proje çizimlerinin tamamlanması ile yakın zamanda inşaa sürecini başlatmayı hedefliyor. Halk GYO Genel Müdürü Kazım ŞİMŞEK  “Gerçekleştirdiğimiz başarılı halka arz sonrasında da karlı büyümemizi sürdürüyoruz. Portfoyümüzün amiral gemisi İstanbul Finans Merkezi’nde de çalışmalarımız hızla devam ediyor ve önemli adımlar atıyoruz. Bu proje sonlandığında gayrimenkul portföy büyüklüğümüzü 3 milyar TL’yi aşan seviyelere, yıllık kira gelirimizi 250 milyon TL seviyelerine ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
 
 
Halk GYO’nun Seçilmiş Konsolide Olmayan Finansal Göstergeleri  (30 Haziran 2013 – TL)
             
Aktif Toplamı :                     853.944.424 TL
Özkaynaklar :                       747.182.090 TL
Dönem Satış Gelirleri :       18. 584.767 TL
Net Dönem Karı :                    9.304.368 TL
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İranlı Turistler Van Gölü'ne Halk Plajı Yapılmasını İstiyor


Van Gölü Havzası Turizim Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir, kente gelen İranlı turistlerin Van Gölü'ne halk plajı ve yeni tesisler yapılmasını istediklerini söyledi..

 

Van Gölü Havzası Turizim Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir, Van'ın ekonomisine büyük katkı sağlayan İranlı turistlerin Van Gölü'ne girmek istediklerini ancak plaj ve uygubn tesis olmadığı için sadece alışveirş yaparak ülkelerien döndüklerini söyledi ve İranlılar'a bu imkanı sunamamanın Van için büyük eksiklik olduğunu belirtti.
 
2015 yılında yaklaşık 50 bin, bu yıl ise sadece Ramazan Bayramı nedeniyle yaklaşık 20 bin İranlı'nın ziyaret ettiği Van'da  göl kıyısındaki bir otel ve özel şahıslara ait bazı küçük tesisler haricinde  yeterli tesis ve halk plajı bulunmadığını söyleyen Tunçdemir, İranlıların van'dan erken ayrılmak zorunda kaldığını, Van'ın bu eksikliğinin giderilmesi gerektiğini söyledi.
 
Yaklaşık 5 yıldır Van’a turist getirdiğini belirten İranlı Tur Operatörü Vahid Rostami ise İranlıların Van’ı çok sevdiklerini, ancak turistlerin tesis sıkıntısı yaşadığını ve sınır kapılarında çok fazla beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. İranlılar olarak Van Gölü kıyısına plaj yapılmasını istediklerini de belirten Rostami, sınır kapıları için de yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini belirtti.
24-07-2013
Bu haber toplam 3084 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?