En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Fuarlar 19.02.2018 11:41
Van İnşaat, Mobilya ve Yan Ürünleri Fuarı Açıldı

Van İnşaat, Mobilya ve Yan Ürünleri Fuarı Açıldı

Van Valisi Münir Karaloğlu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen İnşaat, Mobilya ve Yan Ürünleri Fuarı'nda yaptığı konuşmada "Depremden sonra inşaat, mobilya ve yan ürünleri sanayisi bu kentte gelişecek sektörlerdir" dedi.

 

Van Valisi Münir Karaloğlu, artık bu kentten dünyaya negatif bir görüntü verilmemesi gerektiğini belirterek, “Buradan çağrı yapıyorum. Artık hiç kimsenin bu kentin geleceğini karartmaya hakkı yok” dedi. 
 
Van’da bu yıl 3.’sü düzenlenen İnşaat, Mobilya ve Yan Ürünleri Fuarı, 70 firmanın katılımıyla Altaylı Spor Tesisleri’nde törenle açılışı yapıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Münir Karaloğlu, 2011 yılının Van için iyi geçmediğini söyledi. Kentin iki büyük felaket yaşadığını hatırlatan Vali Karaloğlu, “Canlarımız gitti, maddi kayıplarımız oldu, ama bu kentin değerleri ortadan kalkmadı. Depremden sonra inşaat, mobilya ve yan ürünleri sanayisi bu kentte gelişecek sektörlerdir” dedi.
 
Van’da fuar ve kongre merkezinin yapımı için uğraştıklarını ve sona geldiklerini kaydeden Vali Karaloğlu, “Projemiz ihale edilecek şekilde bize teslim edildi. Paramız da var. İnşallah en kısa zamanda bitirip senede en az ayda bir sektörel fuarlar düzenleyecek” diye konuştu.
 
Van’ın önemli bir merkez olduğunu da sözlerine ekleyen Vali Karaloğlu, son teşvik kararnamesiyle beklentilerinin üzerinde bir talep olduğunu kaydetti. Organize Sanayi Bölgesi’nde geçen yıl açtıkları 42 hektarlık alanın dolduğunu ve 60 hektarlık yeni bir alan açtıklarını belirten Vali Karaloğlu, “Bu da yetmeyecek. Kentimizin potansiyelini öne çıkarmamız lazım. Artık bu kentten dünyaya negatif bir görüntü vermememiz lazım. Para nazlıdır. Ürkütürseniz gelmez. Bu kent halkına, sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşüyor. Televizyon kanallarında bir olumsuz kare, sanki 24 saat o olumsuzluk oluyor gibi bir hava oluşturuyor. Onun için herkesin dikkatli olması lazım. Buradan çağrı yapıyorum. Artık hiç kimsenin bu kentin geleceğini karartmaya hakkı yok. Bu noktadan bütün kurumların ve halkımız dikkatli olması lazım” diye konuştu.
 
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu ise, Van’ın büyük medeniyetlere başkentlik yapmış, kadim topraklar üzerine kurulmuş ve tarihin her döneminde bulunduğu coğrafyanın önemli bir kenti olduğunu söyledi. Nadiroğlu, “Bu önemi ile birlikte Van günümüzde de çevresindeki illerin çekim merkezi ve buluşma noktasıdır. Çok ağır sonuçları olan 2 büyük deprem felaketi yaşadık. İnsanlarımız mağduriyetler yaşadı, göç etmek zorunda kalanlar oldu. Ancak bu sürecin yaşandığını ve bittiğini kabul ediyoruz. Artık hep birlikte el ele vererek bu kenti hak ettiği yere getirmek için çalışmalıyız. Van tekrar bir kalkınma hamlesi içine girmiştir. Yeni bir ivme kazanmış, kentte hayat normale dönmüştür. Bizim üzerimize düşen, ortak akıl ve ortak başarı ilkesi ile Van’ın sahip olduğu potansiyelleri hayata geçirmektir. Deprem süresince kamuoyunun tüm taleplerini ilgili makamlara ulaştırdık. Bu taleplerin çoğu yerine getirildi. Bazıları için çalışmalar devam ediyor. Ancak Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak boş laf yerine, yapılabilir, uygulanabilir projeler üzerinde çalıştık. Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın talimatıyla, Sayın Milletvekillerimizin desteği ve Sayın Valimizin öncülüğünde Van’ın geleceği olacak çok önemli bir projeyi ilimize kazandırdık. Van Tekstil Kent Projesi bu kentin kalkınmasında çok önemli bir misyon üstlenecektir. Projemizin alt yapı ihalesi bitti. Şu an çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir. Daha geçen hafta imzalanan ve ilimiz ve çevresi için çok önemli olan Kapıköy Gümrük Kapısı’nın yenilenmesi ve modernizasyonu projesi Van’ın gelişmesi ve kalkınması adına çok önemli bir çalışmadır. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ortağı olduğu TOBB’a bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından yapılacak Van Kapıköy Gümrük Kapısı Van’ın cazibe merkezi olmasında çok önemli bir rol üstlenecektir” dedi.
 
Hükümet tarafından çıkarılan son teşvik yasası ile birlikte Van’ın da yer aldığı 6. bölgenin yatırımcılar için artık çok önemli bir yer olduğunu kaydeden Nadiroğlu, “Teşvik yasası ile birlikte Van dışarıdan gelecek yatırımcılar için cazibe merkezi olmuştur. Yakın zamanda yaşanacak gelişmeler ilimizin ne kadar önemli bir potansiyeli olduğunu gösterecektir. Van büyüyor ve hepimiz bu sürecin bir parçası olmalıyız. Artık kısır çekişmeleri bırakmalı, ilimizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalıyız. Bizler bu amaçla çalışıyoruz. Üyelerimizin, Van halkının karşılaştığı sorunları ilgili makamlara iletiyoruz. Ortak çözümler üretiyoruz. Bugün bu fuarla birlikte Van’da hayatın normale döndüğünü görmekteyiz. Üretici ve tüketicinin bir araya geldiği fuarlar kent ekonomilerine büyük yarar sağlamaktadır. İNMOB 2012 Fuarı’nın da ilimize hayırlar getirmesini diliyor, katılımcı tüm firmalara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit, VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Nadiroğlu ve diğer katılımcılar tarafından fuarın açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi. Fuarın 24-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında açık kalacağı bildirildi.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

11. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi, 20 Mayıs'ta Başlıyor


20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Hilton Convention Center'da gerçekleştirilecek olan Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nin bu yıl 11'incisi düzenlenecek..

 

 
Türkiye'nin satış odaklı alıcı ve satıcılarının yanı sıra Körfez ülkelerinden 500'den fazla alıcının katılım göstereceği 11. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi ile Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Katar, İran, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan'dan üst düzey katılımcılar Türkiye'ye yatırım yapma avantajlarını öğrenecek.
 
10 yıldır 157 binin üzerinde gayrimenkul sektör yatırımcısı ve profesyonelleri tarafından takip edilen Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi her yıl İstanbul Hilton'da gerçekleştiriliyor.
 
2016 yılında 16 bin 478 sektör temsilcisi, yatırımcı ve profesyonelleri ile buluştuğu Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi, geçen yıl 4 bin metrekarelik alanda 55 Türk, 14 Körfez, 2 İngiliz ve 2 Amerika firmasına ev sahipliği yapmıştı.
24-05-2012
Bu haber toplam 3972 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?