En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Fikirtepe Projeleri 21.03.2018 03:07
Fikirtepe'deki Firmalar Mevzuata Dikkat Etmiyor

Fikirtepe'deki Firmalar Mevzuata Dikkat Etmiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin çalışmaların hızlanması için mülkiyet sorununu çözen firmalar yazı gönderirken, bakanlık kaynakları bölgede proje geliştiren çoğu firmanın mevzuata bile dikkat etmediğini belirtti..

 

Kentsel dönüşüm sürecinin çeşitli sorunlar sebebiyle sürekli geciktiği Fikirtepe'deki çalışmaları yakından takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, çalışmaların hızlanması için firmalara yazı gönderilmesini istedi.
 
Vatandaşla mülkiyet sorununu çözen firmalara gönderilen yazıda, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin avan proje onayında mısın, yoksa uygulama projelerini mi hazırlıyorsun, neredesiniz? Tarafımıza açıklama yapın" ifadesi yer aldı.
 
Müteahhit Firmalar Mevzuata Dikkat Etmiyor
Kentsel dönüşüm çalışmalarının yavaş ilerlemesinin sebebplerinden birinin de müteahhit firmaların mevzuata bile dikkat etmeden proje geliştirmesi olduğunu belirten kaynaklar, firmaların maliyeti düşürmek için çok kaliteli proje müşavirleriyle çalışmadıklarını, bakanlığa gönderilen projelerde de sıkıntılar çıktığını söylüyor.
 
Zaman zaman mevzuata bile dikkat edilmediğine dikkat çekilirken, bakanlığın da bu problemi aşmak için iksa ruhsatları vermeye başladığı belirtildi. Bu iksa projelerinin hem yapımının hem de onaylanmasının çok kolay olduğu ifade eden kaynaklar, bakanlığın şantiyelerin çalışır halde kalması için bu projelere ruhsat verdiği belirtildi. 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 

Yapan Firma:
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
05-11-2014
Bu haber toplam 2259 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?