En Güncel Emlak haberleri
#

Beylikdüzü'nden Ev Alınır mı?


Değerli Okurlarım; Bugünkü yazımı Beylikdüzü'nden ev alınır mı? ana temasında yazacağım.

Değerli Okurlarım;

Bugünkü yazımı Beylikdüzü'nden ev alınır mı? ana temasında yazacağım.Sizlerden bu konuda yüzlerce e-posta alıyorum.

Beylikdüzü eskiden istanbul'un en uzak semtlerinden birisiydi, gerek ulaşım şartları gerekse de iş çevresinin uzak oluşundan dolayı pek terciih edilen bir semt değildi.Beylikdüzü 2009 yerel seçimleriyle birlikte ilçe oldu.İlçe olmanın getirilerinide almaya başladı bile.Temmuz ayına doğru metrobüs çalışmaları başlayacak.Önümüzdeki yıllarda da metro yine Beylikdüzü'nden geçecek.

Son zamanlarda spor salonlu, havuzlu lüks konutlar da yapılmaya başlandı. Taksim, Eminönü, Şişli gibi eski kentin merkezlerine hayli uzak olduğundan, kendisi başlıbaşına bir merkez haline gelmeye çalışıyor.

Güneyde Marmara Denizi, doğuda Yakuplu, batıda Gürpınar, kuzeyde ise E 5 karayolu ile komşu olan beldenin nüfusu şu anda 200 bin. Hızla süren inşaatlar ve insanların ilgisi göz önüne alındığında, 2010 yılında nüfusun 500 bini bulacağı tahmin ediliyor.

Bölgede şu anda yaklaşık 10 tane büyük alışveriş merkezi var: Beylicium, Paradise, D’silva, Kaya Millenium, Migros, Carrefour, Stars, AkademiA, Bauhaus ve Carium.

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) rakamlarına göre Beylikdüzü’nde yapımına başlanan veya proje aşamasında olan 21 alışveriş merkezi daha var.Aynı anda, aynı cadde üzerinde, yan yana pek çok alışveriş merkezi inşaatı sürüyor.

İETT'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında kabul edilen "2008 Yılı Faaliyet Raporu"na göre Metrobüs sisteminin Beylikdüzü ve Harem'e kadar uzatılması planlanıyor.

Tüm bu bilgiler ışığında bir değerlendirme yapıldığında ilçenin kısa bir süre sonunda prim yapacağı kesin.Bilhassa düzeni kentleşme ile dikkat çekiyor.

Alt yapı  sorunu olmayan, yollarının genişliği ve binaların arasındaki mesafelerle nefes alan bir ilçe Beylikdüzü,Büyük inşaat firmalarının da akın etmesiyle kentin dahada gelişeceği öngörülüyor.

Sonuç itibari ile Beylikdüzü'ne yakın ve ya ulaşımı kolay bir yerde işiniz varsa yaşamınızı sürdürmek için en ideal yerlerin başında geliyor.Eğer yatırım yapmak için düşünüyorsanız   "Hiç Düşünmeyin Alın" derim.Bu zamanda prim yapacak 2-3 yerden biriside Beylikdüzü'dür.


Ferdi Coşkun
15 May 2009, Friday 02:21:40
Bu yazı toplam 28803 defa okunmustur
# # #
#
Yazarın Diğer Yazıları
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?