En Güncel Emlak haberleri
Erguvan Gold Ataşehir

Erguvan Gold Ataşehir

Ataşehir'in en akıllı evleri! Tamamı akıllı ev teknolojisiyle donatılmış olan Erguvan GOLD konutları İstanbul-Anadolu yakasının sürekli gelişen ve değer kazanan yerleşim merkezlerinden biri olan Ataşehir ˜de yaklaşık 4 dönüm arazi üzerine kurulmuştur
Şehir: Istanbul Anadolu
İlçe: Kadıköy
Web Sitesi: http://www.erguvaninsaat.com/?Page=ErguvanGold

38 adet daireden oluşan Erguvan GOLD ile Erguvan İnşaat yüksek gelir grubuna hitap etmektedir.

Erguvan GOLD projesi sizlere kalabalıklar içinde kaybolmayı değil, özel olmayı; sınırlı sayıda seçkin ailenin arasına katılma imkanı sunuyor.

Yüzme havuzu, Tenis kortu, Kondisyon Merkezi, Aktivite salonu, Sauna, Kapalı çocuk oyun alanı, Çocuk parkını içeren sosyal olanaklarının yanı sıra içindeki yürüyüş parkuru ve hemen etrafındaki park ve dinlenme alanıyla sizleri huzur verici bir ortam ile buluşturuyor¦

Erguvan Gold projesinde akıllı ev kapsamında; CCTV (kamera) hareket takip-kontrol sistemi, site ve bina içinde MultiSensörlü ışık kontrol sistemi, kapalı otoparka uzaktan kumandalı giriş sistemi ve tüm girişlere konulan kontrol noktalarıyla güvenlik ön planda tutuluyor.


Dairelerde multisplit klima altyapısı, müzik altyapısı, dijital uydu sistemi ve kablolu TV altyapısı ile sosyal tesislerde kablosuz (wi-fi) internet erişimi de bulunmaktadır. Merkeze bağlı olan ve tüm alanlarda bulunan yangın alarmı, gaz ve su kaçağı alarmı, hırsız alarmı ve güvenlik haberleşme sistemi ile Erguvan GOLD konutlarında kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

4+1 odalı, 148 m² net (172 m² brüt) alana sahip olan Erguvan GOLD konutları, yapım aşamalarının tümünde konusunda uzman firmalarla çalışılarak üretilmiştir.

Erguvan Gold / İç Mekan
Erguvan Gold
'da iç dünyanız için sayısız konfor var!
Yaşam kalitenizi yükselten gelişmiş ses ve ısı yalıtım sistemleri, mutfağınız için; 1. sınıf 4 lü ocak, ankastre fırın ve bulaşık makınası, multisplit klima alt yapısı, deprem sensörlü doğalgaz sistemi, görüntülü CCTV (kamera) takip kontrol ve network sistemi, yangın, gaz, su kaçağı ve hırsız alarmı...

Akıllı evler hayatınızı kolaylaştırmanın yanında, ısı ve ışık kontrolleri sayesinde %30 'a kadar enerji tasarrufu yaparak bütçenizide katkı sağlar.

Erguvan Gold / Dış Mekan
Her şey dışarıdan bakıldığı gibi güzel...
Günümüzün gözde yaşam biçimi; doğa ve kent dokusunun uyumla buluştuğu Erguvan GOLD evlerinde yaşam kalitenizi arttırın.

Çağdaş yaşamın tüm sosyal olanakları ile donatılmış, bireylerin ve ailelerin zevklerine seslenen, Konfor ve duygunun, Teknoloji ve insanın, huzur ve dinamizmin buluştuğu bu çağdaş atmosferde, sevdiklerinize ve kendinize zaman ayırmanın değerini bilerek yaşayın.

Erguvan Gold'da Sosyal Olanaklar

Spor Zamanı!
Erguvan Gold'da boş. vakitlerinizi eğlenceli ve sağlıklı bir şekilde geçirmeniz için birçok nedeniniz var. Tenis kortu, voleybol sahası, yüzme havuzu bunlardan sadece bazıları...

Çocuklarınız eğlensin!
Güvenli ve yeşil örtüler ile çevrelenmiş Oyun parkından çocuklarınız ayrılmak istemeyecek, her şey sizler için tasarlandı...

Eğlenirken dinlenin...Site içerisinde yürüyüş yaparken, çocuklarınız ile parkta oynarken, toplanıp sohbet etmek isterken... Spor oyunları sonrası sonrası kritik yaparken... her şeyin sonunda sizi bekleyen bir dinlenme alanı var...

- Yüzme Havuzu
- Aerobik Salonu
- Toplantı Salonu
- Buhar Odası
- Kondisyon Merkezi   
- Sauna

Döşeme Kaplamaları
Salon İthal Lamine Parke       (Kansorejen etkisi olmayan EU belgeli)

Antre Vitra veya muadili seramik

Mutfak Vitra veya muadili seramik

Oda İthal Lamine Parke       (Kansorejen etkisi olmayan EU belgeli)


Duvar Kaplamaları
Salon Alçı Sıva ve Su bazlı saten boya

Antre Alçı Sıva ve Su bazlı saten boya

Mutfak Tezgah arası vitra veya muadili seramik, diğer duvarlar Alçı Sıva ve Su bazlı saten boya

Oda Alçı Sıva ve Su bazlı saten boya

Banyo/Tuvalet Vitra veya muadili seramik


Tavan Kaplamaları
Salon Alçı Sıva ve Tavan Boyası

Antre Alçı Sıva ve Tavan Boyası

Mutfak Alçı Sıva ve Tavan Boyası

Oda Alçı Sıva ve Tavan Boyası

Banyo/Tuvalet Alçı Sıva ve Tavan Boyası


Kapılar
Salon Masif kapı
Antre Masif kapı
Mutfak Masif kapı
Oda Masif kapı
Banyo/Tuvalet Masif kapı


Pencereler

Salon Doğramalar izolasyonlu PAKPEN veya muadili bir marka. açılan kanatlarında çift açılım mekanizmalı, çift camlı, iklim kontrollüdür

Mutfak Doğramalar izolasyonlu PAKPEN veya muadili bir marka. açılan kanatlarında çift açılım mekanizmalı, çift camlı, iklim kontrollüdür.

Oda Doğramalar izolasyonlu PAKPEN veya muadili bir marka. açılan kanatlarında çift açılım mekanizmalı, çift camlı, iklim kontrollüdür.

 

Daire Kapısı  Çelik Kapı

Mutfak Dolabı  Masif kaplamalı dolap, Franke veya muadili eviye, Artema veya muadili bir marka armatür

Beyaz Eşya  Siemens veya muadili marka set üstü 2'li ocak, ankastre fırın, aspiratör, bulaşık makinası

Banyo Dolabı  Lake dolap, vitra veya muadili bir marka vitrifiye, Artema veya muadili bir marka armatür

Genel Bilgiler
Tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk standartları (TS-500, TS-498 ve 1998 Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik kullanılmıştır. 
Tasarım hesaplarında kullanılmak üzere zemin etüdleri en güvenilir sistem olan sondaj kuyusu açma yöntemi ile yapılmış olup alınan numuneler üzerinde gerekli Laboratuar testleri yapılmıştır.
Taşıyıcı karkas sisteminin imalatında kullanılan kalıplar tamamiyle bu yapı için yeni ve özel olarak imal edilmiştir.Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi minimum C35 olarak kullanılmaktadır.
Bina dış cephelerinde ısı yalıtım levhaları ile bina izolasyonları katlar arası ısı yalıtım tuğlası ile enerji tasarrufu sağlanacaktır. Bina sövelerinde GRC yüzeyli prekast söveler ve paneller kullanılacaktır.
Betonarme taşıyıcı sistemde kullanılan çelik kalitesi StIIIa ve StIVb' dir. Kullanılan tüm çelikler Sertifikalı olarak temin edilmiş olup gerek akma dayanımı gerekse karbon eşleniği açısından sürekli kontrol altında tutulmuştur.
İnşaatın hafriyatından başlayarak tüm aşamaları Bayındırlık Bakanlığınca Yetkilendirlmiş Denetim şirketi tarafından denetlenmiş ve her dökülen betondan ve şantiyeye gelen her parti demirden numune alınarak test edilmektedir.
Blok cephelerinde ısı izolasyonu için dıştan mantolama,taşyünü vb. çağdaş yapılarda kullanılan uygulamalar yapılacak olup, doğramalar izolasyonlu PAKPEN veya muadili PVC' den yapılmaktadır. Açılan kanatlarda kısmında çift açılım mekanizmalı iklim kontrollü çift cam kullanılacaktır.

Elektrik Merkezi jeneratör ünitesi ile ortak alanlar, asansörler ve kapalı otopark ile kısmi çevre aydınlatma için yedek enerji sağlanacaktır. Sistem elektrik kesintisi olduğunda 1:1 , otomatik olarak devreye girecektir.
Ortak alanlar ile kapalı otopark otomasyon sistemi ile aydınlatılacaktır.
Çok amaçlı kullanıma yönelik LEGRAND marka veya muadili priz ve anahtar kullanılacaktır.
Dairelerde kaçak akım rölesi olacaktır.

Asansör Yük ve insan taşımaya elverişli, geniş iç hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve intercom sistemli  asansör kullanılacaktır.

Teknolojik Altyapı Tüm Dairelerde Network Sistemi, Internet altyapısı, Digitürk ve Uydu Sistemi tesisatı, Tüm binada topraklama tesisatı, Her dairede 4 harici telefon hattı

Isıtma Isıtma sistemi merkezi ısıtma ünitesi('Pay Ölçer') ve bireysel kombi ile yapılacaktır.Kombiler BUDERUS marka veya muadili olacaktır. Dairelerde aleminyum ve / veya panel radyatör kullanılacaktır.

Yangın Tüm ortak alanlar ve otoparklarda yangın söndürme(sprinkler) sistemi mevcut olup, kat hollerinde yangın hortumu ve tüplerinin bulunduğu yangın dolapları olacaktır. Dairelerde yangın alarmı mevcut olup güvenlik ile otomasyonlu olacaktır. Mutfaklarda ısı ve gaz dedektörleri, antrede duman dedektörü olacaktır.

Güvenlik Dairelerin güvenliği için otomasyon merkezine bağlı olarak çalışan yangın alarmı, gaz dedektörü, daire hırsız alarmı ve 24 saat izlenen güvenlik kameraları kullanılacaktır. 

Otopark Her daireye 2 adet kapalı otopark alanı olacak şekilde giriş ve çıkışlar chipli otomasyon sistemi ile kontrol edilecektir.

Ortak Alanlar Site yaşantısının bir parçası olarak değerlendirilen bahçede peysaj çalışmaları yapılacaktır.
Yüzme Havuzu, Çocuk parkı, Tenis kortu, Toplantı salonu, Kondisyon merkezi, Aerobik Salonu, Sauna, Buhar odası, Hamam, Kapalı çocuk oyun alanı


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma: Kkg Group
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
24-04-2009
Bu haber toplam 22578 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#