En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Enerji 20.02.2018 11:19
Karapınar Güneş Enerjisi Santralinde En Düşük Teklifi Kalyon - Hanwha Grubu Verdi

Karapınar Güneş Enerjisi Santralinde En Düşük Teklifi Kalyon - Hanwha Grubu Verdi

Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) ihalesinde kilowatsaat başına en düşük teklif Kalyon - Hanwha Grubu'ndan geldi..

 

Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) kullanım hakkı ihalesinde kilowatsaat başına en düşük teklifi 6,99 dolar/centle Kalyon - Hanwha Grubu'ndan gelirken söz konusu ihale kilowatsaat başı 8 dolar/cent olan tavan fiyat üzerinden açık eksiltme usulü ile yapıldı.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ihaleye, Limak - CMEC - Hareon Solar Ortak Girişim Grubu, Kalyon - Hanwha Grubu, Çalık Enerji - Solargiga Ortak Girişim Grubu ve AKC Güneş Ortak Girişim Grubu katıldı.
 
İhaleyi kazanan firmanın kuracağı 1000 megawatlık santralden üretilen elektrik enerjisini 15 yıl teklif verilen alım garantisi fiyatı üzerinden değerlendirilecek olup santral projesi kapsamında kurulacak Ar -Ge merkezinde 100 daimi teknik personel istihdam eidlerek ekipman üretim fabrikasının kurulmasından sonraki 36 ay içinde santralden elektrik üretimi yapılacak.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Karapınar Güneş Enerjsisi Santraline 4 Talip


Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi santralinin kurulacağı "Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA)" için düzenlenen ihalede 4 firmadan teklif geldi..

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi santralinin kurulması planlanan "Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA)" projesine ilişkin ihalesi için 4 firma yabancı ortaklarıyla birlikte başvuru yaptı. 
 
Karapınar Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nde yer alan ve bin megavat kapasite tahsisli Karapınar YEKA ihalesi için Limak - CMEC - Hareon Solar Ortak Girişim Grubu, Kalyoncu - Hanwha Grubu, Çalık Enerji - Solargiga Ortak Girişim Grubu ve AKC Güneş Ortak Girişim Grubu olmak üzere 4 katılımcı teklif sunarken yarışmanın 20 Mart 2017 tarihinde alım garantisi olan elektrik fiyatı üzerinden "açık eksiltme" yöntemiyle yapılacağı belirtildi.
 
Söz konusu yarışma kapsamında, Türkiye'de yılda minimum 500 megavat fotovoltaik modül üretim kapasitesine sahip fabrika kurulacak ve 10 yılda AR-GE yapmak koşulu ile Karapınar YEKA’da bin megavatlık bağlantı kapasitesi tahsisi gerçekleştirilecek.
 
 
 
 
20-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?