En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Enerji 22.02.2018 01:01
Akkuyu Nükleer Santral Toplantısında Protesto

Akkuyu Nükleer Santral Toplantısında Protesto

Akkuyu Nükleer Santrali'nin nakil hatlarının geçtiği yerler hakkında bilgilendirme yapmak isteyen yetkililer, çevrecilerin eylemi sonucunda ilçeyi terk etmek zorunda kaldı..

 

Mersin’in Erdemli ilçesinde Alyans Düğün Salonu'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Akkuyu Nükleer Santrali'nin nakil hatlarının geçtiği yerler hakkında yapılan bilgilendirme toplantısını protesto eden çevreci grup nükleer santral yetkililerinin salonu terk etmesine neden oldu.
 
Sadece bilgilendirme toplantısını yapacak olan santral görevlilerinin olduğu salona giren ve ellerinde 'nükleer santral istemiyoruz" 'yazılı dövizler bulunan göstericiler, burada da nükleer santrale karşı sloganlar attı.
 
Mersin Tabip Odası Başkanı ve Mersin Nükleer Karşıtı Platformu Sözcüsü Dr. Ful Uğurhan, toplantının yapılmadığını ve yapılmış gibi imzalarla resmileştirme yapıldığını öne sürerek, "Burada toplantı düzenliyorlar ama halktan kimse yok. Biz geldik ama biz de bu toplantının yapılmasını istemiyoruz. Polis kordonu içinde toplantı yapılabilir mi? Kendilerini polise korutuyorlar. Halkı bilgilendirmeye gelenler böyle yapamaz. Bu toplantı yapılmamıştır. 'Yapıldı' diye tutanak düzenleyip 'Yapıldı' diyecekler. Biz Mersin'de nükleer santral istemiyoruz. Burada hukuk adeta ayaklar altına alınıyor" dedi. 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Akkuyu Nükleer Santrali'nde Elektrik Üretimi 2023 Yılında Başlayacak


TEİAŞ tarafından yapılan açıklamada, Akkuyu Nükleer Santrali kapsamında yapılmakta olan iletim hatlarının 2021'de tamamlanacağını ve santralde elektrik üretimine 2023'te başlanacağını belirtti..

 

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) ,Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) üretilecek elektriğin iletimi için yapılmakta olan Akkuyu NGS iletim hatlarının  olan Akkuyu NGS-Seydişehir Elektrik İletim Hattı, Akkuyu NGS-Konya 4 Elektrik İletim Hattı ve Akkuyu NGS- Mersin Elektrik İletim Hattı'nın 2021 yılında tamamlanacağını açıkladı.
 
Akkuyu NGS- Seydişehir Elektrik İletim Hattı'nın toplam yatırım miktarının 107 milyon TL olarak öngörüldüğünü ve söz konusu hatta 2017 yılında 12 milyon TL yatırım yapılacağını da açıklayan TEİAŞ, 2017 yılının toplam yatırım bedeli 190 milyon TL olan Akkuyu NGS-Konya 4 Elektrik İletim Hattı'na 20 milyon TL ve toplam yatırım bedeli 60 milyon TL olan Akkuyu NGS- Mersin Elektrik İletim Hattı'na da 7 milyon TL tutarında yatırım yapılacağını bildirdi.
 
16-09-2014
Bu haber toplam 1749 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?