En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Enerji 27.04.2018 00:18
ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, merkezi sistem ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanımı ile yüzde 27,5 oranında enerji tasarrufu sağlandı..

ısı Pay ölçer Zorunlumu

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın enerji tüketimini azaltmayı hedefleyen Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde merkezi sistemle ısıtılan binalarda kullanımı zorunlu hale getirilen ısıpay ölçerin etkilerini belirlemek amacıyla yaptığı çalışmaya göre, merkezi ısıtmalı binalarda herkesin yaktığı kadar ödemesini sağlayan sistem sayesinde yüzde 27,5 tasarruf sağlandı.
 
Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de yetkilendirilmiş ölçüm şirketlerinin hizmet verdiği binalarda yapılan çalışmaya göre yaklaşık 3,5 milyon metreküp daha az enerji tüketilerek, ulusal ekonomiye 3 milyon 650 bin lira katkı sağlandı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, merkezi ısıtma sistemi ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanmanın yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayarak 2 Mayıs 2007’de yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında mevcut binalara ısı pay ölçer sistemine geçiş için 5 yıl süre tanındığını hatırlattı.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kabataş Transfer Merkezi 2018 Yılı Sonunda Tamamlanacak


İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, günde 1 milyon yolcuyu ağırlaması beklenen martı şeklindeki Kabataş Transfer Merkezi'nin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını açıkladı..

 

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi projesinin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını, proje hayata geçirirken bölgedeki tarihi eserlere ve çevreye zarar vermemek için her türlü detayın dikkate alındığını söyledi. 
 
Günde 1 milyon yolcu kapasiteli olacak martı şeklindeki “Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi'nin bir ayağını oluşturan Kabataş'tan Üsküdar'a deniz altından uzanan yaya yolu tünelinin fikir babasının Başbakan Binali Yıldırım olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, Transfer Merkezi'nin fındıklı Molla Çelebi Camii'nin kuzey tarafından başlayıp, Kabataş Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'ne bitişik Kabataş Balıkçı Barınağı'nı da içerisine alacak şekilde projelendirildiğini belirtti.
04-01-2014
Bu haber toplam 4068 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?