En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Enerji 03.03.2015 13:09
ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, merkezi sistem ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanımı ile yüzde 27,5 oranında enerji tasarrufu sağlandı..

ısı Pay ölçer Zorunlumu

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın enerji tüketimini azaltmayı hedefleyen Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde merkezi sistemle ısıtılan binalarda kullanımı zorunlu hale getirilen ısıpay ölçerin etkilerini belirlemek amacıyla yaptığı çalışmaya göre, merkezi ısıtmalı binalarda herkesin yaktığı kadar ödemesini sağlayan sistem sayesinde yüzde 27,5 tasarruf sağlandı.
 
Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de yetkilendirilmiş ölçüm şirketlerinin hizmet verdiği binalarda yapılan çalışmaya göre yaklaşık 3,5 milyon metreküp daha az enerji tüketilerek, ulusal ekonomiye 3 milyon 650 bin lira katkı sağlandı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, merkezi ısıtma sistemi ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanmanın yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayarak 2 Mayıs 2007’de yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında mevcut binalara ısı pay ölçer sistemine geçiş için 5 yıl süre tanındığını hatırlattı.
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Nükleer Enerji Eğitimi İçin Başvuru Süreci Başladı


Akkuyu Nükleer AŞ'den yapılan açıklamaya göre, bu yıl Rusya'ya nükleer enerji eğitimi almaya gidecek 80 Türk öğrenci için başvuru süreci başladı..

 

Türkiye'den Rusya'ya nükleer eğitimi almak üzere gönderilecej ve daha sonra  Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde  istihdam edilecek toplam 80 öğrenci için başvuru süreci başladı.
 
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Akkuyu Nükleer AŞ,  bu yıl Türkiye'den 80 öğrenci iş garantili ve burslu nükleer eğitimi için Rusya'ya gönderileceğini, öğrencilerin Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi Moskova Fizik Mühendisliği Enstitüsü (MEPhI) ile St. Petersburg Politeknik Devlet Üniversitesi'nde eğitim alacaklarını belirtti.
 
Öğrencilerin yazılı ve sözlü sınavla seçileceğinin de belirtildiği açıklamada, sınavda başarılı olan öğrencilerin parasız nükleer mühendislik eğitim almaya hak kazanacağı vurgulandı.
 
Rusya'da nükleer eğitimi almak isteyen öğrenciler, 27 Mart 2015 tarihine kadar "www.akkuyu.com" internet adresinden ücretsiz olarak başvuru yapmaları gerekiyor.
04-01-2014
Bu haber toplam 4005 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?