En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Enerji 30.01.2015 14:27
ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, merkezi sistem ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanımı ile yüzde 27,5 oranında enerji tasarrufu sağlandı..

ısı Pay ölçer Zorunlumu

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın enerji tüketimini azaltmayı hedefleyen Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde merkezi sistemle ısıtılan binalarda kullanımı zorunlu hale getirilen ısıpay ölçerin etkilerini belirlemek amacıyla yaptığı çalışmaya göre, merkezi ısıtmalı binalarda herkesin yaktığı kadar ödemesini sağlayan sistem sayesinde yüzde 27,5 tasarruf sağlandı.
 
Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de yetkilendirilmiş ölçüm şirketlerinin hizmet verdiği binalarda yapılan çalışmaya göre yaklaşık 3,5 milyon metreküp daha az enerji tüketilerek, ulusal ekonomiye 3 milyon 650 bin lira katkı sağlandı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, merkezi ısıtma sistemi ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanmanın yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayarak 2 Mayıs 2007’de yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında mevcut binalara ısı pay ölçer sistemine geçiş için 5 yıl süre tanındığını hatırlattı.
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Cillop gibi bir imar kanunu hazırlamayı planlıyoruz"


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada seçim sonrası Anadolu tabiri ile cillop gibi bir imar kanunu hazırlamayı planladıklarını söyledi..

 

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde katıldığı toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, yeni bir imar kanununa ihtiyaç olduğunu bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın seçimin ardından sanki imar kanunu - imar yönetmeliği yokmuş gibi kabul edip sıfır kiometre, tertemiz hatta Anadolu tabiri ile cillop gibi bir imar kanunu hazırlamayı planladığını söyledi.
 
Yeni bir imar yönetmeliğine olan ihtiyaca vurgu yapan Bakan Güllüce, söz konusu imar yönetmeliğinin neden seçim sonrası yapılacağına ililşkin bir açıklamada bulunmadı.
 
Son dönemde sık sık gündeme gelen yweni İmar kanun Taslağı'nda ilk etapta kanuna aykırı durumlara ağır cezalar getirileceği belirtilirken daha sonra söz konusu cezaların yumuşatılacağı belirtilmişti.
04-01-2014
Bu haber toplam 4005 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?