En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Enerji 01.04.2015 07:40
ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu

ısı Pay ölçer Zorunlumu , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, merkezi sistem ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanımı ile yüzde 27,5 oranında enerji tasarrufu sağlandı..

ısı Pay ölçer Zorunlumu

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın enerji tüketimini azaltmayı hedefleyen Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde merkezi sistemle ısıtılan binalarda kullanımı zorunlu hale getirilen ısıpay ölçerin etkilerini belirlemek amacıyla yaptığı çalışmaya göre, merkezi ısıtmalı binalarda herkesin yaktığı kadar ödemesini sağlayan sistem sayesinde yüzde 27,5 tasarruf sağlandı.
 
Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de yetkilendirilmiş ölçüm şirketlerinin hizmet verdiği binalarda yapılan çalışmaya göre yaklaşık 3,5 milyon metreküp daha az enerji tüketilerek, ulusal ekonomiye 3 milyon 650 bin lira katkı sağlandı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, merkezi ısıtma sistemi ile ısınan binalarda ısı pay ölçer kullanmanın yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayarak 2 Mayıs 2007’de yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında mevcut binalara ısı pay ölçer sistemine geçiş için 5 yıl süre tanındığını hatırlattı.
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Nükleer Enerji Eğitimi İçin Son Gün 27 Mart


Rusya'da ücretsiz nükleer enerji eğitimi alacak ve döndüğünde Türkiye'nin ilk nükleer santralinde çalışacak olan Türk öğrenciler için başvuru süresi 27 Mart 2015 tarihinde sona erecek..

 

Rusya'da burslu ve iş garantili nükleer eğitim almak için göndeirlecek 80 öğrenci için başvuru süresi 27 Mart 2015 tarihnde sona erecek.
 
Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi Moskova Fizik Mühendisliği Enstitüsü (MEPhI) ile St. Petersburg Politeknik Devlet Üniversitesi'nde eğitim alacak öğrenciler başvurularını 27 Mart'a kadar "www.akkuyu.com" adresinden yapabilecek olup başvuruda bulunan öğrenciler arasından yazılı ve sözlü sınavla seçilecek 80 tanesi Rusya'ya gidebilecek.
 
Rusya'ya gönderilecek olan öğrencilerden eğitim programını başarıyla tamamlayan, uygulama eğitimini ve stajını bitiren öğrenciler ise Türkiye'ye döndüklerinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde istihdam edilecek.
 
Akkuyu Nükleer Santrali Projesi, 2010 yılında Türkiye ve Rusya arasında imzalanan protokol kapsamında geliştirilmekte olup 2022 yılında üretime başlayacak.
 
 
04-01-2014
Bu haber toplam 4005 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?