En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 24.03.2018 10:14
Uras&Dilekçi Farklı Projelere Devam Ediyor

Uras&Dilekçi Farklı Projelere Devam Ediyor

Yaklaşık yedi yıllık bir geçmişe sahip olan ve kısa bir sürede Türkiye önde gelen mimarlık ofislerinden birisi olmayı başaran Uras&Dilekçi, bugüne kadar birçok prestijli projeye imza attı.

Şirketin şu anda mimari projesini yürüttüğü projelerin belki de en ilginç olanları ise Sütlüce Ofis ve Avcılar Otel projesi. Sütlüce Ofis projesi yatay ve camları açılır bir şekilde, Avcılar Otel ise tamamen çelik olarak tasarlandı.

Uras&Dilekci; farklı, yenilikçi, modern tasarım ve proje anlayışıyla Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden biri. 2003 yılında Durmuş Dilekci ve Emir Uras tarafından kurulan şirket, ağırlıklı olarak otel, alışveriş merkezi, konut, ofis-iş merkezi, sağlık ve eğlence yapıları konularındaki mimari projeler gerçekleştiriyor.

Uras&Dilekçi’nin bugüne kadar, Ümraniye’de yer alan Buyaka Alışveriş Merkezi, Konut ve Ofis, Prestige Mall Alışveriş Merkezi, Avcılar Otel…gibi birçok prestijli projeye imza attı.

Şirketin şu anda mimari projesini yürüttüğü projelerin belki de en ilginç olanı İstanbul Sütlüce Ofis projesi.
Aysir Turizm tarafından gerçekleştirilen proje, 32 bin metrekare kapalı alan üzerinde inşa ediliyor. Sütlüce Ofis projesi, bölgenin ihtiyacına paralel olarak küçük ve ortak ölçekli şirketler hedeflenerek tasarlandı. Uras&Dilekçi Mimarlık ortaklarından Durmuş Dilekçi camları açılabilen ofis çalışanlarını kapalı bir alanlar sınırlamayan bir ofis tasarladıklarını kaydediyor.

Farklı iki proje
Kağıthane bölgesindeki yatay yapılanmaya uygun olarak planlanan proje her biri altı kattan oluşan toplam üç yatay bloktan oluşacak. Dilekçi, her katta 250 ile 750 metrekare arasında değişen farklı büyüklüklerde kullanım alanı yaratacaklarını belirtiyor. Projede açık alanlara da vurgu yaptıklarına değinen Dilekçi, içeride büyük açık alanlar ve sosyal ortamlar yarattıklarını de belirtiyor. 18 milyon dolar yatırımla yapılması planlanan projenin 2010 sonunda tamamlanarak teslim edilmesi öngörülüyor.

Uras&Dilekçi’nin mimari projesini yürüttüğü bir diğer ilginç proje de Avcılar Otel
Projenin yatırımcısı Toyota'nın Türkiye distribütörlerinden olan ve 1993 yılında faaliyete başlayan Sonkar OtomotivAvcılar'da E-5 üzerinde yer alan ve beş yıldızlı olacak olan otel  30 milyon Euro’ya mal olacak. Haziran 2011’de hizmete açılacak olan otel, Türkiye'nin tamamen çelikten yapılan ilk oteli olma özelliğini taşıyacak. Hilton Double Tree markasıyla işletilecek otelin inşasında ABD ve Japonya'da üretilen 2 bin 600 ton Arcelor Mittal çeliği kullanılacak. 31 kat ve 230 odadan oluşacak otel, 104 metre yüksekliğe sahip olacak.

Durmuş Dilekci, proje hakkında şu bilgileri veriyor:
"Pahalı olması nedeniyle Türkiye’deki yapılarda çelik, çok az kullanılıyor. Biz Türkiye'de çelik kullanımlı binaların yayılması için ateşleyici bir görev üstlenelim istedik. Betonarme inşaata göre inşaat süresini yarı yarıya indiriyor ancak yatırım maliyetlerini yüzde 15 artırıyor. Buna karşın inşaat aşaması daha hızlı bir şekilde ilerliyor.”

 

Hürriyet Emlak


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Güngör Uras'ın Konut İlanları Hakkındaki Yazısı


Gazetelerdeki satılık konut ilanlarını okumak bana mutluluk veriyor... Nasıl vermesin ki... Bu ilanlar halkımızın yaşam seviyesinin nerelere tırmandığının göstergesi veya aynası.
Bakınız halkımız için inşa edilmiş olan veya inşa edilmekte olan ve de satışa arz edilen konutların özellikleri ilanlarda  nasıl sıralanıyor:

-  Fitness salonu, snack bar, müstakil bahçeler, 200 metrekare yetişkin,  6 metrekare çocuk havuzu, 24 saat güvenlik hizmeti.

-  Her biri bahçeli 40 özel konak.  Zen bahçesi, tenis kortu, basketbol sahası, kapalı yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, cafe.

-  Fitness center, Türk hamamı, buhar odası, sauna, masaj bölümü, 24 saat yemek servisi, güvenlik ve vale hizmeti,  24 saat resepsiyon.

-  Binicilik kulübü, Zen Club, gölet, kayıkhane, macera köprüsü, yarı olimpik açık havuz, Skylight'lı kapalı havuz, kapalı spor salonu, tenis kortu, yoga ve pilates salonları, fitness, spa, Türk hamamı, güneşlenme terasları, mini konser alanı, yürüyüş parkuru.

-  Her eve 2 dönüm üzüm bağlı bahçe, atlı spor kulübü, 9 delikli golf sahası, açık  ve kapalı yüzme havuzu, Fin ve Türk hamamları, 500 kişilik amfi ve sinema,  24 saat güvenlik hizmeti.Evlerin gideri büyüdü

Bu konutları satın almak kolay mı, güç mü bilemiyorum ama, bu konutlarda yaşamanın güç olabileceğini tahmin ediyorum.Evlerin işletme gideri büyüdü.

-  Arsa kıtlığı nedeniyle bu konutların tamamı şehrin ana yerleşim bölgelerinden uzak. Bu nedenle ulaşım sorunu var. Ulaşım sorunu demek aile üyelerinin konuta gelip giderken kaybedecekleri zaman ve para demektir. Böyle konutları alanların bir babaya, bir anaya bir de çocuklara otomobil almaları ve bir de çocuklar için şoför tutmaları zorunluluğu var.

-  Konutların çevresindeki tesislerin bolluğu güzel de, bu tesislerin ve verilecek hizmetlerin yüklü faturası var. Havuzlar kendi kendine temizlenmez, güvenlik hizmetleri bedava verilmez, bahçeler kendi kendine sulanmaz.

Açık anlatımıyla, bu gibi konutlar Hiç peşinatsız, sabah tapuyu al, akşam taşın 72 ayda taksitle öde formulü ile satılıyor ama, işletme masrafının faturası, taşınılır taşınılmaz işlemeye başlıyor. Ve de bu evlerin işletme faturası çok kere, konut taksiti faturasının üzerine çıkabiliyor.İnsan iyiye çabuk alışıyor

Kim istemez fitness center'li, Zen Club'lu, kapalı ve açık yüzme havuzlu,  2 dönüm bahçeli müstakil evde veya apartman dairesinde oturmayı!Bu yazıyı okuyanlardan Sen çağın gerisindesin... Şimdilerde Türk halkı böyle evleri satın alıyor, böyle evlerde yaşıyor� diyenler olacaktır. Belki haklıdırlar. Ama bizim kuşak için (Hatta bir çok zengin Batı ülkesi halkı için) bunlar hayal bile edilemeyecek bir yaşam standardıdır .

Miliiyet - Güngör Uras
14-07-2010
Bu haber toplam 4722 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?