En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 18.03.2018 07:32
Tepe Prime'ın Örnek Ofisleri Hazır

Tepe Prime'ın Örnek Ofisleri Hazır

Tepe İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve Ankaralılar'a farklı bir iş ve yaşam biçimi sunacak Tepe Prime'da örnek ofisler hazırlandı.

Farklı büyüklüklerde üç ayrı örnek ofisin yer aldığı Tepe Prime, Haziran 2011'de kapılarını açacak.

Tepe İnşaat Yatırım Projeleri Geliştirme Koordinatörü Hayal Olcay, Tepe Prime'ın çağdaş mimarisi, çevreci yaklaşımı, akıllı bina özellikleriyle Ankara'nın en prestijli ofis projesi olduğunu söyledi. Hazırlanan örnek ofislerde minimal bir çizgiyi tercih ettiklerini ifade eden Hayal Olcay, ofislerin sahiplerine ileri kaba inşaatı tamamlanmış olarak teslim edileceğinin altını çizdi. Olcay, bu sayede ofis sahiplerinin çalışma ortamlarını kendi iş koşulları ve zevklerine göre hazırlama imkânına sahip olacaklarını belirtti.


Tepe Prime'ın yeşil bina özellikleri taşıdığını vurgulayan Hayal Olcay, dış cephe giydirmelerinde camı tercih ederek, ofislerin gün ışığından daha çok yararlanmasını ve enerji sarfiyatında önemli tasarrufa gidilmesini hedeflediklerini söyledi. Tüm elektrik ve elektronik aksamlarda enerji tüketimi düşük ürünlerin tercih edildiğini belirten Olcay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tüm inşaat sürecinde olduğu gibi malzeme seçiminde de çevreye zarar vermeyecek ürünleri tercih ettik. Doğal malzemeler kullanmaya dikkat ettik. İç ve dış mekân kaplamalarında doğal taş ve cam gibi doğal malzemeler kullandık. Geri dönüşümlü malzemelerin kullanımına ağırlık verdik ve alüminyum, kompozit levha gibi malzemeleri projenin birçok kısmında kullandık. Açık alanlarda gölge oluşturacak geniş yapraklı ağaçlar seçerken, çim alanları minimum seviyede tutarak, su ihtiyacı az olan yer örtücü bitkiler ve yüksek seviyede tasarruf sağlayan otomatik damlama sulama sistemini kullanmayı tercih ettik."

"Tepe Prime bölgenin merkezi olacak"
Tepe Prime'ın Mimarı Ali Osman Öztürk ise, Tepe Prime'da bölgesel bir merkez oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Antik kentten çağdaş kente dek uzanan agora fikrinden hareket ettiklerini ifade eden Ali Osman Öztürk, "Tepe Prime'ın bulunduğu eksen üniversiteler, kamu ve özel kurumlar tarafından irili ufaklı bir şekilde geliştirildi. Biz Tepe Prime'ın tüm bu kurumların bölgesel merkezi olmasını hedefledik," dedi.

Tepe Prime'de ofis, business studio ve mağazalardan oluşan bir yapılar topluluğunun yer aldığını hatırlatan Öztürk, yapılar arasında oluşan mekânların sosyal mekân olarak tasarlandığını söyledi. Ali Osman Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alışılagelen kapalı alışveriş merkezleri yerine günlük ihtiyaçların karşılandığı, yemek ve eğlence mekânlarının açık havada buluştuğu bir mekân hayal ettik. İç bölümde oluşturduğumuz dış mekânlara farklı yönlerden ulaşılabiliyor ve bu mekânlar özel peyzajlı düzenlemelerle bir tür gösteri alanına dönüşüyor. Sahnenin yer aldığı meydan konser, dinleti, gösteri, festival gibi değişken aktiviteler ile yaşayan bir mekân olacak."

Dünya Markaları Tepe Prime'da Buluşuyor
İnşaatının yüzde 85'i tamamlanan Tepe Prime, mimari özellikleri, lokasyonu ve farklı tasarımının yanı sıra çevreye duyarlı malzemeleriyle de adından söz ettirecek. Uluslararası arenada birçok tasarım yarışmasına katılan Tepe Prime'ın alüminyum giydirme cephelerinde Schüco markası tercih edildi. Cephe sisteminin bir parçası olan açılır kanatlar ile doğal havalandırma olanağı sağlanan camlarda ise Glaverbell markası seçildi. Yangın kapılarında İtalyan Ninz ve Schüco, fotoselli ve döner kapılarda Boon Edam markalarının kullanıldığı Tepe Prime'ın ortak alanlarındaki seramik ve vitrifiyelerinde Vitra, armatürlerinde ise Artema markalı ürünler yer alacak.

Projenin ortak alanlarının yangın algılama sistemlerinde Siemens, anons ve ses sisteminde Bosch, CCTV sisteminde American Dynamics, kartlı geçiş ve güvenlik sisteminde HID, asansör ve yangın merdivenlerinde ise Schindler markası tercih edildi.

Mekanik tesisatta da dünyaca ünlü markaların tercih edildiği Tepe Prime'da sıcak su kazanı ve brülörlerinde Alman Viessmann ve Weisshaupt markalı ürünler, klima santrallerinde Alarko Carrier, split klimalarda ise York markalı klimalar kullanıldı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Özak Hayat Tepe'de 3 Milyon 287 Bin Liralık Satış Yapıldı


Özak GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yaparak, Özak Hayat Tepe projesinde 4 konutun satılması ile 3 milyon 287 bin liralık satış yapıldığını duyurdu..

 

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından İstanbul Bayrampaşa'da 31 bin 828 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilmekte olan Özak Hayat Tepe projesinde 3 milyon 287 bin liralık satış gerçekleştirildi.
 
Özak GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Hayat Tepe'de bulunan 3,781,500.00 TL + KDV ekspertiz değerli 4 adet konutun, tamamı peşin ödemeli toplu satış  usulü ile satılması sebebiyle 3,287,128.71 TL + KDV gelir elde edildiği bildirildi.
 
Açıklamada, "Yapılacak ilk genel kurul toplantısında gündeme alınarak ortaklara bilgi verilecektir." denildi.
 
 
03-12-2010
Bu haber toplam 6525 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?