En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 18.03.2018 07:35
Son 2 Ayda Lansmana Çıkan Yeni Konut Projeleri

Son 2 Ayda Lansmana Çıkan Yeni Konut Projeleri

Konut kredisi faizlerinin düşmesinin üzerine konut yatırımcısı markalı, kampanyalı ve indirimli konut projelerine yöneldi..

 

Türkiye'nin yatıırm yapılabilir ülke konumuna yükselmesi, konut krediis faizlerinin düşmesi gayrimenkul sketörüne olumlu yansıdı.  Yeni projelerde satışlar ilk günlerde yüzde 20’yi geçti
 
Son iki ayda lansmana çıkan yeni projeler satışlarıyla şaşırttı. Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülke olması ve alternatif yatırım araçlarında getirilerin düşmesi de gayrimenkul alımlarında etkili oldu.
 
Yabancı yatırımcıların yıldızı parlayan bölgelerde konut alımları dikkat çekti. Merkez Bankası’nın faiz indirimiyle birlikte gerileyen konut kredisi faiz oranları, 2012 başındaki seviyelere göre yüzde 40 düştü. Şubede pazarlıkla 10 yıl vadeyi yüzde 0,69 faiz alan konut alıcısı uygun fiyatlı evlere talebi artırdı. Marka değeri yüksek ve lokasyonu iyi olan uygun fiyatlı evler ise yatırım amaçlı ev alan kişilerin alımlarına sahne oldu.
 
ABD’ye konut çıkarması
 
Göğüş Holding İstanbul Beşiktaş’ta yükselen Trend Rezidans’ın ABD lansmanını  New York’da  yaptı. 500 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan evlerin yüzde 30’u satıldı. Türkiye ekonomisinin emin adımlarla ilerlediğini belirten Göğüş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Göğüş, son olarak kredi derecelendirme kuruşlarının gecikmiş de olsa Türkiye’nin kredi notunu artırarak ‘yatırım yapılabilir’ seviyeye getirdiğine dikkat çekti.
 
 
Kerem Göğüş, “Kredi notunun ‘yatırım yapılabilir’ seviyeye yükseltilmesi Türkiye’ye uluslararası yatırımları artıracak, fonların yatırımlarını artıracaktır. İstanbul’un merkezî lokasyonlarında, Boğaz hattında Beşiktaş’ta, Şişli’de, Beyoğlu’nda ve tarihi yarımadada Trend Rezidans projelerimizi geliştiriyoruz” dedi. Kerem Göğüş, hedeflerinin, Trend markasıyla 5 yılda şehir merkezinde yer alan 100 projeyle, 2 bin 500 ultra lüks rezidans inşa etmek olduğunu söyledi.
 
 
5 günde 300 kişiyi evlendirdi
 
 
Teknik Yapı’nın İstanbul Halkalı’da satışa çıkardığı Metro Park projesinde ilk gün 100 daire satıldı. 5 günlük toplam satış rakamı ise 300 konutu buldu.
 
 
Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Umut Durbakayım, hafta sonunda satışların daha da artacağını aktardı. Projeye olan yoğun ilginin nedeni ise marka değeri, doğru fiyatlama ve iyi lokasyon olarak özetlendi. Projede satışı devam eden dairelerin fiyatı 137 bin 500 liradan başlıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde daireler bulunuyor.
 
Yüzde 40 sahibini buldu
 
Demir İnşaat, Beylikdüzü’nde inşa ettiği ve satışa kısa bir süre önce çıktığı Demir Romance projesinde evlerin yüzde 40’na denk gelen 310 konutu 19 günde sattı. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, projenin tesliminden önce tüm satışların tamamlanacağına inandıklarını söyledi. Toplam 7 blok üzerinde yükselen Demir Romance’ta, 1+1’den 4,5+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özelliklerde 776 konut, 60 ticari alan ve 28 villa yer alıyor. Daire fiyatları 179 bin 400 liradan başlıyor.
 
69 bin liralık eve yoğun ilgi
 
Satışa yeni çıkan ve yatırımcıların markaja aldığı bir diğer proje ise Başarır İnşaat imzası taşıyor. İstanbul Kurtköy’de Helenium  Garden ismiyle yükselen projede 280 dairenin 4 günde yüzde 25’nin satıldığı belirtiliyor.
 
 
44 bin metrekare inşaat alanı bulunan Helenium Garden projesi 11 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlanıyor. Daire fiyatları 69 bin liradan başlıyor. Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinden meydana gelen projede daireler 40 metrekare ile 153 metrekare arasında farklılık gösteriyor.
 
Hız kesmedi
 
Lansmana bu yıl içinde çıkılan ve halen inşaatları devam eden projelerde de alımların arttığı gözlendi. Gelir paylaşım modeliyle proje geliştiren Emlak Konut GYO nisan ayı içinde 1430 bağımsız bölümün satışını yaptı.
 
1.5 günde 68 konut
 
Kavuklar Grup İzmir’de inşaatına başladığı ve 17 Mayıs’ta satışa çıkardığı Point Bornova’da 1,5 günde 68 daire sattı. 2015 yılında tamamlanacak olan yatırımda, 160mağazalı AVM ve 46 katlı 170metre yüksekliğinde 544 konutlu rezidans bulunuyor.
 
 
Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, alanların yüzde 50’sinin yatırım, yüzde 50’sinin ise oturmak amacıyla ev aldığını belirtiyor. Hafta sonu satış rakamlarının daha da yukarıya çıkacağını beklediklerini belirten Kavuk, “Satıştaki ilk hafta sonumuz. Günün ortasına geldik. Sabahtan beri satış ofisimiz dolup taştı. Gelen her 3 kişiden 1’i ev alıp çıkıyor” bilgisini verdi.
 
HABER: EMİNE AÇAR - BUGÜN GAZETESİ

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"6 Milyon Konut Oturulmayacak Durumda"


Sur yapı olarak gayrimenkul sertifikası çıkarmayı planladıklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Türkiye'de 6 milyonun üzerinde konutun oturulmaması gereken durumda olduğunu da belirtti..

 

Gayrimenkul sektörünün oldukça kazandıran bir sektör olduğunu ve daha uzun bir süre kazandıracağını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut fiyatlarında Mart ayı sonrasında artış olabileceğini söyledi.
 
Konut yatırımlarının son 10 yıldır her şeyden daha çok para kazandırdığının altını çizen Altan Elmas, 20 yıl daka konut yatırımının kazandıracağını belirtti. Sur Yapı olarak gayrimenkul sertifikası çıkarmayı planladıklarını da belirten Altan Elmas, gayrimenkul sertifikasının önemli bir enstrüman olduğunu düşündüğünü, sertifikanın  sektörünün ileriye dönük gücünü artıracak, talebi yükseltecek bir zemin oluşturacağını ifade etti.
 
Türkiye'de 6 milyonun üzerinde konutun oturulmaması gereken durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Altan Elmas, yılda en fazla 300 bin konutun yıkılıp yapılabildiğini, henüz 300 bine erişemediklerini belirtti.
 
20-05-2013
Bu haber toplam 7224 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?