En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 18.03.2018 09:44
Sancaktepe 'Ege Boyu Evleri'

Sancaktepe 'Ege Boyu Evleri'

Sinpaş GYO tarafından Sancaktepe'de hayata geçirilen Ege Boyu projesi, deniz dışında Ege'nin tüm özelliklerine sahip..

 

Sinpaş GYO’nun orta sınıfa yönelik konut üretmesi için kurduğu Eviya Gayrimenkul satışa çıkardığı projeyle yeni bir hikaye yazıyor. Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü Seba Gacemer, İstanbul Sancaktepe’de inşa ettikleri projenin konseptini Ege kasabası üzerine kurduklarını belirterek, projenin tüketiciler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.
 
600’e yakın konuttan oluşan projede 342 dairenin satıldığını açıklayan Gacemer, “Satışlar çok iyi gidiyor. Satışa çıktığımızdan beri yaklaşık 3 ay geçti ve konutların yarısından fazlası satıldı. Gelenlerin birçoğu da dairelerini alıp gittiler. Mimarlara konut satmak zordur ama 3-4 mimar buradan daire aldı” diye konuştu.
 
Alaçatı seyahati ilham verdi
Hazırladıkları reklamların da konsepti çok iyi yansıttığını ifade eden Gacemer, “Aklı Ege’de kalanlar gelip bu projeden daire aldı. Projenin hikayesinin ne kadar gerçeğe dönüşebildiğini gördüler” dedi. Gacemer, denizin dışında Ege’ye ait olan ne varsa projede hayata geçirmek için gayret gösterdiklerini belirterek, “Taş evleri ve sokakları tasarladık. Peyzaja büyük önem verdik. Konutların içini de Ege evleri gibi tasarladık” diye konuştu.
 
Seba Gacemer, projeyi hayata geçirmeye iki yıl önce gidip uzunca bir süre kaldığı Alaçatı seyahatinden sonra karar verdiğini anlatarak, şunları dile getirdi:
 
“Proje olabilir mi diye düşündük ve lokasyonun önemli olduğuna karar verdik. Projeyi İstanbul’un merkezinde yapamazdık. Bu nedenle Sancaktepe’de karar kıldık. Oradaki büyük arsa da bize istediğimiz projeyi yapma şansı sundu. Arsanın yanındaki binicilik tesisi de projeye değer katacak.”
 
Seba Gacemer, şu anda projeyi yansıtan en önemli göstergenin satış ofisi olduğunun altını çizerek, “Satış ofisini de aynı konseptte tasarladık. Gelenlerin Ege havasını burada hissetmesini sağladık. Örnek daireleri de yapıyoruz ve konutların gerçek kimliği o zaman ortaya çıkacak” dedi. Projede konutların yanı sıra ticari ünitenin de bulunacağını ifade eden Gacemer, projenin avlusunda yer alacak bu çarşıda kasap, manav, market gibi Ege mahallelerinde sıkça rastlanılan dükkânların yer alacağını kaydetti.
 
3,25 metre tavan yüksekliği
Sancaktepe’de, 40 bin 500 metrekare alan üzerinde toplam 17 bloktan oluşan Ege Boyu’nda büyüklükleri 50 ile 207 metrekare arasında değişen 592 daire yer alıyor.  Stüdyodan 4+1’e kadar uzanan farklı konut tiplerinin yanı sıra 24 ticari ünite bulunan proje, brüt 3,25 metre tavan yüksekliğine sahip daireleri ile ferah alanlar sağlıyor. 88 farklı ev seçeneği sunulan proje Alaçatı, Foça, Cunda, Asos, Bitez ve Dalyan olmak üzere 6 meydandan oluşuyor.
 
Avrupa’da yer bakıyor
Ege Boyu’nun ilk projeleri olması nedeniyle referans taşıyacağına vurgu yapan Gacemer, gündemlerinde yeni projelerin olduğunu söyledi. Bu projedeki yaşam tarzını bundan sonraki projelerine de yansıtacaklarını anlatan Gacemer,  şöyle konuştu:
“Projemizde ulaştığımız satış rakamı yıllık hedefti ama bunu şimdiden tutturduk. Bu nedenle yeni proje için çalışmalara başladık. Avrupa’da da benzer bir proje yapmak istiyoruz. Yeni projede orta gelirliye hitap edebiliriz. Bu proje için Halkalı ve Başakşehir bölgelerine bakıyoruz.”
 
Seba Gacemer, Sinpaş GYO’nun kültüründe hayal kurmak olduğunu belirterek, “Bize hayal kurmayı Avni Bey (Avni Çelik) öğretti. Önce hayal kurarız, sonra fizibilitesini yaparız ve sonra da gerçekleştiririz” dedi.
 
Çatıyı bahçe yaptı
Seba Gacemer, projenin çok farklı özellikler barındırdığını belirterek, bunlardan birinin bir bloğun üstünde kurguladıkları bahçe olduğunu dile getirdi. Bu alanın kat maliklerinin eşit kullanımına açılacağına vurgu yapan Gacemer, “Binanın tepesinde teras bahçe yaptık. Herkes ne isterse onu ekip biçecek” dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sinpaş Aydos Country Teslimleri Mayıs'ta Başlıyor


Yaşamın başlamasına sadece 3 ay kalan Sinpaş Aydos Country projesinde 20 yıl vadeli konut satışı kampanyası kapsamında cazip ödeme seçenekleri sunuluyor..

 

Sinpaş GYO’nun, İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe ilçesinde hayata geçirdiği Aydos Country proejsinde konut teslimleri için geri sayım başladı. Orman’ın yanı başında, şehrin gürültüsünden uzakta huzurlu bir yaşam alanı olarak planlanan Aydos Country projesinde yaşam 3 ay sonra başlayacak.
 
 
Bol oksijenli bir yaşam alanı vadeden ve dekorasyonu ile dikkat çeken Aydos Country projesinde 240 aya varan ve 3.340 TL’den başlayan taksitli ödeme seçenekleri ile konut sahibi olmak mümkün. Vade farksız ödeme seçeneklerinin de yer aldığı Aydos Country projesinde kullanım alanları 70 metrekare ile 208 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sıralanıyor.
 
 
Aydos Country Fiyatlar ve Ödeme Planları
 
19-04-2012
Bu haber toplam 6483 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?