En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 18.03.2018 07:45
İzmir Lagün Gölet Evleri Projesi Tamamlanıyor

İzmir Lagün Gölet Evleri Projesi Tamamlanıyor

Türk-Norveç ortaklı Nortürk Yatırım A.Ş tarafından yine Norveç ortaklı Scandinavian House tarafından pazarlaması yapılan Güzelbahçe Lagün Gölet Evleri'nde, faizlerin düşmesi ve inşaat sektöründeki hareketlilikle birlikte satışlar hızlandı.
Hem şehre yakın olup, hem de doğayla iç içe nasıl yaşarım diyenlerin beklentilerine en uygun çözümü sunma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Lagün Gölet Evleri Proje Koordinatörü Timur Ergenekon, brüt 390 ve 297 metrekarelik iki farklı tipte toplam 16 villadan oluşan Güzelbahçe Lagün Gölet Evleri'nin çevre düzenlemesinde son aşamaya geldiklerini 2009 yılı sonuna kadar projenin tamamlanacağını söyledi.

Çeşme otoyolu Seferihisar çıkışına bir km. mesafede yer alan ve Kahramandere mevkiinde bulunan Lagün Gölet Evleri'nin 7 bin 250 metrekarelik alan üzerinde kurulduğunu belirten Timur Ergenekon şöyle devam etti: İnşaat projeleri sadece fiziksel özellikleriyle değil, insan psikolojisine ve ruhuna sağladığı katkılar açısından da dikkatle inceleniyor. Güzelbahçe Lagün Gölet Evleri ile tüketicinin beklentilerini bu noktada çok iyi yakaladık. Proje, 200 metrekarelik yüzme havuzu ve mini gölet ile benzerlerinden tamamen ayrılarak, İzmir'de yaşıyor olmanın ayrıcalığını, çağdaş ve konforlu bir tarzla birleştiriyor. Örnek villaların haftanın 7 günü ziyaretçilere tanıtıldığını da ifade eden Proje Koordinatörü Timur Ergenekon, Garanti Bankası'nın Lagün Gölet Evleri müşterilerine özel olarak sunduğu konut kredisinin büyük ödeme kolaylığı sağladığını anlattı.

Yeniasır
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sinpaş Lagün Projesinin Tüm Özellikleri


Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Samandıra'da hayata geçirdiği Lagün projesinde fiyatlar 578 bin liradan başlıyor.

 

Projenin adı: Lagün
 
2.   Yapan şirket: Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
 
3. Projenin Mimarı : Adnan Kazmaoğlu
 
4. Projenin Lokasyonu: Samandıra
 
5. Satış Koordinatörü / Satış Müdürü:  Özkan Öztürk / Selman Yurdakul
 
GENEL ÖZELLİKLERİ
 
6. Toplam arsa alanı:  182.786m2
 
7. Toplam satılabilir alanı:  136.684m2
 
8. Konut sayısı: 4 etap ve 515 konut
 
9. En düşük ve en yüksek metrekareler ve tipleri: Lagün projesi, her biri göl manzaralı müstakil villalar, bahçeli ve teras evlerden oluşuyor. Büyüklükleri 209 ile 749m2 arasında değişen 5 farklı mimaride Lotus, Lilyum, İris, Mimoza ve Anemon 9 farklı büyüklükteki ev tipleridir.
 
10. En ucuz ve en pahalı konutun fiyatı:  578.000 – 3.071.000 TL
 
11. Şimdiye kadar satılan konut sayısı:  Projenin yüzde 80’i satıldı.  
 
12. Metrekare ortalama satış fiyatı: 3.100 TL
 
13. İnşaata ne zaman başlandı: Mayıs 2007
 
14. Ne zaman bitirilecek: 1. Ve 2. etapta Ekim 2008’den itibaren yaşam başladı. 3. ve 4. etapta ise teslimler devam ediyor. 
 
15. Kaç katlı kaç bloktan oluşuyor: Proje sadece müstakil tripleks villalar, bahçe dubleks ve teras dubleks evlerden  oluşuyor. 
 
 
16.   Teslim Şekli :Dekorasyonlu ve Dekorasyonsuz
Evler dekorasyonlu ya da dekorasyonsuz olarak teslim edilebiliyor. Dekorasyonsuz teslimlerde evlerin iç dış tüm kapı ve pencere sistemleri yapılmakta, elektrik, su, doğalgaz altyapıları hazırlanmaktadır. Merkezi sistem ve pay ölçerlerle ısınma sağlanmaktadır. Evin duvarları son kat boyaya hazır, yerler son kat döşemeye hazır hale getirilmektedir. Bunun dışında kalan son kat döşeme, boya ve mutfak ve banyonun dolap ve ıslak zemin uygulamaları müşterilere bırakılmaktadır. Dekorasyonlu almak isteyen müşterilerimize tüm bu opsiyonlarda bitirilmiş olarak ev teslim edilmektedir. Dekorasyonsuz alan müşterilerimiz iştirak firmamız Dekor’S’un kişiye özel hazırladığı dekorasyon seçenekleri ile evlerini dekore ettirebilme imkanına da sahip olacaktır.
 
17.   Otopark Tahsisi : Satılan tüm evler için 1 adet kapalı otopark tahsis edimektedir. 
 
18.   Ödeme koşulları : %50 peşin ya da 120 aya kadar banka kredili, kalan %25 ise 1 sene, diğer %25 ise 2 sene sonra sinpaş’a vade farksız ödenecek. sonra ödenecek.
 
SOSYAL YAŞAM VE PEYZAJ
 
19.   Projenin Özellikleri: Sinpaş GYO’nun, su ve yeşille iç içe, tabiat harikası Phuket Adası Laguna bölgesindeki  doğal Lagünlerden esinlenilerek hayata geçirdiği Lagün projesi, biyolojik gölet oluşumu, zengin bitki örtüsü, çevreyi ve doğal yaşamı koruyan yapısıyla diğer konut projelerinden ayrılıyor ve dünyadaki sayılı örnekler arasında yer alıyor. 
  
     
  Su bitkileri, balıklar ve faydalı bakterilerle doğal suyu temizlemesi sağlanarak, kendi içinde bir ekosistem             oluşturan Lagün projesindeki göletler doğal yaşamın bir parçası olarak tasarlandı. Türkiye’de ilk kez uygulanan ve dünyada da bu büyüklükte benzeri olmayan ödüllü Biyolojik Gölet projesi yaklaşık 25.000m2’lik bir alana sahip.  
 
Doğayı ve ekolojik yaşam zincirini insanların yaşama mekanına getiren, çevreyi ve doğal yaşantıyı koruyan Lagün’de, göletler biyolojik arıtma yöntemleri ile temiz tutuluyor. 
 
 Lagün; su kenarı bitkileri ile birlikte yaklaşık 78.522m2’lik yeşil alana sahip.  Etrafını çevreleyen konut yerleşimi ile Biyolojik Göletler; içinde su kenarı bitkileri, çevresinde gölet ile uyumlu  olan ağaçlar, iskeleler, köprüler, ahşap deckler, taşlar, çakıllar, kayalar, fıskiyeler, kuşlar, kurbağalar,   kelebekler gibi canlıları ile hem doğal hem de mimari unsurların bir araya geldiği ekolojik bir yaşam alanı  sunuyor. 
 
20.    Diğer projelerden ayırt edici özelliği
Lagün projesi, biyolojik gölet oluşumu, zengin bitki örtüsü, çevreyi ve doğal yaşamı koruyan yapısıyla diğer konut projelerinden ayrılıyor. Lagün projesinde bulunan biyolojik göletler, tasarımı ve uygulamasıyla “2010 Firestone PondGard Biyolojik Gölet Yarışması”nda birinci olarak alanının “en iyisi” seçildi.  Sinpaş GYO’nun Türkiye’de ilk kez uygulanan ve dünyada da bu büyüklükte benzeri olmayan Biyolojik Gölet projesi,  pek çok ülkenin projelerini geride bırakarak “dünyanın en iyisi” seçildi.  Lagün’deki biyolojik göletler yaklaşık 25 bin metrekarelik su alanıyla dünyanın en büyük biyolojik göleti olma özelliğine sahip. 
 
Lagün; su kenarı bitkileri ile birlikte yaklaşık 70.000 metrekarelik yeşil alana sahip. Zengin bitki örtüsü ve su bitkileri ile birlikte 110 farklı türde bitki yer alan projede toplam 102.349 adet ağaç ve su bitkileri kullanılarak peyzaj tasarımı yapıldı. Doğal yaşam tarzı benimsenerek projelendirilen Lagün’de su alanı dahil yaklaşık 70 bin metrekarelik yeşil alan düzenlemesi bulunuyor. Projede 107 farklı tür bitki yer alıyor ve bu bitkiler içerisinde 11 farklı bitki grubu proje içindeki 20 adet biyolojik gölet oluşumu için kullanıldı. 
 
Göl Koku ve sinek yapar mı : Göl tamamen biyolojik gölet, su haraketli ve devirli su olduğu için koku ve sinek oluşumu olmuyor. 
21. Projede kimler oturuyor: Firma sahipleri, üst düzey yöneticiler, doktorlar, sanatçılar projeyi tercih ettiler.
22. Sosyal Donatılar ve sunulan hizmetler:
 
Zen Club: Fitness, Yoga-dans, pilates, sauna ve açık yüzme havuzu
Samandıra Lagün Atlı Spor Kulübü : Açık ve kapalı manejlerde özel eğitmenler eşliğinde at binme keyfi
Özel etkinlik alanı : Havuzbaşı açık alan ve kış ayları için etkinlikler için özel olarak oluşturulan kapalı alanda proje yaşayanlarına yönelik aktiviteler.
 
Site aidatları : Teras Evlerde 400 TL , Bahçe Evlerde 450-500 TL’den başlıyor. 
 
PROJE MESAFESİ
 
23. Projeye en yakın anaokulu veya kreş kaç km uzaklıkta? 1 km mesafede Bilfen 
 
24. Projeye en yakın devlet okulu kaç km uzaklıkta?  Projeye en yakın İlköğretim Okulu Projenin hemen yan tarafında komşu 100 metre mesafede 
 
 25. Projeye en yakın kolej kaç km uzaklıkta ve isimleri neler? Saint Joseph Küçük Prens, Bilfen, Alev Okulları 
 
Toplu ulaşım : Saat başı merkezi lokasyonlara ücretsiz site servisi var. Ataşehir, Kadıköy, Topkapı Cevizlibağ, Üsküdar, Kartal, Kadıköy, Ümraniye gibi lokasyonlara terk vasıta ile ulaşma imkanı bulunmaktadır. 
 
 
 26. Projeye en yakın poliklinik ve hastanelerin uzaklıkları neler?
700 uzaklıkta Bölge Hastanesi, 4 km uzaklıkta Özel Saygı Hastanesi Sultanbeyli ve Sultanbeyli Devlet Hastanesi
 
 27. Projeye en yakın akaryakıt istasyonu kaç km uzaklıkta?
 
700 metre uzaklıkta Shell Benzin İstasyonu 
 
 28. En yakın alışveriş merkezi?
Sarıgazi Fabulist Alışveriş Merkezi 2 km
Kozyatağı Carrefour’a 10 dk mesafede
Ümraniye Carrefour  20 dakika , 
Meydan Alışveriş Merkezi 20 Dakika
 
 29. Sabiha gökçen ve Atatürk Havalimanı'na uzaklığı kaç km?
 
Sabiha Gökçen Havaalanına 25  km
 
30. TEM veya E-5'e olan uzaklığı?
TEM otoyoluna 1 km mesafede, Şile otoyolunun yakınında 
 
31. Web sayfası ve satış ofisi telefonu:
www.sinpaslagun.com
info@sinpaslagun.com
 
0 216 280 00 26
12-12-2009
Bu haber toplam 17703 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?