En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 25.04.2018 15:29
Göztepe Residence'da Fiyatlar 1 Milyon Euro'dan Başlıyor

Göztepe Residence'da Fiyatlar 1 Milyon Euro'dan Başlıyor

Taşyapı’nın İstanbul’daki en değerli projelerinden biri İstanbul Göztepe’de bulunuyor.

Bağdat Caddesi’ne paralel konumda, Göztepe Parkı’nın karşısında inşa edilen bu proje, 16 katlı rezidans ve 5 katlı iş merkezinden oluşuyor.

Para Dergisi'nin haberine göre Haluk Tümay’ın mimarlığını üstlendiği projenin yapımı oldukça uzun sürdü. “Göztepe İş Merkezi ve Residence” adı verilen projenin hayata geçirildiği arsada bir de köşk bulunuyordu. Bu köşkün mimarı ise 1961’de vefat eden İTÜ Mimarlık Fakültesi’nin kurucusu ve ilk dekanı Emin Onat’tan başkası değildi. Köşkle ilgili dava açılınca Taşyapı, projeyi köşkü yıkmayacak şekilde hayata geçirmişti.

Projedeki iş merkezini, yaklaşık 3 yıl önce tanınmış armatörlerden Kıran ailesi almıştı. O zamanlar yine kulis sayfalarımızda bu gelişmeyi yazmıştık. Hatta Kıran Holding’in bu bina için Taşyapı’ya KDV hariç 18 milyon dolar ödediği bilgisini de vermiştik. Ailenin burayı yatırım amaçlı aldığını ve kiraya vermeyi düşündüğünü de eklemiştik.

Öğrendiğimize göre Kıran nihayet buraya bir kiracı bulmuş. Kim mi? Yapı Kredi Bankası. Halen binada Yapı Kredi için dekorasyon çalışmaları devam ediyor. Bankanın binanın ilk iki katına, yakın bölgedeki iki şubesini taşıyacağını öğrendik. Diğer üç katsa özel müşterilere hizmet veren bir şube olarak kullanılacakmış. Açılış çok yakında yapılacakmış.

Bu arada, Taşyapı da 8 ay önce başlattığı Göztepe Residence’ın pazarlama ve satış faaliyetlerini sürdürüyor. Halen iki dairenin satıldığı biliniyor. 260 ve 275 metrekarelik dubleks ve 4+1 dairelerin fiyatları 1 milyon euro’dan başlayıp 2 milyon 300 euro’ya çıkıyor.
 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Taşyapı'nın Kadıköy Gökdelenleri İçin Verilen İskan Durduruldu


Taşyapı'nın Kadıköy'deki meteoroloji arsası üzerinde inşa ettiği 4 gökdelen için verilen iskan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 4. Dava Dairesi tarafından iptal edildi..

 

Kadıköy’deki Meteoroloji arsasına ayrıcalıklı imar hakkı kullanarak 45 katlı 4 gökdelenden oluşan Four Winds projesini hayata geçiren Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu. Ruhsata aykırı 9 bin metrekare inşaat yaptığı belirtilen Taşyapı, Kadıköy Belediyesi'ni projeyi gerekçesiz engelleyerek maddi manevi zarar neden olduğu için mahkemeye vermiş ve 101 milyon liralık tazminat kazanmıştı. 
 
Çevre ve Şehircilik Belesiyesi'nden alınan ruhsata itiraz ederek konuyu mahkemeye taşıyan Kadıköy Belediyesi, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 4. Dava Dairesi’nde görülen davada haklı bulundu ve mahkeme iskan için yürütmeyi durdurma kararı verdi. 
 
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu,  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 4. Dava Dairesi’nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Taşyapı’nın Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanmasının hukuk garabeti olduğunu, kaçak inşaat yapımını engellemenin ne zamandan beri suç sayıldığını merak ettiğini söyledi.
 
 
14-09-2010
Bu haber toplam 19533 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?