En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 26.01.2015 06:23
Göztepe Residence'da Fiyatlar 1 Milyon Euro'dan Başlıyor

Göztepe Residence'da Fiyatlar 1 Milyon Euro'dan Başlıyor

Taşyapı’nın İstanbul’daki en değerli projelerinden biri İstanbul Göztepe’de bulunuyor.

Bağdat Caddesi’ne paralel konumda, Göztepe Parkı’nın karşısında inşa edilen bu proje, 16 katlı rezidans ve 5 katlı iş merkezinden oluşuyor.

Para Dergisi'nin haberine göre Haluk Tümay’ın mimarlığını üstlendiği projenin yapımı oldukça uzun sürdü. “Göztepe İş Merkezi ve Residence” adı verilen projenin hayata geçirildiği arsada bir de köşk bulunuyordu. Bu köşkün mimarı ise 1961’de vefat eden İTÜ Mimarlık Fakültesi’nin kurucusu ve ilk dekanı Emin Onat’tan başkası değildi. Köşkle ilgili dava açılınca Taşyapı, projeyi köşkü yıkmayacak şekilde hayata geçirmişti.

Projedeki iş merkezini, yaklaşık 3 yıl önce tanınmış armatörlerden Kıran ailesi almıştı. O zamanlar yine kulis sayfalarımızda bu gelişmeyi yazmıştık. Hatta Kıran Holding’in bu bina için Taşyapı’ya KDV hariç 18 milyon dolar ödediği bilgisini de vermiştik. Ailenin burayı yatırım amaçlı aldığını ve kiraya vermeyi düşündüğünü de eklemiştik.

Öğrendiğimize göre Kıran nihayet buraya bir kiracı bulmuş. Kim mi? Yapı Kredi Bankası. Halen binada Yapı Kredi için dekorasyon çalışmaları devam ediyor. Bankanın binanın ilk iki katına, yakın bölgedeki iki şubesini taşıyacağını öğrendik. Diğer üç katsa özel müşterilere hizmet veren bir şube olarak kullanılacakmış. Açılış çok yakında yapılacakmış.

Bu arada, Taşyapı da 8 ay önce başlattığı Göztepe Residence’ın pazarlama ve satış faaliyetlerini sürdürüyor. Halen iki dairenin satıldığı biliniyor. 260 ve 275 metrekarelik dubleks ve 4+1 dairelerin fiyatları 1 milyon euro’dan başlayıp 2 milyon 300 euro’ya çıkıyor.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Taşyapı'ya 16 Milyon Liralık Borç Sebebiyle Haciz


Lefkoşa'da bulunan Ercan Havaalanı'nın işletmecisi Taşyapı'nın KKTC'te 16 milyon liralık borcu olduğu gerekçesiyle şirketin taşınır ve taşınmaz mallar ile alacak ve haklarına haciz konuldu..

 

KKTC devletine 16 milyon TL KDV borcu olduğu ortaya çıkan Taşyapı’ya ait taşınır ve taşınmaz mallar ile alacak ve haklarına haciz konuldu. Lefkoşa'da bulunan Ercan Havalimanı'nın da işletmecisi olarak bilinen firmanın sahibi  Emrullah Turanlı ise kesinleşmiş bir kararın olmadığını belirterek, “Karar ile ilgili girişimde bulunacağız” dedi.
 
Vatan Gazetesi'nden Çağdaş Ulus'un haberine göre, Taşyapı’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 
“Ercan Havalimanı’nın devri sırasında ödenen 100 milyon euro peşin devir bedelinin katma değer vergisine tabi olup olmadığı bir süreden beri Maliye Bakanlığı ile aramızda tartışma konusu olmuş ve konu mahkemeye intikal ettirilmiştir. Hukuk mahkemesinde verilen geçici ara emrinin kaldırılması nedeni ile Yargıtay’a müracaat edilmiştir. Henüz dosyalanan istinaf Yargıtay’da görüşülmemiştir. Ara emrinin kaldırılması üzerine şirketimize vergi dairesince gönderilen ödeme emrine süresi içerisinde gerekçeleri ile birlikte itirazımızı yaptık. İtirazımız vergi dairesi tarafından gerekçesiz veya tatmin edici gerekçe olmaksızın usule aykırı bir şekilde ret edilmiştir. Vergi dairesinin ret kararından dolayı Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurmak için avukatlarımıza talimat verdik. Davamız hazır olup, Pazartesi günü dosyalanacaktır. Ortada kesinleşmiş bir vergi borcu olmadığı halde acele icraya gidilmesi bizleri üzdü. Ne olursa olsun ödeyebilecek güce de sahibiz. Taşyapı, KDV miktarının yaklaşık 3 katı kadarını Kıbrıs Halk Bankası’nda yatırım amaçlı tutuyor. Bunu siyasilere yakıştırmıyor ve kınıyoruz. Asıl önemli noktanın Ercan Havalimanı’nın bizlere halen tamamıyla devredilememesi olduğunu ve yeni terminal binasına halen bu yüzden başlayamadığımızın altını çizmek isteriz.”
 
14-09-2010
Bu haber toplam 19470 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?