En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 17.03.2018 16:26
Evviva İnci'de Fiyatlar 88 Bin 750 TL'den Başlıyor

Evviva İnci'de Fiyatlar 88 Bin 750 TL'den Başlıyor

İstanbul Esenyurt'ta Bulut İnşaat güvencesiyle inşa edilen Evviva İnci'de daire fiyatları 88 bin 70 TL ile 175 bin 500 TL arasında değişiyor.
Evviva serisinin yeni halkası İnci’de  fiyatlar 88 bin 750 liradan başlıyor 175 bin 500 liraya kadar çıkıyor. Proje 2+1 ve 1+1’lerden oluşuyor. 
 
Sektöre 1987 yılında Bahçelievler ve Avcılar bölgesinde küçük çaplı konutlar yaparak başlayan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, orta gelirliyi evlendirme hayalini Tüm Türkiye ile genişletti. Esenyurt’ta Evviva İnci projesi ile bölgede 10 bin konuta ulaşacaklarını dile getiren Bulut, “Hedefim bölgede orta gelirli kişileri ev sahibi yapmak. Lüks konut projesini yapan birçok firma var. Ama ben orta gelir grubuna kaliteli, sosyal donatıları olan ve yaşanılır ebatlarda konut yapıp ev sahibi yapmayı hedefliyorum. Üstelik bu hayalim sadece Esenyurt ile sınırlı değil. Hedefimde tüm Türkiye var" dedi.
 
Esenyurt'a 5 bin konut planlıyor
 
Evviva serisinin 5’inci halkası ile Esenyurt’ta 10 bin konuta ulaşacak olan şirket bölgede toplam 15 bin konuta ulaşmayı planlıyor. Bunun için bölgeye bundan sonra da en az iki proje daha geliştirilecek gibi görünüyor. Yeni yapılacak projede de yaşam alanlarına özen gösterilerek daha uygun fiyatlarla satın almaların kolaylaştırılacağı projelere imza atılacak.
 
Alışveriş merkezinin üzerinde yükselecek
 
2011’in son 2012’nin ise ilk projesi olacak Evviva İnci tek bir blokta yükselecek. Projenin 4 kat altında alışveriş merkezi yer alacak. Konutlar 4 kattan sonra başlayacak. Toplam kat sayısı ise 11 olacak. Projenin alt katında bulunan alışveriş merkezinde tüm ihtiyaçların giderileceği mağaza ve dükkanlar bulunacak.
 
Bir yılda tamamlanacak
 
Projenin tamamında 90 daire bulunuyor. Bunun için teslim süresi de 1 yıl olarak veriliyor. Ev satın alan kişilerin 31 Aralık 2012’de evlerine yerleşmeye başlaması planlanıyor. Projede daire fiyatları 88 bin 750 liradan başlıyor. En yüksek fiyat ise 175 bin 500 lira olarak dikkat çekiyor. 1+1 daireler brüt 71 metrekare olurken 2+1 dairelerde brüt 117-116-108 ve 95 metrekarelik 4 farklı tipte daire seçeneği bulunuyor. 
 
İstanbul dışına açılacak
 
Bulut İnşaat Esenyurt’ta 15 bin konuta ulaştıktan sonra yeni bölgelere de açılacak. Ancak yeni bölgelerde de amaç orta gelir grubunu evlendirmek bu nedenle arazisi çok fazla pahalı olmayan bölgelerde yeni konut üretilecek.
 
Kampanyalara devam
 
3 çocuklu aileye yüzde 33 indirim kampanyası ile adından sıkça söz ettiren Temel Bulut keni kampanyalar da yapacaklarını dile getiriyor. Üzerinde çalıştıkları bir kampanya olduğunun da sinyalini veren Bulut, kampanya hakkında ise henüz erken olduğu için detay vermek istemiyor.  
 
Girne'de proje
 
İstanbul’da gerçekleştirdiği Evviva konsept projelerinin sonuncusunu tamamlayarak şehir dışında da yatırım yapmak isteyen Bulut İnşaat, ilk yatırım bölgesini ise Kıbrıs olarak belirledi. Burada bir şirket kurduklarını ve konut projesi geliştirmek istediklerini belirten Temel Bulut, “İlk arazimizi Girne’de -aldık. 280 villa ve 120 konutun olduğu bir proje yapacağız. Projenin yarısını Türkiye kalanını da Kıbrıs’ta satmayı hedefliyoruz. Özellikle yabancılara satma hedefimizde yüksek î dedi. Şirket ayrıca huzur evi, düğün salonu, cami gibi halkın kullanımına yönelik projelerde geliştirecek. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Merkez Bankası'ndan 7'inci İndirim


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faiz koridorunun üst bandını 25 baz puan indirme kararı açıkladı..

 

Yurtiçi piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası'nın faiz kararı açıklandı. Son 6 aydır faiz koridorunun üst bandını aralıksız olaran indiren TCMB yılın 9'uncu Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında da 7'inci indirimi yaparak tarihe geçti. Faiz koridorunun üst bandını 25 baz puan indirerek yüzde 8.25'e çeken Merkez Bankası, borçlanma faiz oranını ise yüzde 7,25 puanda sabit tuttu.
 
Uzmanların beklentisine paralal olan 25 puanlık indirimin ardından Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7.5 düzeyinde, Geç Likidite Penceresi uygulaması çerçevesinde, Bankalararası Para Piyasası’nda saat 16.00–17.00 arası gecelik vade için uygulanan borçlanma faiz oranı yüzde 0 düzeyinde sabit tutarken, borç verme faiz oranı yüzde 10’dan yüzde 9.75’e indirdiğini bildirdi.
 
 
 
18-12-2011
Bu haber toplam 6282 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?