En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 21.03.2018 03:19
Dragos Royal Towers

Dragos Royal Towers

DAP Yapı ile 9. büyük projeye imza atan Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Dubai'deki yelken oteli andıran Dragos Royal Towers'i krize rağmen yükseltmeye başladı

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyada krizden en az etkilenecek ülkelerden birinin Türkiye olacağını belirterek, yatırımların durdurulmaması gerektiğini söyledi. 35 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar 9 büyük konut projesine imza atan Yılmaz, Türkiye'deki konut sektörünün dünya geneline oranla önünün çok açık olduğunu belirtti. DAP Yapı'nın 40-50 sene sonra da mimari değerini koruyacak projeler üretiğini vurgulan Yılmaz, kısa süreli duraklamalar olsa bile uzun vadede, konut alanlara kazandıracak projelerin üretildiğini savundu. Konutun değerini yer ve konseptin belirlediğini ifade eden Yılmaz, açılımı Doğru Alanda Projeler olan DAP Yapı'nın Çekmeköy'deki 5 proje ile bölgeyi marka yapan firmalardan biri olduğunu ifade etti.

BURJ EL-ARAB'I KARTAL'A GETİRDİ

Dragos'ta yapımına başladıkları Royal Towers'ın çok farklı bir proje olduğuna değinen Yılmaz, şöyle konuştu: “Binalar suyun içerisinde yükseliyor. Cam köprülerden lobilere giriyorsunuz. Sizi reception karşılıyor. Ondan sonra dairelerinize çıkıyorsunuz. Sosyal aktivitesi bol bir site. Konsepti çok farklı. Dubai'deki yelken otel Burj El-Arab'ı andırıyor.” Dragos Royal Towers’ta, daire fiyatları 400 bin liradan başlıyor, 1 milyon 566 bin liraya kadar çıkıyor. Projede büyüklükleri 88 metrekare ile 299 metrekare arasında değişen, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Peşinatsız ve vade farkı olmaksızın 48 ay taksit imkanıyla satılan daireler için Ocak 2010’da yüzde 10’luk bir ara ödeme yapmak gerekiyor.

Hükümetin KDV indiriminin genele yayılması gerektiğini belirten Yılmaz, “Sektörün sıkıntılardan biri KDV iadeleri. Biz istiyoruz ki paramız 3 yıl bekletilmesin” dedi.

Sektörü stoklar zorluyor

Konut sektörünün krizden beklenenin üzerinde etkilenmesini, 2004-2005 yıllarında farklı sektörlerden gelip, gereğinden çok ve bilinçsiz bir şekilde konut üreten insanlara bağlayan Yılmaz, “Bilinçsizce yapılan konutlar elde kaldı. Stok fazlalığı yüzbinler mertebesinde. Tabii bunlar zaman içerisinde satılacaktır. O firmalar şimdi ciddi şekilde sorun yaşıyor” dedi. Sektörün kriz kelimesinin 'k'sinden bile etkildiğine dikkat çeken Yılmaz, insanların kendini sıkıntıya sokacak bir pozisyonda borçlanmaktan uzak durmaya çalıştığını dile getirdi.

1 milyon TL'lik konutlar futbolcuların gözdesi

Dragos'taki Royal Towers projesinde 88-270 metrekare arasında dairelerin fiyatları da 400 bin TL ile 1 milyon 600 bin TL arasında değişiyor. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, fiyatları yer, konum ve proje konseptininin belirlediğini kaydederek, “Dragos'ta üretirseniz 4 bin 500 -6 bin TL arasında satarsınız, Çekmeköy'de üretirseniz 2-3 bin TL arasında satarsınız. Ne yaparsanız yapın, isterseniz altınla kaplayın. Fiyat budur” dedi.

Royal Towers'ta tamamen A grubuna hitap ettiklerini hatırlatan Yılmaz, projeyi tercih edenleri ise şöyle sıraladı: “Bağdat Caddesi civarında oturan, sahilden kopmak istemeyen, gelir seviyesi üst düzey olan insanlar tercih ediyor. Profesyonel yöneticiler de var, işadamları ve sanayiciler de var. Fakat daha çok futbolcular tercih ediyor. Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Galatasaraylı birçok futbolcuya Royal Towers'tan daire verdik.”
Milliyet

0216 517 1 517


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
08-04-2009
Bu haber toplam 16233 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?