En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 21.03.2018 03:20
Bilecik Bozüyük'te 50 Milyon Dolarlık Alışveriş Merkezi

Bilecik Bozüyük'te 50 Milyon Dolarlık Alışveriş Merkezi

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, Bilecik'in Bozüyük ilçesine 50 milyon dolara mal olacak Sarar Alışveriş Merkezi inşa ettiklerini söyledi.

Sarar ve Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu yapımı devam eden Sarar Alışveriş Merkezi'nde incelemelerde bulundu. AVM'nin gelecek yılın ilk aylarında hizmete gireceğini ifade eden Sarar, Bozüyük'e Türkiye'nin en modern tesisini yapmak için çalıştıklarını kaydetti.

AVM'de yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceğini anlatan Sarar, şöyle konuştu:

"AVM'de bölge halkı çalışacak. Bu tesis ilçeye çok şey kazandıracak. Bozüyük halkı buradan çok faydalanacak. 2011 yılının ilk aylarında kapılarımızı halka açmayı hedefliyoruz. Bu yoldan günde ortalama 45 bin araç geçiyor. Bu araçlarla geçen insanlara en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Burası günde 150 bin kişinin geçtiği bir yer. Dinlenme tesislerinin yanı sıra ünlü markaların bulunduğu mağazalar, alışveriş merkezleri, spa merkezleri ve insanlara hizmet edecek birçok projemiz olacak. Bu tesisler için 50 milyon dolarlık yatırım yaptık."

Sarar, Bozüyük'te Türbin mesire yeri yakınlarındaki enerji santralini de satın aldıklarını belirterek, "Bugüne kadar verimsiz bir şekilde kullanılan enerji santralinin verimini 4-5 katına çıkarmak istiyoruz" dedi.

Başkan Berberoğlu da ilçeye yaptığı yatırım nedeniyle Sarar'a teşekkür ederek, "Bozüyük için yapılan her türlü yatırımı sonuna kadar destekliyoruz. Bu tesislerde 1000 kişi istihdam edilecek. Aileleriyle birlikte bu sayı yaklaşık 5 bin kişi olacak" dedi.

 

Dünya Gazetesi


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sarar Yurt Dışındaki Mağaza Sayısını 1000'e Çıkaracak


Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar yurt dışındaki mağaza sayısını 1000'e çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.

Eskişehir'deki Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, 2021 yılına kadar hedeflerinin yurt dışındaki mağaza sayısını 1000'e çıkarmak olduğunu söyledi.

Geçen yıla oranla bu yıl işlerini yüzde 20 oranında büyüttüklerini açıklayan Cemalettin Sarar, dünyanın 5 kıtasında Sarar mağazaları olduğunu belirtti. Türkiye ve dünyada her ay yeni mağazalar açtıklarını ve açmaya devam ettiklerini anlatan Cemalettin Sarar hedeflerinin 10 yıl içerisinde dünyadaki mağaza sayısını 1000'e çıkarmak olduğunu bildirirken, şöyle konuştu:

"ABD, Rusya, Çin, Hindistan büyük pazar. Bu ülkelerde ve Avrupa'nın her yerinde mağazalaşmamız lazım. Bu pazarlara girişimci olarak girmeye çalışıyoruz. Ekibimizle, iyi İngilizce bilen gençlerle birlikte güçlenerek yola çıkmak istiyoruz. 2011'den 2021 yılına kadar olan 10 yıl içerisinde büyüme hedefimiz var. Mağazacılık, imaj, kalitemiz ve markamızla büyüyeceğiz. Kadromuza yeni genç arkadaşlar katarak güçlenmeye devam ediyoruz. 2021 yılına kadar Sarar olarak dünyada 1000 mağaza açmayı hedefliyoruz. Şu anda Türkiye genelinde bayilerimizle birlikte 850 yerdeyiz. Buralarda Sarar ürünleri satılıyor. Başbakanımız '2023' dedi biz, '2021' diyoruz. 2023'de de biz kıvançlıyız. Türk markasını dünyaya duyurmak hedefimizdir. Bizim gibi binlerce marka çıksın istiyoruz. Bizde kıskançlık, fesatlık yok. Kıskanmayacağız ülkemize çağ atlatacağız. Şu anda Sarar'da yurt içinde 5 bin, yurt dışında 500 kişi çalışıyor. Ben devletim milletim için çalışıyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. 43 ülkede 100'ün üstünde satış noktamız var. 2021'de hedefimiz bu sayıyı 1000'e çıkarmak. Hedefleri büyük koyan, büyük düşünen her zaman kazanacak ve mutlu olacak. "

Bilecik'in Bozüyük İlçesi'nde açtıkları Sarar Alışveriş Merkezi'nin ilgi gördüğünü belirten Cemalettin Sarar, "Bozüyük'teki yatırım güzel. Her yer tutuldu. Bozüyük'teki alışveriş merkezimizde 365 gün her şey ucuz. Bozüyük kavşak noktası. Bilecik, Söğüt, Kütahya, İnegöl, Bursa, Ankara, İstanbul, İzmit, Adapazarı ve Düzce'nin geçiş noktası. Bozüyük Alışveriş Merkezi'ndeki sloganımız 'Yeni yeni yepyeni 365 gün ucuzluktur" dedi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Senatosu tarafından kendisine bir süre fahri doktora unvanı verildiğini de belirten Cemalettin Sarar, "ESOGÜ senatosuna çok teşekkür ederim. Bize kıvanç ve mutluluk verdiler. Geçen yıl da TBMM'nden üstün hizmet ödülünü aldım. Bu yıl da fahri doktora unvanını aldım ve hırslandım, Eskişehir'e hizmette daha da ileriye gideceğim" diye konuştu.

08-07-2010
Bu haber toplam 14166 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?