En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 18.03.2018 23:30
Beyaz İnşaat 2012'de 4 Yeni Projeye Başlayacak

Beyaz İnşaat 2012'de 4 Yeni Projeye Başlayacak

Beyaz İnşaat, 2012'de 100 milyon dolarlık yatırımla 4 yeni projeye imza atacak.
Beyaz İnşaat, 2012’de  biri Topkapı’da, üçü Beylikdüzü’nde 4 proje gerçekleştirecek. Toplam 100 milyon dolarlık yatırım planlayan Beyaz İnşaat, 2011’de bitirdiği alışveriş merkezleri olan White Corner ve Beyaz Spot Center’ın açılışları ise 2012’de gerçekleştirilecek.
 
1980 yılından bu yana inşaat sektöründe hizmet veren Beyaz İnşaat, 2011’i Beyaz City, Eyüp’te açılışını yeni gerçekleştirdiği White Hill ve açılışlarını 2012’de gerçekleştirecekleri Avcılar’da Beyaz Spot Center, Beylikdüzü’nde White Corner projeleri ile geride bıraktı. Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Beyaz, 2012 yılında da hız kesmeden biri Topkapı’da, 3’ü Beylikdüzü’nde olmak üzere toplamda 4 projeye imza atacaklarını söyledi.
 
2012 projeleri için arsalarımızı aldık
 
Toplu konut, otel ve cadde konsepti olarak hayata geçirmek istedikleri Topkapı projesi için arazi anlaşmalarının devam ettiğini belirten Beyaz, Beylikdüzü’ndeki 3 proje için de çalışmalara başlanıldığını belirtti. 2012’de de yine farklı konsept ve tasarımları ile dikkat çekecek projelere imza atacaklarını belirten Muzaffer Beyaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beylikdüzü’nde hayata geçireceğimiz Mega Center projemiz 52 daire ve 25 dükkandan oluşacak. White Hill’de ise 51 daire, 12 dükkan ve 2 bin metrekare alan üzerinde bir de market yer alacak. Yeni projelerimizde AVM formatı yerine cadde konsepti uygulayacağız. Elbette bu projelerin dışında 2012’de yapmayı planladığımız farklı projeler için de arsa alımı ve proje geliştirme çalışmalarımız devam ediyor.”
 
Metrekare fiyatımız 2 bin lira
 
2011 yılında toplam 700 daire sattıklarını ve 2012’de ise bu rakamı aşmayı planladıklarını belirten Beyaz, şirket olarak bitmiş evleri satışa çıkarmayı tercih ettiklerini ve bu nedenle de müşterilerin ilgisini çektiğini söyledi. Konutlarda metrekare fiyatlarının ortalama 2 bin lira civarında olduğunu, ticari alanlarda ise bu rakamın 5 bin lira olarak belirlendiğini belirten Muzaffer Beyaz, Topkapı’daki projelerinin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılacağını ve ‘çok butik’ bir çalışma olacağını söyledi. Topkapı’daki 80 dönümlük arazi üzerine otel, cadde dükkanları ve lüks konutlar üreteceğini vurgulayan Beyaz, projenin detaylarının ise önümüzdeki günlerde paylaşılacağını vurguladı.
 
KÖRFEZ ŞİRKETLERİ SIRAYA GİRİYOR
 
Büyük bir fon, 100 adet ev istedi ama satmadık
 
TÜRKİYE ekonomisinin istikrarlı ortamla hızla geliştiğini bunun her sektöre katkısının olduğunu belirten Muzaffer Beyaz, 2012 yılındaki küresel kriz dalgasına rağmen Türk inşaat sektörünün ‘çok fazla’ etkilenmeyeceğini söyledi. Körfez bölgesinden büyük bir yatırımcı grubun toptan ev almak istediğini ancak satmadıklarını belirten Beyaz “100 adet ev istediler. Ancak, indirim yapılmasını da talep ettiler. Biz istemedik. Çünkü konuta talep iyi. Üstelik evlerimizde üst kalite malzeme kullanıp bunu metrekaresi 2 bin liradan sattığımız için satış sorunumuz da yok. İndirim yaparak toptan satmak istemiyoruz” diye konuştu.
 
Kaynak: Star

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
27-12-2011
Bu haber toplam 9090 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?