En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 18.03.2018 06:16
Batışehir Örnek Daire

Batışehir Örnek Daire

EgeYapı Group tarafından Bağcılar'da inşa edilen Batışehir projesi için 2+1 ve 3.5+1 olmak üzere 2 farklı örnek daire hazırlandı..

 

Bu haftaki örnek daire gezimizde EgeYapı Group'un, Avrupa'nın en büyük karma projesi olarak lanse ettiği Bağcılar'daki Batışehir projesindeyiz.
 
Projede biri brüt 116 metrekare 2+1 tipinde, diğeri de 3.5+1 tipinde olmak üzere iki ayrı örnek daire tasarlanarak ziyaretçilerin beğenisine sunulmuş.
 
 
Aileler kapalı mutfak seviyor
Net büyüklüğü 85 metrekare olan 2+1 tipi örnek dairede mutfak açık olarak planlanmış. Ancak projenin diğer 2+1 tiplerinde kapalı mutfaklı daireler olduğunu da belirtmek gerekiyor. Satış ofisi yetkilileri açık mutfakların daha büyük salonu olan 2+1 dairelerde yer aldığını ve genelde bekarlar ile yeni evli çiftlerin tercihinin açık mutfaktan yana olduğunu belirtiyor. Aileler ise geleneksel çizgiden vazgeçmeyerek hala kapalı mutfak arayışındalar...
 
 
BatıŞehir'in en önemli farklılarının başınd her dairenin, metrekareye bağlı kalmaksızın bir kat bahçesi veya terasının bulunması geliyor. Hatta stüdyo dairelerde bile...Kat bahçelerinin en küçüğü 5 metrekare. En küçük bahçede bile iki bahçe sandalyesi ile bir masa atıp kahvaltı etmek mümkün. Tıpkı örnek dairede gösterildiği gibi.
 
 
Fransız balkonun havası yok artık
İnsanın herşeye rağmen doğadan kopmak istememesinin ve bir ayağının mutlaka toprağa değmek istemesinin neticesinde bu tür çoklu konutlu projede artık teraslara ve kat bahçelerine daha fazla rastlar olduk...
 
Satış ofisi yetkilileri, bir zamanlar konut projelerinde fransız balkonun revaçta olduğunu ancak artık bu akımın geride kaldığını,yerini teras bahçelerin aldığını savunuyor.
 
Örnek dairelerdeki en önemli detaylardan biri de başta mutfakta geniş dolaplara yer vermiş olması.
Mutfakta bir ayrıntıyı mutlaka belirtmeli: Konutlar buzdolabı hariç ankastre eşyaları ile birlikte teslim ediliyor. Set üstü ocak, davlumbaz ve fırın gibi...
 
2+1'lerin yatak odaları oldukça geniş. Tüm dairelerde olduğu gibi, yatak odasının bir bölümü bölünerek soyunma ve giyinme odası olarak kullanılabilecek duruma getiriliyor.
 
Klimalar değil ama altyapısı hazırlanarak tüketiciye sunuluyor.
 
Kapı girişinde ise geniş bölmeli portmantolar yer alıyor.
 
Batışehir aileleri hedeflediği için bünyesinde stüdyo daireler çok sınırlı tutulmuş. İçinde koleji, otel rezidansı, kampüsü, ticari alanları ile proje ailelerin yaşaması için dizayn edilmiş.
 
Buçuklu daire tipine de alışıyoruz
Batışehir'in farklılıklarından biri de konut lugatımıza yeni yeni giren buçuklu oda kavramı. Yani oda gibi olmayan ama en az oda kadar işlev gören alanlar. Ayrı kapıları camları yok, bir hole ya da bir odaya kardeş gibiler.
 
 
Batışehir'in ikinci örnek dairesinde işte bu buçuklu daire tipini de keşfediyoruz. Örnek dairede buçuklu alan çalışma odası gibi dizayn edilmiş. Kitaplarınızı koyabileceğiniz dekoratif ve çok bölmeli bir dolap duvarı boydan boya kaplarken, bir tarafta çalışması masası, diğer tarafta ise bir arkadaşınızın oturup bişeyler okuyabileceği küçük bir köşe kurmak mümkün.
 
 
Kaldı ki burası aileler için çocuklar gözönünde oynasın diye kullanılabilecek bir oyun odası olarak da dizayn edilebilir. Hatta bu niş, ardiye olarak, hobi odası olarak bile kullanılabilir.
 
Aslında hepimiz evimizde bir köşeyi kütüphane, çalışma odası gibi yapabileceğimiz, odayı bölme zahmetine girmeyeceğimiz bir alan istemez miyiz?
 
Kapalı otoparkta ardiyeniz hazır
 
Ardiye demişken projenin bir başka ayrıcalığından bahsedelim: Kapalı otoparkta her daire için bir depo yeri bulunuyor.
3.5+1 tipindeki dairede genç odalarında duvardaki raf ünitelerinin kalınlığı ve uzunluğu, aslında dikdörtgen formundaki odanın daha uzun ama daha dar görünmesine yol açmış. Gözde yanılgı yaratan bu birimlerde amaç tabii ki gençlerin eşyalarının orta yerlerde dolanmasını engellemek ama bizde başka bir çözümle sanki bu konu çözümlenebilirmiş hissini uyandırıyor.
 
Son olarak odalarda çok fazla renk çalışması yapılmamış. Kumaşlarda ve mobilyalarda griler, zeminde kahverengiler derken, koltukların açık renk olması örnek daireleri resmi havadan çok fazla uzaklaştırmamış.
 
 
Ancak bunlar sadece dekoratif detaylar. Projenin kendisi, mimarisi ve niteliği elbette İstanbul'daki pek çok projeden kendisini sıyırıyor.
 
Yatay mimari konseptte inşa edilen Batışehir'de 1+0'dan 4+1'e kadar 14 farklı tipte toplam 3 bin 148 adet konut ve rezidansın yanı sıra bir şehir oteli, ofisler, Doğa Koleji'nin yer alacağı eğitim kompleksi, dünyaca ünlü giyim ve yeme – içme markalarının hizmet vereceği açık hava çarşısı bulunacak.
 
A Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi sahibi Batışehir tamamlandığı zaman 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak.
 
Kaynak: Sahibinden.com/projeler

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ege Yapı, Batışehir ve Pega Kartal'da Faizleri 0,70'e İndirdi


Ege Yapı, Batışehir ve Pega Kartal projelerinde yüzde 20 peşinat, 120 ay banka kredisiz taksit, peşinatsız 36 ay 0 faiz ve peşinatlı 60 aya kadar 0 faiz seçenekleri ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor..

 

Ege Yapı, Batışehir ve Pega Kartal projelerine özel bir kampanya başlattı. "Ege Yapı Finansman Modeli"nin geçerli olduğu kampanya kapsamında yüzde 20 peşinat + 120 ay banka kredisizi taksit ile hemen teslim ev veya ofis sahibi olmak mümkün olup ayrıca peşinatsız 36 ay 0 faiz veya değişken peşinatlarla 60 aya kadar vade farksız taksitle de ödeme yapılabiliyor. Ayrıca yaz sonuna kadar devam edecek kampanya kapsamında vade farkı yüzde 0,70'e kadar inmiş durumda. 
 
 
 
Kağıthane'de yükselen karma yaşam alanı Batışehir'de 1+1'den 5+1 dublekse farklı daire seçenekleri sırlanmakta olup proje kapsamında ticari üniteler, ofisler, sosyal donatılar ve geniş yeşil alanlar da mevcut. Tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak olan Batışehir projesinde ev ve ofisler hemen teslim olarak satılıyor.
 
 
 
Kartal'da Adalar manzaralı konumda yükselen Pega Kartal projesinde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin yanı sıra çocuklara özel oyun alanları, yeşil alanlar, sosyal tesis, concierge hizmetleri, buhar banyosu, sauna, yürüyüş yolları, restoran, kafe, spor alanları, yüzme havuzu gibi pek çok sosyal donatı da bulunuyor.
 
03-09-2012
Bu haber toplam 24042 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?