En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak Projeleri 20.12.2014 07:55
Adana Cam Kuleler'de Fiyatlar 515 Bin TL'den Başlıyor

Adana Cam Kuleler'de Fiyatlar 515 Bin TL'den Başlıyor

Adana Cam Kuleler projesinde daire fiyatları 515 bin ila 2.5 milyon lira arasında değişiyor.

Büyük şehirlerde duymaya alışık olduğumuz milyon dolarlık lüks rezidans projeleri Anadolu kentlerine taşındı. Adana'da yapılan Cam Kuleler'de bir daire 2.5 milyon liraya satılıyor. projenin müşterileri arasında İncirlik Üssü'nde çalışan ABD'liler bile var
Son zamanlarda istanbul, İzmir, Ankara gibi büyük kentlerde, milyon liralara satılan dairelerin olduğu rezidans projeleri Anadolu kentlerine de taşındı. özellikle güneydeki illerde birbiri ardına başlayan lüks rezidans projeleri dikkat çekiyor. Bölgedeki zengin kesimin istanbul'daki lüks projelere yatırım yaptığını fark eden yerel inşaat şirketleri de kendi illerinde yatırıma uygun lüks projelere imza atıyor. Bu tip projelerin öne çıktığı iller arasında ise Adana ve Gaziantep dikkat çekiyor. Öyle ki, şehrin en merkezi bölgesinde en büyük ve lüks dairelerin 500 - 700 bin liraya satıldığı Adana'da artık 2.5 milyon liralık dairelerin olduğu rezidans projeleri hayata geçiyor. Rişvanoğlu İnşaat'ın gerçekleştirdiği Cam Kuleler projesinde daire fiyatları 515 bin ila 2.5 milyon lira arasında değişirken, Gaziantep'te Sinpaş ve paralel yapı'nın ortak yürüttüğü Antepia projesinde 1 milyon 800 bin liraya kadar çıkıyor.

ŞEHRİN EN YÜKSEK BİNASI
Temeli 7 Mayıs 2011'de atılan Cam Kuleler, bölgenin en çok ilgi gören projeleri arasında yer alıyor. 30 katlı iki kulesiyle Adana'nın en yüksek binası olmaya hazırlanan projede, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 5 oda 1 salon ve 5 oda 2 salon konut tipleri yer alıyor. 166 metrekare ile 550 metrekarelik daireler dubleks, tek kat, teraslı ve kat bahçeli olarak çeşitlere ayrılıyor. Toplam 132 adet konut ve 67 farklı konut tipinin bulunduğu Cam Kuleler'in en büyük özelliği ise her konut tipinden sadece iki adet yapılıyor olması. Ev fiyatlarının 550 bin ila 2.5 milyon lira arasında değiştiği projede satılan 2 milyon 500 bin liralık lüks dairenin içinde kendi yüzme havuzu da bulunuyor. 30 katlı iki kule şeklinde yapılacak Cam Kuleler, tabandan tavana kadar camla kaplı olacak.

ÖZEL TERASLI DAİRELER

Türkiye'de ilk kez uygulanacak birçok özelliğe sahip projede 'otomatik cam yüzey silecekleri' bulunacağını söyleyen Rişvanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Barış Rişvanoğlu, böylelikle sileceklerin suya duyarlı sensörleriyle tüm cam yüzeyi yukarıdan aşağıya temizleyeceğini anlatıyor. dairelere özel teraslarda uzaktan ısıtma ve soğutulabilme özelliğine sahip balkon yüzme havuzları da projenin dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Amerikalılara 5 daire satıldı
ROJEDE yer alacak 132 dairenin 47'si şimdiden satılmış. Satılan dairelerin 1 - 1.5 milyon lira fiyat aralığında olduğunu söyleyen Barış Rişvanoğlu, müşterilerle ilgili şu bilgileri veriyor: "1 milyon 680 bin liralık dairelerden birini Suriye'de yaşayan Adanalı bir müşterimiz aldı. İncirlik Üssü'nde çalışan 5 Amerikalıya sattığımız daireler de yine 1.5 milyon liralıklardan. Geri kalan daireleri ise çoğunluğu Almanya, hollanda, Fransa ve İngiltere'de yaşayan Adanalılar satın aldı."

2.5 milyon liralık dairede yok yok!
2.5 milyon liraya satılacak olan 685 metrekarelik dairelerin özellikleri ise şöyle: Toplam 685 metrekare, 6 oda 2 salon, 60 metrekare özel yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, fitness center ve 80 metrekare bahçe. Ayrıca bu dairelerde kullanılacak ürünleri ve markaları müşterinin kendisi seçebiliyor. Diğer daireler ise "tek kat veya dubleks", "balkon jakuzi havuzlu veya balkon yüzme havuzlu" ve "saunalı ve/veya teraslı" olmak üzere üç şekilde tasarlanmış. Tüm dairelerde smart kartlı giriş sistemleri, uzaktan kumandayla açılan güneş ışığına duyarlı polaroid camlı balkonlar ve kar duşları da bulunuyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sinpaş AltınOran'da Kuleler Satışa Sunuldu


Sinpaş Yapı tarafından Ankara'da konumlandırılan AltınOran projesinde 474 konutun yer aldığı kuleler 336 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu..

 

Sinpaş Yapı, Ankara'da hayata geçirmekte olduğu Altınoran projesindeki ‘cumhuriyet’i simgeleyen kuleleri satışa çıkardı. Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Şanlıurfa’yı da yatırım için mercek altına aldıklarını söyledi.
 
Gaziantep’teki Antepia projesiyle Anadolu atılımı yapan Sinpaş Yapı, Ankara’da tamamlandığında Türkiye’nin en büyük temalı projesi olacak Altınoran’da yeni etabı satışa çıkarıyor. Yaklaşık 10 bin konuttan oluşacak Altınoran’da inşaat hızla ilerlerken, projenin kalbi olarak nitelendirilen ‘meydan etabı’ satışa çıkarıldı. Meydanda, cumhuriyetin kuruluşunu ve 100. yılındaki hedeflerine atıf yapılarak, iki kuleye 1923 ile 2023 isimleri verildi. Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Anadolu’daki yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, Denizli’de bir arsa aldıklarını, Şanlıurfa’yı da incelediklerini söyledi.
 
ALTINORAN’IN KALBİ
 
Altınoran’da altyapı ve zemin işlerinin büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, şunları söyledi: “Toplam 1 milyon 850 bin metrekarelik arazi üzerinde 1 milyon 200 bin metrekare inşaat yapacağız. Bu bir kentsel dönüşüm projesi. İlk bölümünde 2 bin 400 kat karşılığı konuta ek olarak 2 bin 647 konut bulunuyor. Bunları da etap etap satışa çıkıyoruz. Son olarak Meydan etabında satışlara başladık. Altınoran’ın kalbinin bulunduğu nokta diyebiliriz. İki kule ve bir rezidans bloğundan oluşan bu etapta, Cumhuriyet’in kuruluşunu ve 100. yılındaki hedeflerini simgeleyen Yüzyıl Meydanı ve 1923 ile 2023 kuleleri olacak.”
 
100 DAİRE SATILDI
 
Altınoran kulelerinde toplam 474 konutun bulunduğu söyleyen Ahmet Çelik, “Biz bu etabı çok fazla ön plana çıkarmamıştık. Ancak Altınoran kulelerinde satışa çıkılmadan ön taleple 100’ün üzerinde konut satışı yapıldı. Fiyatları ise 336 bin liradan başlayıp, 2.6 milyon liraya çıkıyor. Metrekare fiyatları ise 3 bin 500 liradan başlıyor. Meydan etabında 1+1’den 6+1’e kadar farklı konut tipleri bulunuyor” diye konuştu.
 
VEKİLLER DE ALDI
 
Projeden daire alanların oturmayı tercih ettiğini ifade eden Çelik, “Daire alanların yüzde 70’i oturmak istiyor. Bu oran İstanbul’daki projelerimize göre oldukça farklı. İstanbul’da projelerimiz yatırım amaçlı tercih ediliyor” diye konuştu. Projeden ev alanlar arasında milletvekillerinin de olduğunu kaydeden Çelik, “10 milletvekili daire aldı” dedi.
 
Müktesep hak olmazsa yabancı ilgi göstermez
 
“Yabancı yatırımcıların Türkiye gayrimenkul sektörüne ilgi göstermesini istiyorsak, alınan arsa üzerindeki müktesep hakların korunması gerekir” diyen Ahmet Çelik, “İmarı olan bir arsayı satın alıyoruz, emek harcayıp proje geliştiriyoruz ancak üzerindeki imar iptal edilip, bir anda tarlaya dönebiliyor. Bunun önlenmesi için müktesep hakkın sağlanması gerekir. Yabancı yatırımcı da böyle bir ortamda yatırıma yönelmez” diye konuştu.
 
Şanlıurfa radara girdi
 
Çözüm süreciyle birlikte Güneydoğu’da Gaziantep dışında başka illere de yönelebileceklerini belirten Ahmet Çelik, “Diyarbakır ve Şanlıurfa çok hareketli. Bölgede gayrimenkul geliştirilebilir” dedi
 
Yeni proje Denizli’de 
 
Gaziantep’te Antepia konut projesini hayata geçiren Sinpaş Yapı, Anadolu illerinde büyümeye devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ‘İstanbul’u bırakın, diğer illere yönelin’ tavsiyesini hatırlatan Ahmet Çelik, “Sinpaş Yapı olarak Ankara, Gaziantep, Bursa, grup olarak da Marmaris’te yer alıyoruz. Bakan Bayraktar’ın tavsiyesine de uyarak, son olarak Denizli’de de bir arsa satın aldık. Denizli’deki projemizin izin süreçleri devam ediyor. 300 bin metrekarelik inşaat planlıyoruz. Konut ve ticari alanlardan oluşacak” dedi.
 
Kaynak: Hürriyet
10-05-2011
Bu haber toplam 13695 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?