En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:08
Yunanistan'da Satılık Ucuz Ev 12 Bin Euro

Yunanistan'da Satılık Ucuz Ev 12 Bin Euro

Ekonomik krizin etkilerini azaltmak için vergi artırımına giden Yunanistan'da çok sayıda ev 12 bin Euro ile 30 bin Euro arasında değişen fiyata satışa çıkarıldı..

 

Artan vergiler sebebiyel sahip oldukları evleri satışa çıkaran Yunan ev sahipleri sayesinde motorsiklet fiyatına ev satın almak mümkün hale geldi. Özellikle Atina'da ev fiyatlarının oldukça düşük odluğunu belirten Gayrimenkul Uzmanı Gökhan Karaman, 32 metrekare alanlı 1969 yılında inşa edilmiş bir evin sadece 12 bin Euro fiyatla satışta olduğunu söyledi.
 
Santorini ve Mikanos'un en çok talep gören bölgeler arasında olduğunu da belrten Karaman, 18.000 Euro ile 30.000 Euro arasında değişen fiyatlara daire satın almanın mümkün olduğunu belirtti.
 
Öte yandan Yunanistan'da ucuz daire satın alarak vatandaşlık hakkı elde etme hayali kuran Türk yatırımcılar olduğunu da belirten Karaman, Yunanistan'ın ev satın alan yabancılara sadece oturma izni verdiğini ve bunun da belli şartlara bağlı olduğunu söyledi.
 
Yunanistan'ın 250 bin Euro'nun üzerinde gayrimenkul satın alanlara özel bir vize verdiğini, söz konusu vize ile oturma izni de alınabildiğini belirten Karaman, bu şekilde alınan oturma izni sayesinde diğer Schangen ülkelerine kolaylıkla gidilebileceğini sözlerine ekledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Emeklilere 15 Bin Ucuz Konut Üretecek


Bu yıl da emekli vatandaşlar için 15 bin konut üretmeyi hedefleyen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, çalışmalara devam ediyor..

 

Emekli vatandaşların ev sahibi olması için çalışmalara tüm hızıyla devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 2017 yılında da tıpkı 2016 yılında olduğu gibi emekli vatandaşlar için 15 bin konut üretmeyi hedefliyor.
 
TOKİ'nin emekli konutları sayesinde Anadolu'da ortalama 250 liradan, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde ise 350-400 liradan başlayan taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunulan emekli vatandaşla uzun vadeli ödeme modelleri ile zorlanmadan ödeme yapabiliyor.
 
Mevcut konut projelerinde yüzde 25 oranında kontenjan ayıran TOKİ, emeklilerin konut taleplerini karşılamak için arazi üretimine yönelik çalışmalar da devam ediyor.
 
22-07-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?