En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:18
Yenimahalle Belediyesi E-imar Uygulamasına Başladı

Yenimahalle Belediyesi E-imar Uygulamasına Başladı

Yenimahalle Belediyesi vatandaşların 7 gün 24 saat imar bilgilerini internet ortamında görüntüleyebilmeleri için e-imar uygulaması başlattı.

Yenimahalle Belediyesi, vatandaşlara hizmette kolaylık ve zamandan tasarruf sağlamak amacıyla “Kent Rehberi” ve “E-imar” uygulamasını başlattı.

Vatandaşlar, Yenimahalle Belediyesi web sitesinde bulunan e-imar uygulaması ile ada, parsel, pafta, mahalle ve adres bilgilerini girerek imar bilgilerini internet ortamında 7 gün 24 saat görüntüleyebilecekler. E-imar uygulamasının yanı sıra Kent Rehberi uygulamasını da başlatan Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların adres bilgilerini girerek ada-parsel numaralarından nöbetçi eczanelere, okullardan hastanelere kadar önemli birçok adresin sorgulanabildiği uygulamayı da hizmete sundu.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, vatandaşların belediye hizmetlerine olabilecek en kısa zamanda ulaşabilmeleri için teknolojiyi sonuna kadar kullanmayı amaçladıklarını belirterek “Vatandaşlarımızın en küçük işleri için, ya da bilgi almak için bile belediyeye gelmelerine son vermek amacıyla, web sitemiz aracılığıyla istedikleri bilgilere ulaşmaları ve işlemlerini yapmalarını amaçlıyoruz. Çünkü çağdaş belediyecilik vatandaş odaklı ve yerinde hizmet ile olabilir” dedi.

Kaynak : Hürriyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kuzey Marmara Otoyolu İmar Plan Değişikliği Askıya Çıktı


Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yoluna ilişkin nazım imar planı değişikliği 9 Mart 2017 tarihinden 7 Nisan 2017 tarihleri arasında 30 gün süreyle askıda..

 

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tazılı bir açıklama yaparak Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yoluna ilişkin nazım imar planı değişikliğin askıya çıkarıldığını duyurdu. Açıklamada, İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile (Kömürlük) Bağlantı Yoluna ilişkin Bozhane, Göllü, Kılıçlı ve İshaklı Köyleri 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği'nin 9 Mart 2017 tarihinden 7 Nisan 2017 tarihleri arasında 30 gün süre ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde askıda olacağı belirtildi.
 
Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü söz konusu imar planına itirazda bulunacakların askı süresi boyunca itirazları için İl Müdürlüğü'ne başvurda bulunabileceklerini belirtti.
 
 
19-07-2011
Bu haber toplam 26013 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?