En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.03.2018 18:00

"Yeni Şehirler Örnek Olacak"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakalarına kurulacak Yeni Şehir'lerin örnek olacağını belirtti..

 

Bayraktar, İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakalarına kurulacak, yaklaşık birer milyon insanın yaşayacağı yeni şehir projelerinin dünyadaki benzerlerini aratmayacağını ve örnek projeler olacağını söyledi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında kurulacak yeni şehirlerin inşasına başlamada son aşamaya gelindiğini söyledi. Projenin yakında kamuoyuna tanıtılacağını belirten Bayraktar, kurulacak şehirlerin çevresi, altyapısı, bilim merkezleri ve fuar alanlarıyla dünyadaki benzerlerini aratmayan, 21. yüzyılın örnek şehirleri olacağını ifade etti. Bir süredir bulunduğu Güney Kore’de ülkenin Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Suh Seoung Hwan ile görüşen Bayraktar, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına kurulacak iki yeni şehir projesinin son durumuyla ilgili de bilgi verdi. Yeni şehirler için dünyadaki örnekleri incelediklerini söyleyen Bayraktar, İstanbul’a yapılacak yeni şehirlerin gerekse kentsel dönüşüm sonrası ortaya çıkacak şehirlerin 21. yüzyıla uygun olarak tasarlandığını vurgulayarak ‘İnsanlar yerleşim alanlarında çevresi, altyapısı, ulaşımı, sosyal donatı alanları, engelliler için kolaylaştırılmış mekanları, çocuk oyun alanları, eğitim imkanları, bilim merkezleri ve fuar alanlarının yanı sıra enerji verimliliği yüksek, su tasarruflu, yağmur sularının tekrar kullanılabildiği, sıvı ve katı atıkların ayrıştırıldığı, çevreye duyarlı mekanlar olacak.’ dedi.
 
 
Kaynak: Yenişafak

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

ABD'nin İstanbul Yasağında Yeni Gelişme


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulamasına ilişkin ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderdi..

 

ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulaması hakkında ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin uluslararası güvenlik kurallarına uyduğunu, İstanbul ve Ankara'nın yasak kapsamından çıkarılması gerektiğini söyledi.
 
Bakan Arslan söz konusu mektupta uygulamanın yolcu konforunu olumsuz etkilediğini ve vurguladı.
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın imzası ile  başlatılan uygulamayla  cep telefonundan büyük elektronik cihazların uçak kabinine alımı yasaklanmış söz konusu yasağın uygulanacağı ülkeler ise Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt'i (Kuveyt) olarak açıklanmıştı.
17-05-2013
Bu haber toplam 3648 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?