En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:58
Yeni Moda Klasik ve Çağdaş Mimari Karması

Yeni Moda Klasik ve Çağdaş Mimari Karması

Dodd Mitchell Design tarafından bir gece kulübünden esinlenilerek hayata geçirilen yapı kimileri için rahatsız edici bir görünüme sahip olabilir ama kimileri içinse kelimenin tam anlamıyla muhteşem.
Klasik ve çağdaş mimarinin bir arada kullanıldığı yapıda her oda ayrı bir doku ve detayla parlıyor. Evde dolaşırken birkaç saati eğlenceli geçirmek için uğradığınız bir gece kulübü havasını yakalayabilirsiniz.

Beyazın ışıkla dansı

Greg Lynn Architects tarafından dizayn edilen bir film ve televizyon direktörü için inşa edildi. Az rastlanır bir teknikle hayata geçirilen renkli yapıda minimalist mobilyalar tercih edildi. Beyazın diğer renkleri ortaya çıkarması için ağırlıklı kullanıldığı eserde ışıklandırmada belirleyici unsur olarak uygulandı.

Lüks bir çadırın içinde yaşamak

Tatile gidiyorsunuz diye tasarımdan uzak durmak zorunda değilsiniz. Arizona merkezli çadır üreticisi ve tasarımcısı Exclusive Tents tatile çıkanlar için lüks bir çadır tasarladı. İçinde bir lounge'u, bir ana yatak odası, ayrı bir banyosu olan bir çadırdan bahsediyoruz. Hafif modüler materyaller ve düşük enerji uygulamalarıyla ortamla uyumlu hale getirilen çadır, güneş ışınlarına karşı korunaklı ve su geçirmez özelliklere de sahip.

Kıtalar arası geçiş

Steven Holl tarafından tasarlanıp, 2009'da en iyi uzun bina ödülünü alan Linked Hybrid adı verilen yapıt, bir binadan diğerine geçiş sağlayan ışıklı köprüleriyle dikkat çekiyor. Köprülerin her biri Amerika, Asya, Avustralya, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'ya geçişi temsil ediyor.

Modern dağ evi

Mimar Ulisses Morato tarafından dizayn edilen bu modern dağ evi, 2008 yılında Mimari ödüle layık görüldü. Portekiz kolon mimarisinden esinlenerek doğal yapı malzemelerinden yapılan dağ evi, için mimarı, Doğal ev konseptini yakalamak için kontrast kullanmaya karar verdik ve geometrik ve rasyonel dizaynın radikalliğiyle onun tam karşıtı doğal organik şekilleri bir arada kullandık. Böyle olunca da doğal ve kültürel sunum bir arada daha farklı ve değerli hale geldi.
Pınar Çelik
Sabah Emlak
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
23-07-2009
Bu haber toplam 7647 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?