En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.02.2015 21:41
YDA Grup, Anadolu Projelerine Ağırlık Verecek

YDA Grup, Anadolu Projelerine Ağırlık Verecek

İstanbul'da The İstanbul Veliefendi projesini hayata geçiren YDA Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, bu yıl Ankara ve Kayseri projelerinin gündemde olduğunu açıkladı.

 

İstanbul Zeytinburnu’nda Koç Grubu’nun arazisi üzerinde The İstanbul Veliefendi projesini hayata geçiren YDA Grup, bu yıl Anadolu’ya ağırlık verecek. Biri Ankara’da diğeri Kayseri’de olmak üzere 2 yeni konut projesine başlayacak olan grubun hedefleri arasında kampus şeklinde bir ofis projesine başlamak da var.
 
İstanbul Zeytinburnu’nda The İstanbul Veliefendi, Ankara’da Nevbahar Konutları ve Nevbahar Botanik, Kayseri’de Forum Kayseri AVM’yi inşa eden YDA Grup, bu yıl iki yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. 1975 yılından beri 10 farklı sektörde faaliyet gösteren YDA Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Kayseri’de 60 bin metrekarelik arazide 168 adet 4+1’den oluşan The Kayseri Residence adlı projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Ankara’da da The Ankara Mehmet Akif projesine başlayacaklarını belirten Arslan, “Burada 625 bin metrekare arsa üzerinde 2 bin adet konut, alışveriş merkezi ve mağazalardan oluşan proje yapacağız. Müşterilerimiz bu yılın 6’ncı ayında Kayseri’deki projemizle, yıl sonunda ise Ankara’daki projemizle tanışacak” dedi.
 
2013 YILINDA OFİS PROJESİNE BAŞLAYACAK
 
Ofis ihtiyacının karşılanması gerektiğini de söyleyen Arslan, lokasyon tercihlerinin iyi yapılması gerektiğini söyledi.
YDA Grup 2013 yılı içerisinde Ankara’da ofis projesine de başlamaya hazırlanıyor. 600 adet ofisin bulunacağı projede, kampus şeklinde bir uygulama düşünülüyor. YDA İnşaat’ın önemli projelerinden biri olan Kayseri Entegre Sağlık Kampusü için birçok firmanın teklif verdiği biliniyor. YDA İnşaat havalimanı projeleri de yapıyor.
 
KONUT EDİNMEK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN ŞU AN’
 
Türkiye’de müşteri kitlesinin bilinçlendiğini ifade eden Arslan, “Mevsimsel olarak değil, projelerin daha iyi değerlendirilmesi konusunda halkın bilinçlenmesi önemli. Konut almak için doğru zamanın şimdi olduğunu düşünüyoruz” dedi. Kredi faiz oranlarına da değinen YDA Grup Başkanı Hüseyin Arslan, “Kredi faizlerinin yükselmesi sektörde ilk başta endişeye yol açtı. Faizlerin düşeceğine inanıyorum. Endişenin ortadan kalkması için bu oranların düşmesi gerekli” diye konuştu.
 
‘2015’e kadar GYO olacağız’
 
2012’nin ilk 3 ayında tahminlerin üstüne çıktıklarını söyleyen Hüseyin Arslan, “Daha zor bir yıl bekliyorduk, Şu anki veriler,geçtiğimiz yıla göre daha düşük de olsa gayet olumlu sinyaller alıyoruz. 6’ncı aydan sonra rakamların çok hızlı düzeleceğine inanıyoruz” dedi. 2015 yılı içerisinde GYO olma düşünceleri olduğunu belirten Arslan, kentsel dönüşüm projelerinde de var olduklarını ve olmaya devam edeceklerini kaydetti. Arslan, Zeytinburnu’nda devam eden SahilPark projelerinin dönüşüm projesi olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Htemlak
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bulvar İstanbul'da Yüzde 1 Peşinat + Yüzde 1 KDV


Başakşehir'de inşa edilmekte olan Bulvar İstanbul projesinde 387 bin liradan başlayan konutlar için yüzde 1 peşinat, 23 ay vade farksız taksit seçenekleri ile ödeme yapılabiliyor..

 

Başakşehir'de Özkar İnşaat ve Özülke İnşaat tarafından gerçekleştirilmekte olan Bulvar İstanbul projesinde banka kredili ödeme seçeğinde yüzde 1 peşinat avantajı sunulmakta olup banka kredisiz şirket bünyesinde 23 ay 0 faiz uygulası ile de vadelendirme yapmak mümkün. Projede fiyatlar ise 387 bin liradan başlıyor.
 
Toplam 1555 daireden meydana gelen  Bulvar İstanbul'da 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon ve 5 oda 1 salon seçenekleri sıralanıyor.
 
Teslimlerin 2016 yılının ikinci çeyreğinde başlayacağı Bulvar İstanbul'da dinlenme alanları, yüzme havuzu, yürüyüş yolları, gölet, otopark alanları, geniş yeşil alanlar, fitness center gibi ekstra donatılar da yer alıyor.
 
Yüzde 1 KDV avantajı sunulan Bulvar İstanbul'da;
1- Firma bünyesindeki konut kredisiz ödemelerde yüzde 50 peşinat + kalanı 23 ay faizsiz taksitlendirme
2- Banka kredili ödemelerde ise yüzde 1 peşinat +  yüzde 24'ü bir sene sonra ödeme + kalanı kredi  ile tamamlama
 
 
 
19-03-2012
Bu haber toplam 6939 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?