En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.11.2014 10:43
YDA Grup, Anadolu Projelerine Ağırlık Verecek

YDA Grup, Anadolu Projelerine Ağırlık Verecek

İstanbul'da The İstanbul Veliefendi projesini hayata geçiren YDA Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, bu yıl Ankara ve Kayseri projelerinin gündemde olduğunu açıkladı.

 

İstanbul Zeytinburnu’nda Koç Grubu’nun arazisi üzerinde The İstanbul Veliefendi projesini hayata geçiren YDA Grup, bu yıl Anadolu’ya ağırlık verecek. Biri Ankara’da diğeri Kayseri’de olmak üzere 2 yeni konut projesine başlayacak olan grubun hedefleri arasında kampus şeklinde bir ofis projesine başlamak da var.
 
İstanbul Zeytinburnu’nda The İstanbul Veliefendi, Ankara’da Nevbahar Konutları ve Nevbahar Botanik, Kayseri’de Forum Kayseri AVM’yi inşa eden YDA Grup, bu yıl iki yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. 1975 yılından beri 10 farklı sektörde faaliyet gösteren YDA Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Kayseri’de 60 bin metrekarelik arazide 168 adet 4+1’den oluşan The Kayseri Residence adlı projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Ankara’da da The Ankara Mehmet Akif projesine başlayacaklarını belirten Arslan, “Burada 625 bin metrekare arsa üzerinde 2 bin adet konut, alışveriş merkezi ve mağazalardan oluşan proje yapacağız. Müşterilerimiz bu yılın 6’ncı ayında Kayseri’deki projemizle, yıl sonunda ise Ankara’daki projemizle tanışacak” dedi.
 
2013 YILINDA OFİS PROJESİNE BAŞLAYACAK
 
Ofis ihtiyacının karşılanması gerektiğini de söyleyen Arslan, lokasyon tercihlerinin iyi yapılması gerektiğini söyledi.
YDA Grup 2013 yılı içerisinde Ankara’da ofis projesine de başlamaya hazırlanıyor. 600 adet ofisin bulunacağı projede, kampus şeklinde bir uygulama düşünülüyor. YDA İnşaat’ın önemli projelerinden biri olan Kayseri Entegre Sağlık Kampusü için birçok firmanın teklif verdiği biliniyor. YDA İnşaat havalimanı projeleri de yapıyor.
 
KONUT EDİNMEK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN ŞU AN’
 
Türkiye’de müşteri kitlesinin bilinçlendiğini ifade eden Arslan, “Mevsimsel olarak değil, projelerin daha iyi değerlendirilmesi konusunda halkın bilinçlenmesi önemli. Konut almak için doğru zamanın şimdi olduğunu düşünüyoruz” dedi. Kredi faiz oranlarına da değinen YDA Grup Başkanı Hüseyin Arslan, “Kredi faizlerinin yükselmesi sektörde ilk başta endişeye yol açtı. Faizlerin düşeceğine inanıyorum. Endişenin ortadan kalkması için bu oranların düşmesi gerekli” diye konuştu.
 
‘2015’e kadar GYO olacağız’
 
2012’nin ilk 3 ayında tahminlerin üstüne çıktıklarını söyleyen Hüseyin Arslan, “Daha zor bir yıl bekliyorduk, Şu anki veriler,geçtiğimiz yıla göre daha düşük de olsa gayet olumlu sinyaller alıyoruz. 6’ncı aydan sonra rakamların çok hızlı düzeleceğine inanıyoruz” dedi. 2015 yılı içerisinde GYO olma düşünceleri olduğunu belirten Arslan, kentsel dönüşüm projelerinde de var olduklarını ve olmaya devam edeceklerini kaydetti. Arslan, Zeytinburnu’nda devam eden SahilPark projelerinin dönüşüm projesi olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Htemlak
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Vadi İstanbul Teras'ta Son Daireler 590.000 Liradan Başlayan Fiyatlarla


Ayazağa'da Belgrad ormanı ile çevrili konumda yükselen ve kendi özel metrosuna sahip olan vadi İstanbul projesinin teras etabında hemen teslim son daireler 590.000 lira fiyatla alıcıları bekliyor..

 

Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat ortaklığının konut, ofis, AVM, alışveriş caddesi ve 5 yıldızlı otel olarak Ayazağa'da hayata geçirmekte olduğu Vadi İstanbul projesinin sadece konutlardan meydana gelen etabı Teras'ta sınırlı sayıdaki daire alıcıları beklerken projenin otel, mağaza ve ofislerden meydana gelen Bulvar etabı ise özellikle  uluslararası alanda faaliyet gösteren firmalardan yoğun ilgi görüyor.
 
Vadi İstanbul Teras Fiyatlar
Vadi İstanbul projesinin 17 ayda inşa edilen 250 bin metrekarelik “Teras” etabında yaşam başlarken son daireler hemen teslim avantajı ve 590.000 liradan başlayan fiyatlarla alıcıların beğenisine sunuluyor. kat mülkiyeti tapularının  hemen teslim edildiği projede 120 aya kadar %0,87'den başlayan faiz oranlı kredi kullanılabiliyor.
 
Vadi İstanbul Bulvar Fiyatlar
Satış sürecinin devam ettiği Vadi İstanbul Bulvar'da ofislerin  metrekare fiyatları ortalama 4000 dolar olarak belirlendi. yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve otellerin yer aldığı Bulvar etabında teslimlerin ise 2016 yılının Mayıs ayında başlaması bekleniyor.
 
Vadi İstanbul Projesinde Neler Var
Evyap Holding'e ait arsa üzerinde yükselen Vadi İstanbul projesi  Belgrad ormanlarıyla çevrili benzersiz bir loksayonda yükseliyor. 1 milyon 250 bin metrekarelik inşaat alanına sahip proje 3.000 konut, 96.500 metrekare alana sahip alışveriş merkezi ve 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan cadde mağazaları, restoranlar, 275.000 metrekare ofis alanı ile 32.000 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otelden meydana geliyor.
 
Vadi İstanbul UIaşım
Ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika merkezli SOM Architecture tarafından tasarlanan Vadi İstanbul projesi, Türkiye'de bir ilke imza atarak kendi metrosuna da ev sahipliği yapacak. projeye özel olarak kulacak metro, İstanbul'un metro ağına entegre edilecek ve ciddi bir ulaşım avantajı sağlayacak.
 
 
19-03-2012
Bu haber toplam 5586 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?