En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:54
Van YYÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 Ay Sonra Tamamlanıyor

Van YYÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 Ay Sonra Tamamlanıyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi iki ay sonra tamamlanacak.

Doğu ve Güneydoğu'da eğitim, sağlık ve altyapıdaki yılların ihmali bir bir çözülüyor. Son 8 yılda yapılan yeni okullar, açılan hastaneler KÖYDES ile köylerin içme suyu ve yol sorununu çözüme konusunda hükümetin attığı adımlar bölge halkının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bir milyon 35 bin nüfusu ile Doğu'nun cazibe merkezi olan Van'da her alanda olduğu gibi sağlıkta da dev yatırımlar yapılıyor. Bir hafta önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan 510 yataklı 5 yıldızlı otel konforundaki hastanenin bir benzeri de YYÜ Zeve yerleşkesinde yapılıyor. 15 bin kapalı toplam 50 bin metre kare alan üzerine kurulan 400 yataklı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatının da 2 ay sonra biteceği bildirildi. Hastanenin tefrişatının ardından hasta kabulüne başlayacağı bildirildi.
KARALOĞLU, VAN KEDİSİ SEVDİ
Vali Münir Karaloğlu da yapımı devam eden inşaat alanında incelemelerde bulundu. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal tarafından karşılanan Karaloğlu, hastaneyi gezerek yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı. Acil servis, ameliyathane, poliklinikler, idari hizmet birimlerini de gezen Karaloğlu, daha sonra Zeve yerleşkesinde bulunan ve yapımı tamamlanan Morfoloji Bölümü'nü de gezdi. Morfoloji bölümündeki incelemelerinin tamlayan Karaloğlu, Van Kedi Evi'ni de gezdi. YYÜ Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdürlüğü Kedievi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karaca tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, yenidoğan kedilerin bulunduğu bölümleri gezerek bilgi aldı. Karaloğlu, görevlinin getirdiği Van Kedisi'ni kucağına alarak bir süre sevdi. Daha sonra bina dışında dişi kedilerin bulunduğu dış bahçedeki kedilerle de bir süre ilgilenen Karaloğlu, daha sonra sosyal tesislerinde de incelemelerde bulunduktan sonra ayrıldı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizli'de Hastane İnşaatında Göçük


Denizli Çivril Devlet Hastanesi'nin ek bina inşaatında bugün saat 10:00'da göçük meydana geldi, 2 işçi hayatını kaybetti..

 

Bugün saat 10:00 sıralarında Denizli Çivril Devlet Hastanesi ek bina inşaatında, kanalizasyon çukuru kazılması sırasında göçük meydana geldi. Olay sırasında çalışan 2 işçi göçük altında kalırken olayı yerine gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda işçilerin cansız bedenlerine ulaşabildi.
 
Hastanenin 100 yataklı ek bina inşaatında  kanalizayon bağlantılarının yapılması sırasında 5 metrelik çukura giren Soner Aslan ve Yaşar Sarıkaya isimli işçiler, rögar bağlantılarını yapmaya çalışırken göçük meydana geldi. Kazılan çukur ile bina temeli arasında kalan ve üzerlerien tonlarca toprak dökülen işçiler Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi ile İl Afet Acil ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda çıkarılabildi. 
 
Olayda hayatını kaybeden evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Soner Aslan ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya'nın yakınları sinir krizi geçirdi.
 
Kaza üzerine açıklamada bulunan AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, üzgün olduklarını, iş güvenliği ile ilgili sıkıntılar olabileceğini, hayatını kaybeden işçilerin baret ve kıyafet giymiş olmalarına rağmen yumuşak zeminin gözden kaçtığını söyledi Başkan Güven, "inşaat güzel gidiyordu, haziran ayında teslim edilecekti, ancak bu olaya çok üzüldük" dedi. 
30-05-2011
Bu haber toplam 8316 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?