En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:33
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Kabulüne Başlıyor

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Kabulüne Başlıyor

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 Eylül'den itibaren hasta kabulüne başlıyor.

 

510 yatak kapasiteli hastane'nin 280 odası tek kişilik
 
Hastanede 20 Suit Oda, 17 Ameliyathane, 40 Yoğun Bakım Ünitesi Var 
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açılışı yapılan hastanenin 5 Eylül'de hasta kabulüne başlayacağını bildirdi. 
 
TOKİ tarafından yapılan ve bittiği zaman 100 milyon TL'ye mal olacak olan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tefrişat başta olmak üzere tüm teknik altyapı tamamlandı. 15 gün önce hazır hale gelen hastanenin taşınma işlemi hasta sayısının enaz olduğu Bayram tatiline denk getirilmesi uygun görüldü. Sağlık İl Müdürlüğü ve Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından oluşturulan bir ekip taşınma işlemini önümüzdeki hafta başlatıyor. Personelle toplantı yapan idare 5 Eylül'de başlayacak poliklinik hizmetlerine hazır olmaları talimatını verdi. 
 
Hastane'nin 280'i Tek Kişilik, 20 Süit Odası Var 
Beş Yıldızlı otel konforunu aratmayan Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Van başta olmak üzere Bitlis, Hakkari, Ağrı, Muş, Şırnak'tan gelecek hastalara da hizmet verecek kapasitede olduğunu belirten Başhekim Prof. Dr. Berktaş, "Hastanemizin yatak kapasitesi 510. Ama bu rakam 640'a kadar çıkarılabiliyor. 280 oda tek yataklı. 20 suit oda var. Odalarda LCD ekran TV'ler ve buzdolaplar, her odada özel banyo ve tuvaletler yer alıyor. Hastanenin 17 ameliyathanesi, 40'da yoğun bakım ünitesi var. Hastanemizde vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmeleri için her türlü konfor düşünülmüş. Refakatçinin koltuğu yatak konforuna sahip. Hastanenin 120 dönüm yeşil alanı, 1.500 araçlık otoparkı, helikopter pisti ve heliport da yer alıyor. Ayrıca hastanemizde sağlık turizmi için de hazırlıklar yapılıyor. Yeni hastaneyle sadece Van ve çevre illere hizmet vermekle kalmayacağız. Sağlık turizmiyle İran ve Kuzey Irak Haberleri'>Irak'tan bile hasta kabul edeceğiz" dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Van Gölü Çevresindeki Bazı Alanlar Afete Maruz Bölge İlan Edildi


Van Gölü çevresindeki bazı alanların afete maruz bölge ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

Resmi Gazete’nin 8 Mart 2017 tarihli sayısında yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararları’na göre Van Gölü çevresindeki bazı alanların afete maruz bölge ilan edildi.
 
Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı'nın yazısı üzerine Bakanlar Kurulu tarafından Van Gölü çevresindeki bazı alanların afete maruz bölge ilan edildiği öğrenilirken Van Gölü çevresinde sınırları belirtilen 1.652 metre kotu altında kalan alanların afete maruz bölge olarak ilan edildiği belirtildi.
 
17-08-2011
Bu haber toplam 13086 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?