En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:24
Van'a Modern Spor Salonu Yapılacak

Van'a Modern Spor Salonu Yapılacak

Van Valisi Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait eski kapalı spor salonun arsasına karşılık Edremit ilçesinde yaptırmayı planladıkları 4 bin kişilik kapalı spor salonun projesini düzenlediği bir basın toplantısı ile tanıttı.

Vali Tahir Paşa Salonu'nda düzenlenen tanıtım toplantısına Van Valisi Münir Karaloğlu, Edremit Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Nurullah Ertaş, Bayındırlık ve İskan Müdür Yardımcısı Nizamettin Görentaş katıldı. Vali Karaloğlu, Beşyol Mevkii'nde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait 2 bin 896 metrekarelik alana sahip kapalı spor salonunun Van'ın en önemli kavşaklarından birinde olmasına rağmen alanın darlığından dolayı yıkılıp yerine yenisinin yapılmasının mümkün olmadığını ifade etti. Türkiye'nin artık uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaptığını da anlatan Vali Karaloğlu, "Türkiye geçen yıl Dünya Basketbol Şampiyonası'na ve ondan birkaç yıl önce de Basketbol Avrupa Şampiyonluğu'na ev sahipliği yapan ve bu tür uluslararası organizasyonları da Ankara ve İstanbul dışındaki Anadolu şehirlerine yayan bir ülke haline geldi. Biz de artık öyle bir salon yapmalıyız ki uluslararası organizasyonlarda kullanılabilen nitelikte bir salonlar olsun. Hem kapasitesi hem de sosyal alanları bakımında uluslararası organizasyonlar için istenilen nitelikte olsun. O konuda bir çalışmamız var" dedi.

Yapılacak kapalı spor salonunu 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'na göre yapmayı planladıklarını da anlatan Vali Karaloğlu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) uzmanlarınca hazırlanan ekspertiz raporuna göre mevcut kapalı spor salonu arsasının 12 milyon 500 bin ve Edremit ilçesinde bulunan Fen Lisesi'nin yanında 39 bin 173 metrekare arazi üzerinde inşa edilmesini planladıkları 15 bin 945 metrekare kapalı alana sahip olacak olan 4 bin kişilik kapalı spor salonunun ise bayındırlık birim fiyatının 12 milyon 245 bin 760 lira olduğunu ifade etti. İhale şartnamesinin hazırladıktan sonra isteyen herkesin gelip ihaleye girebileceğini de vurgulayan Vali Karaloğlu, teklifleri aradaki 245 bin lira fark üzerinde açık artırma usulü ile alacaklarını vurgulayarak, "Elde edeceğimiz gelir ile de ilçelerimizde sentetik çim saha yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz 11 ilçemizde de sentetik çim sahanın olmasıdır" şeklinde konuştu.

Edremit Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Nurullah Ertaş başkanlığında bir ihale komisyonu kurduklarını da anlatan Vali Karaloğlu, isteyen herkesin gelip ihale ile ilgili bilgi alabileceğini söyledi. Vali Münir Karaloğlu, yapılacak olan salonun yer tesliminin ardından 500 iş gününde bitirilmesini planladıklarını vurguladı.

Vali Karaloğlu'nun yaptığı konuşmanın ardından Bayındırlık ve İskan Müdür Yardımcısı Nizamettin Görentaş, slayt gösterisi ile 10 adet girişi, 4 adet takımların hazırlık, 2 adet hakem hazırlama salonu, 3 adet antrenman salonu, federasyon çalışma alanı, basın odası, basın açıklama odası, televizyonların yayın ve yorumcu odaları, doping kontrol odası, protokol ve VIP salonları, idari üniteler, 230 kişilik protokol ve VİP seyirci alanları ile 2 adet kafeteryanın yanı sıra ilave olarak 3 adet tenis kordu, 2 adet basketbol sahası, 187 araçlık seyirci, 38 araçlık protokol ve 6 araçlık otobüs otoparkının bulunduğu tesis hakkında bilgi verdi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Balıkesir Edremit'te Orman Yangını 5 Hektarlık Alana Zarar Verdi


Balıkesir'in Edremit ilçesinde 13 Eylül Pazar günü çıkan orman yangını yapılan müdahale sonrasında kontrol altına alınırken toplamda 5 hektarlık alanın zarar gördüğü açıklandı..

 

 
Balıkesir'in Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesi Antandros Antik Kenti yakınlarında bulunan  karaçam ve zeytinlik alanda gece saatlerinda yangın çıktı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucunda yangını kontrol altına almayı başardı.
 
Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünün 25 arazözle müdahale ettiği yangın, sabaha karşı kontrol altına alınırken bölgede 4 yangın söndürme helikopteriyle havadan soğutma çalışması yapılıyor.
 
Kazdağları Milli Parkı'nda yer alan 5 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü yangının sebebinin tespiti için soruşturma başlatıldı.
 
 
30-03-2011
Bu haber toplam 8349 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?