En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:08
Vakıfbank Genel Müdürlüğü İstanbul'a Taşınıyor

Vakıfbank Genel Müdürlüğü İstanbul'a Taşınıyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen, ''torba tasarı'' olarak adlandırılan, bazı kanunlarda değişiklik öngören tasarının, Vakıfbank Genel Müdürlüğünün Ankara dışına taşınmasına olanak sağlayan maddesi kabul edildi.

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, madde hakkında komisyona bilgi verdi. Bankanın merkezinin İstanbul'a taşınacağını bildiren Kalkan, çalışmanın İstanbul'un finans merkezi haline getirilmesine ilişkin proje çerçevesinde yapılacağını anlattı.

Bankanın tamamen ticari ihtiyaçlar nedeniyle İstanbul'a taşınacağını belirten Kalkan, ''Çünkü, en yakın rakipler İstanbul'da faaliyet gösteriyor. Bankanın rekabet gücünü kaybetmemesi için bu değişikliğin yapılması elzem görülüyor. Bu bir tercih değil, mecburiyet haline geldi. Bizim bu piyasanın dışında faaliyet göstermemiz mümkün olamaz'' diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, ''Ankara'nın boşaltılmasına karşı olduklarını'' belirterek, ''Daha önce İş Bankasının gitmiş olması da yanlıştı bana göre. İlle de İstanbul'da olmasının bir mantığı yok. Artık her şey on-line olarak yapılabiliyor. Ankara'da ne kalacak? Bir madde daha koyalım 'Türkiye'nin başkenti İstanbul'dur' diyelim, bitirelim. Taksit taksit taşımaktansa böyle bitirelim'' diye konuştu.

AK Parti Tokat Milletvekili Osman Demir, İstanbul'un finans merkezi olmasının Türkiye'ye kazanımlar getireceğine inandığını söyledi. ''İstanbul, bu ülkenin kenti değil mi neden itiraz ediliyor?'' sorusunu yönelten Demir, Ankara'nın boşaltılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.

AK Parti İzmir Milletvekili Tuğrul Yemişçi de bankanın merkezinin İstanbul'a taşınmasını olumlu bulduğunu belirterek, ''Piyasa ve karlılık bunu gerektiriyor'' dedi.

-''YENİ OSMANLI DEVLETİNİN BAŞKENTİ...''-

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ise ''ben yaptım, oldu'' mantığıyla işlerin halledilemeyeceğini söyledi.

Günal, ''Çıkın açık açık söyleyin 'bu başkenti biz taşıyacağız' deyin. Bu bir zihniyettir. Bu yapılan, Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde planlanan Yeni Osmanlı devletinin başkenti olarak tasarlanan İstanbul'a yavaş yavaş kaydırmadır'' diye konuştu.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da finans merkezi projesinin arka planı olduğunu ve kapsamlı çalışmaya dayandığını anlattı.

Konuyu takip etmek için kurullar oluşturulduğunu belirten Yazıcı, şunları söyledi:

''İstanbul, zaten tarih boyunca finans merkezi idi. En basitinden Mahmutpaşa ve Kapalıçarşı var. Dünya çapında uluslarası büyük finans toplantıları burada yapılıyor. Bunun arkasında başka bir şey aramaya gerek yok. Yapılan Türkiye'nin çıkarları doğrultusundadır. Finans kuruluşlarının İstanbul'a taşınması önemlidir. Bu kuruluşlarının hareket alanlarını sınırlamak doğru değildir.''

Konuşmaların ardından yapılan oylamada madde kabul edildi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

VakıfBank Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 0,80'e Kadar İndirdi


VakıfBank, konut kredisi faizlerini yüzde 0,80'e, ihtiyaç kredisi faizlerini yüzde 1,15'e, taşıt kredisi faizlerini, yüzde 1,10'a, KOBİDost Kredisi faizlerini de yüzde 0,98'e kadar indirdi..

 

VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre, konut kredisi faiz oranları  3-12 ay arası vadelerde yüzde 0,80, 13-36 ay arası vadelerde yüzde 0,88, 37-60 ay arası vadelerde yüzde 0,90 ve 61-120 ay arası vadelerde ise yüzde 0,95 olarak güncellendi.
 
Kredili Mevduat Hesabı akdi faiz oranını 2,02'den 1.99'a düşüren  VakıfBank, kredi kartı faiz oranını da 2,02'den 1,98'e kadar indirirken ihtiyaç kredisi faiz oranlarını  1,26'dan 1,15'e, taşıt kredisini 1,15'ten 1,10'a, "KOBİDost Kredisi" faiz oranını da yüzde 0,98'e kadar düşürdüğünü bildirdi.
 
VakıfBank'ın "KOBİDost Kredisi" kampanyasından faydalanan işletmeler, kredisini aylık eşit taksitli olarak ödeyebilirken kampanya kapsamında  0.98 faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkanıyla 100 bin liraya kadar kredi kullanılabiliyor.
07-01-2011
Bu haber toplam 12825 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?