Anasayfaya Dön » Emlak 25.10.2014 12:27
Üst Kattan Banyomuza Su Damlıyor

Üst Kattan Banyomuza Su Damlıyor

Babama ait dairenin üstünden babamın banyosuna devamlı su akmaktadır. Defalarca uyarılmalarına rağmen bu kişiler akıntı problemini halletmiyor. Bunu yaptırmanın yolu yok mudur?

Babama ait dairenin üstünden babamın banyosuna devamlı su akmaktadır. Defalarca uyarılmalarına rağmen bu kişiler akıntı problemini halletmiyor. Bunu yaptırmanın yolu yok mudur? Y.P.

Komşular artık bu kadar anlayışsız mı oldu. Bir insanın başına tuvalet suyu damlıyorsa üst kattaki nasıl rahat ediyor, ben bunu anlamıyorum? Artık her şey mahkeme yolu ile mi halledilecek? Hiç insani duygularla ve yardımlaşmayla iş yapamayacak mıyız? Okuyucumun probleminin mutlaka hallolması lazım. Bu mesele iki yönden ortaya çıkabilir. Biri ortak tesislerden, diğeri üst katın özel tesisinden. Önce mahkemeden yaptırılacak bir tespit ile arızanın nedeni bulunmalıdır. Bir tespit yaptırmak kolaydır.


Sulh hukuk mahkemesine bir dilekçe verilir, çok çok bir hafta içinde mahalline bir bilirkişi ile gelinip durum tespit edilir. Sonra ihtilafın tarafı olana, yani ya yöneticiye veya üst kat malikine bir ihtarname gönderilip makul süre içinde arızanın giderilmesi talebinde bulunulur. Yine yapılmazsa bu halde mahkemeden tedbir kararı alınıp üst kata girilir ve onarım yapılır, onarımın parası karşı taraftan alınır. Ayrıca üst katın ihmali sonucu alt katın uğradığı zarar tazminat olarak talep edilir.

Kaynak: Posta


08-11-2010
Bu haber toplam 15792 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?