En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.12.2014 14:20
Üst Kattan Banyomuza Su Damlıyor

Üst Kattan Banyomuza Su Damlıyor

Babama ait dairenin üstünden babamın banyosuna devamlı su akmaktadır. Defalarca uyarılmalarına rağmen bu kişiler akıntı problemini halletmiyor. Bunu yaptırmanın yolu yok mudur?

Babama ait dairenin üstünden babamın banyosuna devamlı su akmaktadır. Defalarca uyarılmalarına rağmen bu kişiler akıntı problemini halletmiyor. Bunu yaptırmanın yolu yok mudur? Y.P.

Komşular artık bu kadar anlayışsız mı oldu. Bir insanın başına tuvalet suyu damlıyorsa üst kattaki nasıl rahat ediyor, ben bunu anlamıyorum? Artık her şey mahkeme yolu ile mi halledilecek? Hiç insani duygularla ve yardımlaşmayla iş yapamayacak mıyız? Okuyucumun probleminin mutlaka hallolması lazım. Bu mesele iki yönden ortaya çıkabilir. Biri ortak tesislerden, diğeri üst katın özel tesisinden. Önce mahkemeden yaptırılacak bir tespit ile arızanın nedeni bulunmalıdır. Bir tespit yaptırmak kolaydır.


Sulh hukuk mahkemesine bir dilekçe verilir, çok çok bir hafta içinde mahalline bir bilirkişi ile gelinip durum tespit edilir. Sonra ihtilafın tarafı olana, yani ya yöneticiye veya üst kat malikine bir ihtarname gönderilip makul süre içinde arızanın giderilmesi talebinde bulunulur. Yine yapılmazsa bu halde mahkemeden tedbir kararı alınıp üst kata girilir ve onarım yapılır, onarımın parası karşı taraftan alınır. Ayrıca üst katın ihmali sonucu alt katın uğradığı zarar tazminat olarak talep edilir.

Kaynak: Posta

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Paladyum Beytepe'de Geleneksel Komşu Kültürü Korunuyor


Uzaltaş İnşaat tarafından Ankara'da hayata geçirilmekte olan çevre dostu konut projesi Paladyum Beytepe kaliteli yaşamın yanı sıra iyi komşular da vadediyor..
Uzaltaş İnşaat'ın Ankara'da konumlandırdığı ve Başkent'in ilk çevreci konut projesi olma özelliğine sahip Paladyum Beytepe’de, yer alan sosyal tesisleri insanların komşuları ile sıcak ilişkileri kurmasını destekliyor.
 
Uzaltaş Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Ünal Pala, doğma büyüme Ankaralı olarak, komşuluk ilişkilerinin çok yoğun yaşandığı eski Ankara’yı özlediğini, bu nedenle Paladyum Beytepe’de geleneksel komşuluk kültürünün korunması için özel çaba sarf ettiklerini söyledi.
 
İnsanların ailesinden sonra en yakın çevresinin komşuları olması gerektiğini anlatan Pala, şunları söyledi:
 
‘’Kentleşme, komşuluk ilişkilerini olumsuz etkiliyor. İnsanlar giderek yalnızlaşıyor, çocuklar duvarlar arasına sıkışıyor. Ailenin toplumdan soyutlanması ve çocuğunu sokağa çıkarmaya korkup, arkadaş edinmesine engel olması, önümüzdeki yıllarda insanların birbirinden tamamen kopmasına neden olabilir. Aynı apartmanda yaşayıp, birbirini tanımayan insanlar, birbirlerine yabancı gözlerle bakan çocuklar var. Paladyum Beytepe, bu olumsuzlukları gidermek, komşuluk kültürünü yaşatmak için hayata geçirilmiş bir proje. Atalarımız ev alma komşu al derler. Paladyum Beytepe’de biz hem iyi ev hem de iyi komşu vadediyoruz’’
 
Paladyum Beytepe projesini uygularken öncelikle bu konuya dikkat ettiklerini kaydeden Pala, ‘’Projede 1+1 konutlara özellikle yer vermedik. Çünkü bu konutlar ya home ofis olarak kullanılıyor ya da buralarda tek başına yaşamayı tercih edenler kalıyor. Paladyum Beytepe’de çocuklu ailelere hitap eden 2+1, 4+1 ve 5+1 konutlar yer alıyor. Projemizde yer alan sosyal tesislerle, öncelikle insanları evlerinden çıkaracak, daha sonra da biraraya gelmelerini sağlayacağız. 50 kişilik barbekü alanını, yüzme havuzunu, fitnessi, çocuk oyun alanlarını, yeşil alanları, yürüyüş yollarını bu amaçla projeye koyduk’’ diye konuştu.
 
-Paladyum Beytepe projesi-
 
Başkent’in ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe, Çayyolu’nu İncek’e bağlayan bulvar üzerindeki 15 bin 750 metrekarelik alanda inşa ediliyor. 3  bloktan oluşan Paladyum Beytepe’de  A blokta butik iş merkezi, İncek Bulvarı’na cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alıyor. 4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap ediyor.
 
Çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında ise atık suların kullanılacak olması, Paladyum Beytepe’yi bir yandan çevre dostu bina yaparken, diğer yandan da elektrik, su gibi ortak giderlerin en önemli kalemlerinde yapılacak tasarrufla aidatların yüzde 25 düşmesi sağlanıyor. Tavandan, tabana cam cephesi ile Ankara’yı panoramik olarak izleme şansı veren Paladyum Beytepe, malzeme ve işçilik kalitesi, sosyal tesisler ve sunacağı hizmetlerle de dikkati çekiyor.
 
Projede 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak. Her daireye deponun yanı sıra 5+1 daireler 3, diğerlerine 2 otopark tahsis edilecek.
 
350 metrekarelik lobisiyle Ankara'da gerçek anlamda otel gibi lobi hizmeti verecek ilk residence olacak PaladyumBeytepe'de,  ıslak zeminlerde, ustaların maharetli ellerinde şekillenen ve genellikle ABD'ye  ihraç edilen çok özel bir mermer kullanılıyor, mutfak ve banyo dolapları ile kapıların imalatı da tamamen el işçiliği ile yapılıyor.
 
3 metrelik tavan yüksekliği ile de rakip projelerden farklı olarak, metrekare değil, metreküp değeri ile satışa sunulan Paladyum Beytepe’de kısa sürede yüzde 50 satış başarısına ulaşıldı.
08-11-2010
Bu haber toplam 16578 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?