En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:09
Ümraniye Belediyesi Köpek Barınağı Arazisini Aldı

Ümraniye Belediyesi Köpek Barınağı Arazisini Aldı

Ümraniye Belediyesi 'dere yatağında' diye itiraz edince, mahkeme yürütmeyi durdurdu.
İstanbul'da 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel baskını sonrasında, dere yataklarındaki yapılaşma tartışmaları sürerken Kadıköy Belediyesi, 14 Eylül'de, ilçe belediyelerinin sınırlarını değiştiren yasayla Ümraniye sınırları içerisinde kalan Kurbağalı Dere kenarındaki 'Hayvan Barınağı' olarak bilinen araziyi satışa çıkardı. İhale duyurusu yapılan 54 dönümlük arazinin, 82 milyon 309 bin lira muhammen bedel üzerinden satışa çıkarıldığı duyuruldu. Ümraniye Belediyesi ise arazinin kamu yararına kullanılması zorunluluğu bulunduğu ve dere yatağına yakın olduğu gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurdu. İstanbul 10. İdare Mahkemesi de aynı gün başvuruyu değerlendirerek Kamu yararına kullanılabilir, satılamaz gerekçesiyle gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı aldı. Karar üzerine önceki gün yapılması planlanan ihale iptal edildi. Gelişmeleri değerlendiren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İhaleye fesat karıştırmışlardır dedi. Burası Kadıköy'ün malıdır. Biz burayı satacağız. Ümraniye Belediyesi istiyorsa gelip satın alabilir diyen Öztürk, 'Arazi dere yatağında' iddialarını ise reddetti. Öztürk şunları söyledi: Arazinin dere yatağıyla bir ilişkisi yok. Dere yatağından 25 metre uzaklıkta. Dere yatağı arıyorlarsa Salı Pazarı'na baksınlar. Orayı nasıl ihale ediyorlar Ümraniye Belediye Başkan Vekili Mahmut Emin Mollaoğlu imzasıyla yapılan açıklamada ise Ümraniye ilçesine dI¢hil edilen bu arsa Kamu Hizmet Alanı niteliği taşımaktadır. TOKİ tarafından devri yapılırken 'kamu yararına kullanılması' şartı getirilmiştir. Sel felaketinde, dere yataklarında yaşanan trajik sonuçları henüz tartışıyorken, Kamu Hizmet Alanı statüsündeki arsanın Kadıköy Belediyesi tarafından özel teşekküllere satış girişimi manidar bulunmuştur denildi.

Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Atatürk Havalimanı'nda Yine Köpek Sorunu Yaşandı


Dün sabah uçak pistinde dolaşan köpekler yüzünden 3 uçağın iniş yapamadığı Atatürk Havalimanı'nda akşam saatlerine yine aynı olay yaşandı..

 

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün (22 Nisan Çarşamba) sabah piste çıkarak 3 uçağın iniş yapamamasına neden olan köpekler, akşam saatlerinde tekrar ortaya çıkınca yine soruna neden oldu. Dün akşam kalkış için taksi yolunda ilerleyen bir pilotun gördüğü 3 köpek iniş için alçalmaya başlayan 2 uçağın pisti pas geçmeesine neden oldu.
 
Köpekleri fark eden uçağın kaptan pilotunun durumu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'ne bildirmesi ile nereden geldiği bilinmeyen köpeklerin taksi yolundan çıkarılması için itfaiye ekiplerine haber verildi.
 
Bu sırada iniş için izin bekleyen Türk Hava Yolları'nın Ercan-İstanbul ve Ljubljana-İstanbul seferini yapan 2 yolcu uçağı da tedbir amaçlı olarak pisti pas geçti.
 
 
 
25-03-2010
Bu haber toplam 22944 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?