En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 18:40
Ümraniye Ataşehir’i geçti

Ümraniye Ataşehir’i geçti

Geçen hafta basından birkaç arkadaşımla Sur Yapı’nın Tantavi’deki projesi Exen İstanbul’daydık.

Örnek daireleri tamamlanmış. Özenle hazırlanmış gerçekten. Tavan yüksekliği 3 metre olan nadir projelerden biri Exen İstanbul. Benim de beğendiğim projelerden biri. Projenin başka bir özelliği ise, ana yolların hemen yanında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne çok yakın bir yerde bulunması. Lokasyonunun bu kadar cazip bir noktada olması da yatırım değeri açısından çok önemli. Altan Elmas (Sur Yapı’nın patronu) bir ufak sitemde bulundu. Ataşehir’in finans merkezi olmasının gündeme bu kadar taşındığı bir dönemde, Ümraniye’nin çoktan finans merkezi olduğunu, fakat bu durumun görmezden gelindiğini söyledi. Halihazırda 5 banka ve 1 sigorta şirketi olmak üzere 6 genel müdürlük binasının bulunduğu bir lokasyondan bahsediyoruz. Finansbank operasyon merkezinin Ümraniye’ye gelen ilk banka olduğunu söyledi Altan Bey. Hemen arkasından Citibank, Bank Asya, Türk Ekonomi Bankası, Albaraka Türk’ün genel merkezlerini buraya taşıdığını da. Sadece bankalar değil üstelik. Birçok büyük firmanın genel müdürlükleri de birer ikişer taşınmaya başlamış. Önce Bayer Kimya, sonra Bosch, Siemens, Avea, Casper, Sony, Total, Eurasia, Global İletişim, Nobel İlaç ve Avon Kimya taşınmış. Yeni yapılan ofis projeleriyle birçok firmanın daha Ümraniye’ye geleceğini söyleyen Altan Bey’e göre Ümraniye, Ataşehir’i geçti. Bunun sebebini ise kendisi şöyle anlatıyor: “Hem 1. hem 2. köprüye ulaşım ve ikisinin ortasında yer alması, düzgün imar planları ve arazi büyüklüklerinin olması. Bir de buraları destekleyen AVM’ler var, Ikea, Meydan, Ümraniye Carrefour gibi sosyal merkezleri de gelişti ve buna paralel konut da gelişti. Hem ofis, hem konut, hem de bunları destekleyen avm’lerle beraber Ümraniye bir cazibe merkezi haline geldi. Zaten fiyatlarda da Ataşehir’de atbaşı giden rakamlar var. 2008-2009’da İstanbul’da ofis kiralamasının en çok yapıldığı bölge Ümraniye. İstanbul’daki bütün ofis kiralamalarına bedel bir potansiyel var, kiralanmış ofis potansiyeli.”

Emine Sabancı Kamışlı yeni şirket kurdu
Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı gayrimenkul danışmanlığı şirketi kurdu. Türkiye’nin en etkili kadın yöneticilerinden biri olan, Şevket Sabancı’nın kızı Emine Sabancı Kamışlı’nın yönetimindeki şirkette, Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Sami Vodina ve Türk Hırvat İş Konseyi Başkanı Hüseyin Çağatay Özdoğru görev alıyor. 5 Ocak’ta tescil işlemleri yapılan şirketin adı Kiraz 2 Gayrimenkul Yatırımı ve Danışmanlık AŞ. 50 bin TL sermaye ile kurulan şirket faaliyetlerini Kavacık’taki genel merkezinden yürütecek. Kiraz 2’nin faaliyetleri arasında; yurt içinde veya yurt dışında her türlü gayrimenkul projelerinin (arsa, arazi, ofis, alışveriş merkezleri, konut, turistik tesisler ve bunların tümünü veya bir kısmını ihtiva eden projeler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) yerlerinin belirlenmesi ve bu projelere yatırım yapılması bulunuyor.
Seda Tabak'ın Emlak Yaşam Eki'ndeki EDNO köşesinden alınmıştır


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Kesintisi, 24 Mart 2017


AYEDŞ duyurusuna göre, 24 mart Cuma günü Pendik ve Çekmeköy ilçelerinde bazı mahallelerde 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacak..

 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) duyurusuna göre, 24 Mart Cuma günü İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında Çekmeköy ve Pendik ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

 

AYEDAŞ'ın elektrik kesintisi programı ise şöyle:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Ömerli, Hüseyinli ve Sırapınar Mahalleleri
 
 
Pendik
08:00 - 18:00 saatleri arasında Sülüntepe, Dumlupınar, Şeyhli, Kurna, Postane ve Ramazanoğlu Mahalleleri
14-01-2011
Bu haber toplam 12375 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?