En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:20
Türk Kızılay'ı Prefabrik Ev Üretecek

Türk Kızılay'ı Prefabrik Ev Üretecek

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında sağlanan teşviklerden faydalanmak isteyen bu nedenle de gelir getirici faaliyetlere yönelen Türk Kızılayı, prefabrik ev için fabrika kurmaya hazırlanıyor.

 

Bağışlarla dünyanın dört bir yanına yardım götüren Türk Kızılayı, gelir getirici faaliyetlere de yönelmeye karar verdi. Cazibe Merkezleri Programı kapsamında sağlanan teşviklerden faydalanmak isteyen Türk Kızılayı, prefabrik ev için fabrika kurmaya hazırlanıyor.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, afetlerde acil ihtiyaç duyulan süt tozu, terapötik gıda, tıbbi mama üretme gibi projeleri olduğunu açıkladı. Söz konusu projeler kapsmaında istihdam da oluşturacaklarını söyleyen Kınık, doğal afetlerde ortaya çıkan barınma, beslenme ve giyinme gibi ihtiyaçları karşılamayı amaçladıklarını belirtti.
 
Özellikle doğu illerinde bir seri yatırım yapmayı düşündüklerini açıklayan Kınık, bunlardan bir tanesinin barınma sistemleriyle alakalı olacağınıi bu kapsamda prefabrik, afet tipi barınma sistemleri üretecek bir fabrika hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti ve projeye ilişkin temasların devam ettiğini söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye'nin İlk Prefabrik Kar Tüneli Hizmete Açıldı


Karayolları 11. Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş, Türkiye'de bir ilk olan prefabrik olan Karabet Kar Tüneli'nin Bahçesaray'da hizmete açıldığını söyledi..

 

Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen Türkiye’nin ilk prefabrik kar tüneli Bahçesaray'da hizmete açıldı. Tünel hakkında bilgi veren Karayolları 11. Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş, Türkiye’de ilk olarak kolon ve kirişleri fabrikadan üretilerek monte edilen prefabrik tünelinin 58 milyon liraya mal oduğunu söyledi.
 
2014 yılıda yapmına başlanan Karabet Kar Tüneli sayesinde kışın olumsuz hava koşullarının etkili olması ve aylarca yolunun kapalı kalması sebebiyle "Dokuzuncu gezegen" olarak adlandırılan Bahçesaray,  yılın 12 ayı ulaşılabilir hale geldi.
 
Bağlantı yolları ile birlikte 2 bin 300 metre uzunluğa ve 5 metre 30 santimetre yüksekliğe sahip olan tünelin Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) ile birlikte yaklaşık olarak 58 milyon TL’ye mal olduğunu söyleyen Gülhaş, tünel sayesinde halkın kar ve tipide yolda kalmayacağını ve ölmeyeceğini söyledi.
 
 
 
22-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?