En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.12.2014 10:32
Trabzonspor Akyazı Projesi'nde Son Durum Ne?

Trabzonspor Akyazı Projesi'nde Son Durum Ne?

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kulübe yeni gelir kaynakları kazandırılması doğrultusunda sürekli arayış içerisinde olduklarını, bu yönde Akyazı'da inşa edilecek yeni stadın isim hakkıyla ilgili çalışmaların başlatıldığını bildirdi.

Şener, TOKİ'nin Akyazı Projesi'ne yönelik faaliyetlerine hız verdiğini belirterek, 42 bin kişi kapasiteli stadın dolgu alanı için dinamit izninin alındığını ve şantiyelerin kurulduğunu ifade etti.
Akyazı Projesi ile ilgili dolgu çalışmalarının fiilen başlamasının kendilerini fazlasıyla heyecanlandırdığını vurgulayan Şener, şunları kaydetti:
''TOKİ'den aldığımız bilgiye göre önümüzdeki aşamada mayıs ayı içerisinde stadyum inşaatının ihalesi gerçekleştirilecek. Bu nedenle biz de kulüp olarak stadyumun isim hakkının pazarlanmasıyla ilgili ciddi temaslar başlattık. Bu konuda önemli teklifler ve talepler alıyoruz. Yapacağımız değerlendirmelerin ardından kulübümüz adına en doğru ve karlı kararı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Akyazı'da inşa edilecek stat, Trabzon kentinin olduğu gibi Trabzonspor'umuzun da çehresini değiştirecek ve dünyaya daha rahat açılmasını sağlayacak.''

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Trabzonspor'un Yeni Stadının Temeli Ne Zaman Atılacak


Eski TOKİ Başkanı Ak Parti Trabzon Milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar Akyazı projesinin temelinin önümüzdeki aylarda atılacağını söyledi.

Türkiye'de konut, sağlık, eğitim ve kentsel dönüşüm başta olmak üzere birçok başarılı projeye imza atan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), spor alt yapısının güçlendirilmesi için de görkemli stadyumları Türk futboluna kazandırıyor.

Dünyanın imrenerek baktığı Türk Telekom Arena Stadı'nı hizmete sunan TOKİ, birçok kente modern stadyum kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Anadolu kulüpleri şehir merkezinde kalan, ekonomik ömrünü tamamlamış, gelişen spor dallarına uyum gösteremeyen, alt ve üst yapısı yetersiz spor tesislerini yıkarak yerine modern statlar yapması için TOKİ'ye başvuruyor. Trabzon, Eskişehir, Afyonkarahisar, Malatya ve Sivas'ta projeler bir bir hayata geçiriliyor. Seyrantepe benzeri bir stadın Hatay'a da yapılmasını isteyen Antakya Belediyesi, 15 bin kişilik stat için TOKİ'yle ortak proje çalışmalarına başladı. Antalya, Mersin ve İzmir Karşıyaka spor kulüpleri de TOKİ'yle masaya oturmaya hazırlanıyor.

TOKİ'nin Trabzon'da yürüttüğü Akyazı Spor Kompleksi Projesi de Türk futbolunun alt yapısını güçlendirmeye yönelik spor yatırımlarından birisi olarak göze çarpıyor. Karadeniz'in 800 bin metrekarelik alanında yapılacak dolgu sahasında hayata geçirilecek projede, 40 bin kişilik stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 3 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 1 adet doğal, 1 adet sentetik yüzeyli çim futbol sahası, 6 adet açık tenis kortu, 1 adet 3 bin seyirci kapasiteli tenis kortu, kamp eğitim merkezi binası ile çevresinde 3 adet doğal çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet açık basketbol, voleybol, tenis sahası, otel ve fuar alanı ile sporla ilgili diğer sosyal donatılar yer alacak. Deniz dolgu çalışmalarının devam ettiği projede, Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı stadyumun temelinin önümüzdeki aylarda atılması planlanıyor.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Akyazı Projesi'nin Trabzonspor'un, Trabzon'un olmazsa olmazı olduğunu belirtti.

Akyazı Spor Kompleksi Projesi'nin son görsellerini basınla paylaşan Bayraktar, "Akyazı Projesi Trabzon'un çehresini değiştirecek. Trabzon'u marka kent yapacak. Bu proje bizim için çok önemli. Avrupa'nın en modern spor tesisi olacak. Doğu Karadeniz'in en büyük fuarından otellere kadar çok sayıda tesis yer alacak." dedi.

02-03-2011
Bu haber toplam 41205 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?