En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 05:52
TOKİ, İnegöl'e 450 Yataklı Devlet Hastanesi İnşa Edecek

TOKİ, İnegöl'e 450 Yataklı Devlet Hastanesi İnşa Edecek

içerisinde temeli atılıp, 3 veya 3.5 yıl içerisinde tamamen bitirilmesi düşünülüyor.

Belediye Başkanı Aktaş, Burhaniye Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinledi. Sağlık alanındaki çalışmaları değerlendiren Aktaş, `Sağlık ocakları da güçlendirilmesi halinde inanıyorum ki sağlık anlamında ciddi bir ilerleme söz konusu olacak` dedi.


Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yeni İnegöl, Alanyurt ve mevcut İnegöl`ün sorunlarını çözmek için, yerel seçimlerin ardından her iki ayda bir gerçekleştirilmek üzere başlattığı, `Halk Günü` toplantılarından birini daha Burhaniye mahallesinde gerçekleştirdi.


İnegöl`ün her anlamda değişip, geliştiğini ifade eden Başkan Aktaş, `1970 yılından itibaren 30 yıl içerisinde İnegöl anormal şekilde göç almış. İnegöl`de 81 ilin 81`ininden de vatandaşımız İnegöl`de yaşıyor. Belediye olarak bu insanlara hizmeti bir borç biliyoruz. Bu göçlere rağmen kardeşçe yaşıyoruz.` dedi. İnegöl`ün dört bir tarafında çalışma yapıldığını söyleyen Başkan Aktaş, `Burhaniye Mahallesi`nde Muhtarlık binası yapıldı. Kemalettin Samipaşa caddesi düzenlendi. Enerji hatlarının yer altına alınması, kavaklaraltı mezarlığının düzenlenmesi, ağaçlandırma çalışmaları, parkyolu caddesi orta refüj düzenlemesi, yeni hastane için yer tahsisi çalışmaları yapıldı. Ayrıca, İnegöl genelinde de eski Tekel binasını gençlik merkezine dönüştürüyoruz. Tarihi Kapalı Çarşı restore edildi. 2 tane sentetik çimli futbol sahası yaptık. İki kapalı spor salonu yapılıyor.` diye konuştu.


İNEGÖL`E 450 YATAKLI HASTANE YAPILACAK


Burhaniye Mahallesi ile alakalı, yeni Devlet Hastanesi, İnegölspor Tesisleri ve Cumartesi Pazarı olmak üzere 3 konunun olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, `Dış sahalar mevkii dediğimiz alana hastane yapılacak. Belki genel seçimden önce temeli bile atılabilir. Avam projeleri yapıldı, detay projeleri şekillendiriliyor. Hastane, TOKİ marifetiyle yapılacak. 450 yataklı bir hastane olacak. 2011 yılı içerisinde temeli atılıp, 3 veya 3.5 yıl içerisinde tamamen bitirilmesi düşünülüyor. İnegölspor tesisleri ile beraber 56.5 dönümlük bir alan oldu. Şuan 44.5 dönümlük alanı tahsis ettik. 12 dönümlük alanda ise İnegölspor tesisleri bulunuyor.


İnegölspor Tesislerini de şehir dışına çıkaracağız. Bu arada Mimar Sinan bulvarında ciddi bir düzenleme yapmayı düşünüyoruz. Yeni bir özel hastane daha açıldı. Sağlık ocakları da güçlendirilmesi halinde inanıyorum ki sağlık anlamında ciddi bir ilerleme söz konusu olacak` dedi.


KAT YÜKSEKLİĞİ 3 KATTA KALACAK


Başkan Aktaş, Marmara depreminden sonra 2 kata düşürülen kat yüksekliğini 9.5 metre yüksekliğe yani 3 kata çıkardıklarını ve bu rakamın kesinlikle artmayacağını belirterek, şehrin yoğunluğunun artmaması, yayılması için bu yüksekliğin kesinlikle artırılmayacağının altını çizdi. Başkan Aktaş, konuşmanın ardından mahalle sakinlerinin şikâyet ve önerilerini aldı. Söz alan mahalle sakinlerinden bazıları, Şahin sokağa ışıklandırılma yapılması, Parkyolu caddesi üzerine hız kesici koyulması, mahalledeki çay ocaklarının denetlenmesini istediler. Başkan Aktaş, isteklerin yerine getirilmesi konusunda birim amirlerine talimatlar verdi.

Kaynak: Yeni Şafak


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa İnegöl'de 68 Bin Liraya Satılık Ev


İnegöl Belediye Başkanlığı, Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi’nde bulunan 32 adet konutu tanesini 68 bin liradan satışa çıkardığını duyurdu..

 

Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi’nde yer alan 32 adet konut tanesi 68 bin lira fiyatla satışa çıarıldı. İnegöl Belediye Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Akhisar Mahallesi C-14 blokta yer alan 32 konutun toplam fiyatı  2 milyon 176 bin lira, geçici teminatını da 65 bin 280 lira olarak açıklanırken konutların brüt  120 metrekare alanlı olduğu belirtildi.
 
Söz konusu 32 adet konutun satış ihalesi 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14.00'te Sinanbey Mahallesi Nuri Doğrul Caddesi No: 1'deki İnegöl Belediyesi'nde yapılacak. TOKİ tarafından inşa edilen konutların ısıtma sistemi merkezi doğalgaz olarak açılanırken KDV oranı ise yüzde 1 olarak belirtildi.
 
 
 
18-12-2010
Bu haber toplam 12153 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?