En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 06:03
TOKİ'den 10 Yıl Vadeli Restorasyon Kredisi

TOKİ'den 10 Yıl Vadeli Restorasyon Kredisi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, tarihi yapıların restorasyonu için aylık yüzde 4 faizli, 10 yıl vadeli 105 bin liraya kadar kredi veriyor.
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kentte tarihi evlerin restorasyonu için Kültür ve Turizm Bakanlığı hibelerinden 89, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kredisinden de 25 ev sahibinin yararlandığını bildirdi. 
 
Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, partilerinin iktidarlarının döneminde her alanda olduğu gibi, kültür varlıklarının korunması anlamında da önemli icraatlara imza attığını belirtti. 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığının proje ve proje uygulama hibe yardımlarının yanı sıra TOKİ tarafından da aylık yüzde 4 faizli, 10 yıl vadeli 105 bin liraya kadar kredi imkanı sağlandığını anlatan Tunç, şunları kaydetti 
 
"Kentte 260 civarında tescilli tarihi evin bulunmakta. Kültür ve Turizm Bakanlığınca 89 adet tarihi evin restorasyonu ve onarımı için proje ve proje uygulama yardımı gerçekleştirildi. TOKİ tarafından sağlanan düşük faizli krediden de 25 ev sahibi yararlanmıştır. Krediden yararlanarak mülkiyetindeki tescilli taşınmaz kültür varlığının bakım, onarım ve restorasyonunu yaptırmak isteyen gayrimenkul sahibi vatandaşlar, TOKİ'ye yazılı olarak başvuruda bulunmaları durumundadır. Yapılan değerlendirme raporları oluşturulmasının ardından kredi verilmektedir." 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
22-02-2012
Bu haber toplam 5502 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?