En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 06:03
Tapu Dairelerinde Kredi Kartı Dönemi Yeni Yılda Başlıyor

Tapu Dairelerinde Kredi Kartı Dönemi Yeni Yılda Başlıyor

Yeni yılla beraber tapu dairelerinde kredi kartı ile ödeme dönemi de başlıyor. 2015'in ilşk günlerinden itibaren tapu ve kadastro harçları kredi kartı ile ödenebilecek..

 

Tapu dairelerinde sıra numarası alınması ve ödemelerin bloke çekle gerçekleştirilmesi ile uygulaması devam eden güvenli sistem yeni yılla birlikte yerini kredi kartından tahsilat yapılabilmesine olanak sağlıyacak.
 
Tapu dairelerinde kredi kartı ile ödeme yapılabilmesi hakkında yorumda bulunan Altın Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özelmacıklı,  söz konusu kredi kartı ile ödeme yapılabilen sistemi yıllar önce öerdiklerini ve şaşkınlık yarattığını belirterek, bugün tapu dairelerinin önceki döenmlere göre çok daha güvenle çalışabildiğini ancak bununla yetinilmemesi gerektiğini gerçekleştirilen revize işlemlere devam edilmesi gerektiğini belirtti.
 
Özelmacıklı, kredi kartı uygulamasının yanı sıra internet vasıtasıyla da ödeme yapılabilmesi gerektiğine dikkat çekerek, emlak sektörüne ilişkin verilerin tamamının teknolojik altyapıya aşama aşama kaydedilmesiyle sonucu tamamı otomasyon sistemine dayalı hale getirilen tüm işlemlerin sadece emlak sektörüne değil Türkiye ekonomisine de global açıdan büyük yarar sağlayacağını söyledi.
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB, İlk Sürücüsüz Metro Hattı İçin Kredi Talep Etti


Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olarak planlanan ve büyük bir kısmı tamamlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için 112 milyon euroluk kredi talebi tartışmalara neden oldu..

 

Temeli 2012 yılında atılan ve büyük kısmı tamamlanan, Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olarak planlanan ve büyük bir kısmı tamamlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için toplam 112 milyon euro tutarında kredi ile dış borçlanmaya gidilmesi yönündeki talep, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde gerginliğe neden oldu.
 
20 kilometre olarak projelendirilen söz konusu hattın güzergahında değişiklik yapılmadığı halde taahhüt edilen tarihte bitirilememesini eleştiren CHP'li Meclis üyeleri Metronun yanlış ve eksik projelendirildiğini, bu sebeple bir türlü tamamlanamadığını savundu.
 
Plan Bütçe Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu işbirliği ile hazırlanan rapora göre, 'Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri' projesi kapsamında, işin ilerleyişi sırasında işlevselliği artırmak, mevcut alanların verimli şekilde kullanılabilmesi, hatların entegre edilmesi, otopark ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, yapım güvenliğinin sağlanması gibi nedenlerle rojenin kalan işlerinin tamamlanabilmesi için' keşif artışı gerektiği;  564 milyon euro'luk tutara karşılık gelen işin tamamlandığı fakat metronun kalan bölümü için yüzde 19,99 oranında keşif artışı yapılmasının uygun bulunduğu ve keşif artışına karşılık gelen toplam '112 milyon euro tutarında kredi temin edilmesi' gerektiği belirtildi.
 
“Söz konusu metro hattının yaklaşık 18 ay önce tamamlanarak hizmete açılması gerekiyordu. Öte yandan tartışmalara neden olan teklif CHP'li üyelerin 'hayır' oyu vermesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.
 
22-12-2014
Bu haber toplam 963 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?